Svetovno nogometno prvenstvo

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Gianni8
Nergač
Prispevkov: 104
Pridružen: 9. Feb 2014 ob 21:34
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA + XL shema

Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a Gianni8 » 2. Jun 2014 ob 21:01

No ker se svetovno prvenstvo hitro bliža se mi je pojavila ena majhna ideja.....

Jaz bom svetovno gledal na HTV2 s T2 ali brez T2. Pač imam ulov na sobno anteno. Vkolikor se bo T2 izkazal znova za hlapca in bo zatemnil HTV 2 predlagam naslednje:

- da veliko število naročnikov T2 tv iz principa bojkotira oziroma ne spremlja tekem na naših programih ( tisti, ki bo pač imel prvenstvo cez)
- stopimo vsi skupaj in pošljemo vsak dan ogromno protestov,pisnih, mailov na sedež T2 in izrazimo naso jezo,negodovanje, jim damo jasno vedet kako in kaj
-sam sem pripravljen uporabiti tudi pravna sredstva in narediti pravi kaos iz vsega skupaj, če je treba...če nas bo več bo bilo še bolje.

Ljudje plačujemo v teh tezkih casih 50 - 80 € in zakaj?? Da nam potem vse omejujejo al kaj?? To je njihova naloga da porihtajo in poskrbijo za to, da lahko gledamo programe nemoteno!

Samo molzejo nas in nicdrugega pozitivnega ne naredijo za uporabnike. Evo vceraj spet 2 € gor položnice....

Le kje jim je meja??? :grr:

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a kitl » 2. Jun 2014 ob 21:05

In zakaj bi jaz naprimer gledal hrvate, če lahko gledam v svojem jeziku in v HD? Verjetno bo odgovor zaradi komentatorjev. Tipična slovenska, domače popljuvat tuje pa hvalit. Me zanima, če hrvatje tudi pljuvajo po svojih komentatorjih pa hvalijo naše.
Slika


Lp, Kitl

Gianni8
Nergač
Prispevkov: 104
Pridružen: 9. Feb 2014 ob 21:34
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA + XL shema

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a Gianni8 » 2. Jun 2014 ob 21:18

Kitl kaksno leto nazaj je bila nekje izvedena anketa v Sloveniji o tem kje raje pogledajo kaksno tekmo bodisi ligo prvakov, kaksno prvenstvo, olimpijske igre itd itd.

Velika vecina je odgovorila da raje gledajo vse na HTV kakor na SLO 2 ali SK itd..

Pač ni vse v komentatorjih samih, velika razlika je že v sami organizaciji, v prenosih, v oddajah pred tekmami, po tekmah itd itd.

Seveda ti pa noben ne brani dagledas na slo programih in v hd, pa čeprav je tale HD slika kar boga v primerjavi s tujimi tv postajami - tu ne mislim HTV. Ti kar uzivaj....nisem mislil nic slabega s tem.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a kitl » 2. Jun 2014 ob 21:40

Upam, da tebi tudi noben ne bo branil samo se bojim, da bo zatemnjeno.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a nemo » 2. Jun 2014 ob 21:56

Gianni8 napisal/-a:sam sem pripravljen uporabiti tudi pravna sredstva in narediti pravi kaos iz vsega skupaj, če je treba...če nas bo več bo bilo še bolje.
Kar daj, da se bo končno pokazalo ali imate prav tisti, ki mislite, da je gledanje hrt človekova pravica, ali tisti, ki mislimo, da mora t2 pač spoštovati zakonodajo o AP. Vse drugo (pisanje mailov, jezenje na forumih ...) je brez smisla, treba je doseči, da sodišče razsodi.
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a RobertM » 2. Jun 2014 ob 22:39

Gianni8 napisal/-a:Ljudje plačujemo v teh tezkih casih 50 - 80 € in zakaj??
Hmm ?! - Težki časi pa toliko si privoščiš za življensko nepotrebne stvari :nevem:

Mislim, da bo najbolje, če ubereš pravno pot :namrec:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a dal » 2. Jun 2014 ob 23:01

Na Valu 202 je bila prejšnji teden oddaja o tem: Zatemnitve športnih prenosov.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a webmaher » 2. Jun 2014 ob 23:03

Prenos SPja bo na nacionalki