T-2 podatki tretje osebe poslani na moj email

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 29. Dec 2006 ob 12:10

Boštjank, to je že drugo sporočilo z isto vsebino na zadnjih dveh straneh te teme. Hudirja, če pride SPAM, pa nečejo pri T-2 komentirat, je pa treba že v cajtnge to poslat ane? :lol:
Optika 100/10

bostjank
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 21:22
T-2: Še nimam
Paket: Uporabljal vse storitve T-2 70 dni in vse storitve tudi prenehal uporabljati !

Odgovor Napisal/-a bostjank » 29. Dec 2006 ob 12:11

Malo za šalo... Jaz sem se vsaj potrudil in dal v bold tisto, kar je tudi v Financah. :D

Malo zares... Ali ni izjava, da vdor v omrežje ni mogoč, malce nerealna glede na to, da so hekerji vedno korak pred... Jaz bi se bolj skliceval na visoko raven varnosti v omrežju, ne pa na kondom, ki nikoli ne poči, če že pojasnjujem dogodke.

In še... Zakaj T-2 (samozavestno) odgovarja novinarjem, sami pa ne dajejo izjav za javnost na spletnih straneh? Marsikdo je prvič prejel pošto, ki jo ni pričakoval in prvič posumil v možnost zlorabe baze uporabnikov T-2. Tako je zaznati na vseh forumih o tem dogodku. No, to bi moral vprašati T-2 in ne na forumu. :D

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 29. Dec 2006 ob 12:47

Navadni Nimda napisal/-a:Boštjank, to je že drugo sporočilo z isto vsebino na zadnjih dveh straneh te teme. Hudirja, če pride SPAM, pa nečejo pri T-2 komentirat, je pa treba že v cajtnge to poslat ane? :lol:
haha, tale topic bo kmal en velik spam, al je pa ze :lol:


edit: verjetno ce bi prislo do vdora da bi dobili maile usi, pa sm tut jaz zdej najdu folk ki tega ni dobil...
SpaceInvader!
Slika

Marhi
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 12:50
T-2: Še nimam

Amaterji

Odgovor Napisal/-a Marhi » 29. Dec 2006 ob 12:56

Se vidi kakšno sceno naredijo medijo in pa uRbanizirani uporabniki (nova beseda za retarde).

T-2 je imel/ima napako v konfiguraciji poštnega strežnika, ki je verjetno posledica nepopolnega brisanja dela ali delov zapisa v podatkovni bazi za elektronsko pošto.

Potem pa še izjavijo da je bil poiskus vdora. Vidim da sem se prav odločil ko sem šel k Amisu.

Namesto da bi popravili svoje napake pa grejo in blokirajo strani ki so navedene v pošti (med njimi tudi http://partis.si/, slava mu na veke vekov!).

In povrhu tega še obtožujejo da je krivda naša.

Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Antrax » 29. Dec 2006 ob 13:19

1. Take bedake bi jaz takoj odpustil, ker to lahko izjavi samo človek, ki je celo življenje prodajal sadje na trznici.
2. Kdo je blokiral partis? Moram reči, da sem na partisu vsak dan vsaj 5x po par minut, da pogledam kaj je novega in naložim kak torrent.
3. Na T-2 se morajo zavedati, da se da z spam listo precej zaslužiti. Govorim o par tisoč emal naslovih, ki se lepo prodajajo.
4. Kak pri pički materni lahko rečejo, da je bil poskus vdora, če pa je dobil emaile od vseh uporabnikov pri T-2?

Nekdo laže samemu sebi tak, da na koncu sam verjame v svojo zgodbico!
Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

vseved
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 01:04
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a vseved » 29. Dec 2006 ob 16:39

Navadni Nimda napisal/-a:Popolnoma se strinjam. Prav gotovo se tudi ti strinjaš, da se to dela samo za pomembne stvari, ne pa za vsak spam ki pride. 8)
Bolj izgleda da je za obvestila, kjer je kriva tretja oseba, če pa je napako zakrivil t-2, se pa raje vso stvar poskuša prikriti. Pa je že zgledalo da bo t-2 boljši kar se tiče obveščanja uporabnikov, pa je tukaj pogrnil po celi črti. Vsi ne berejo tega foruma in se sprašujejo kaj dela tista pošta v njihovem predalu.

Tudi tvoje vztrajno ponavljanje da je šlo za klasični spam, ne spremeni dejstev, pošta je bila dostavljena tudi uporabnikom, ki niso nikjer objavili svojih naslovov, predvidevam, da tako kot par kolegov, nimajo naslove, ki bi jih kak dictionary spam attack uganil.

Tudi nasvet o redni menjavi gesel je izven konteksta, vse kar rabiš za SMTP delivery je poštni naslov.

Po tem kar je napisal Malkec, bi si upal ugibati, da t-2 avtomatično vsak registriran poštni naslov doda ne neko mailing listo oz. poštni predal, ki se uporablja za obveščanje uporabnikov. Nekdo je to izvedel (kdo drug kot zaposleni dvomim da bi to lahko vedeli) in poslal zgonji spam na ta naslov. Tudi to da NavadniNimda ni dobil spama, potrjuje to teorijo, ker so mu kot zaposlenmu dodatne poštne predale naredili ročno mimo utečenega postopka.

Mi pa res ni jasno zakaj te napake, kakršnakoli je že bila, lepo ne priznajo, mislim da jim noben ne bi nič zameril, tako pa samo dajo prostor za razna ugibanja.

Vseved

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 29. Dec 2006 ob 17:28

Navadni Nimda je navadni naročnik T-2 storitev. Zato je dobil en email z geslom. Na ta naslov je dobil tiste 3 spame. Nimda si je naredil tudi dodatne predale prek Servisnih strani (kot vsi ostali naročniki), na tiste predale pa ni prišel ta spam. Morebiti zato, ker so bili kreirani šele enkrat oktobra... :o
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a Seeker » 29. Dec 2006 ob 17:39

Tukaj dam pa prav Nimdi. Tudi jaz imam en dodaten email naslov, ki je bil kreiran pozneje (oktober-november) in tja ta spam ni prišel. Vseeno pa je T-2 dolžan vsaj približno natančno objasniti kaj je bilo. Si kdo od vas predstavlja, da dobi na email bančni certifikat, odjavi T-2 storitve, čez 2 mesca pa imajo njegov certifikat vsi T-2 uporabniki?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 29. Dec 2006 ob 17:47

Ne, to pa ni možno. Prav zato se tudi recimo ne briše poštnih naslovov (kljub temu, da se recimo vsebina sprazne, ostane email naslov zaseden). Tako ni bojazni, da bi se pripetil primer, ki si ga podal. Sicer pa zelo tehtno razmišljanje! Slika
Optika 100/10

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 29. Dec 2006 ob 17:51

No na moja dva dodatna predala, ki sta bila kreirana 15 septembra pa so prišla vsa ta sporočila.
Slika


Lp, Kitl

vseved
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 01:04
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a vseved » 29. Dec 2006 ob 17:59

Iz časar bi se dalo sklepati, da je nekdo prišel do baze naročnikov/poštnih naslovov, ki so bili skreirani do konca septembra 2006.

Razlagi NavdnegaNimde, da je šlo za klasični spam, se smejijo še otroci v vrtcu. Je pa očitno da resnične razlage ne bomo dočakali, verjetno je škoda ob teh ugibanjih manjša, kot objava resnice. Kar spet sproži nova ugibanja :D

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 29. Dec 2006 ob 18:08

Temu se ne reče sklepanje, ampak špekuliranje! :mrgreen:
Optika 100/10

r3m1ngt0n
Faca
Prispevkov: 102
Pridružen: 6. Jul 2006 ob 23:06
T-2: Že imam
Paket: 10/10, TV, 3 x PSTN
Kraj: Ig

Odgovor Napisal/-a r3m1ngt0n » 29. Dec 2006 ob 18:48

Mogoče pa NN ne sme povedati resnice ... :lol:

Še ena špekulacija :mrgreen:
Slika
Slika

Uporabniški avatar
DrM007
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 7. Avg 2006 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Optika: 200/20, IPTV, VoIP =)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a DrM007 » 29. Dec 2006 ob 19:00

Po eni strani pa zakaj bi vam pa sploh kaj povedal? Saj niste lastniki T-2 ste samo naročniki storitev, nikjer ne piše, da vam mora vsak dan dostaviti full report o delovanju podjetja. Pravico imate biti obveščeni o predvidenih motnjah v sistemu in to je to.
Sicer pa tut ni kej za povedat. Eni itak vedo, brez da bi jim govorili, drugi bodo hoteli vedeti več, tudi če jim vse poveš, tretji pa ne bodo razumeli tudi če jim pove. Sicer pa sej nam sploh ni treba vedet vse detajle. Kar mene zanima je to, da se kaj takega ne bi več ponovilo, oziroma, da moji maili ne bi okoli bili poslani. To je pa tut vse.
Logov mail strežnika pa tut nimam cajta pregledovat.
SlikaSlika

bostjank
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 21:22
T-2: Še nimam
Paket: Uporabljal vse storitve T-2 70 dni in vse storitve tudi prenehal uporabljati !

Odgovor Napisal/-a bostjank » 29. Dec 2006 ob 19:38

@ DrM007: bi vsaka punca verjela (ali bila brez grenkega priokusa), da jo ne boš nikoli več udaril, če si jo enkrat že? :roll:

Pojasnite problem oz. izvor, predstavite sistemske rešitve v kolikor gre za luknjo v sistemu, pa bo mir.

Nismo lastniki, a vendar, ali je ljudem mar za njihov denar, če hkrati niso lastniki banke? Je lahko mar bankam, da jim ne pojasnjujejo najrazličnejših težav pri poslovanju? Denar je občutljiva stvar, osebni podatki tudi.

V nasprotnem primeru špekulacijam, ki prav gotovo niso voda na mlin zaupanja v T2-, ne gre videti konca.

Če mi poštni administrator odvrne "da logov strežnika ne bo pregledoval, ker se mu ne da", mu odpovem sodelovanje v isti sapi :!:

Odgovori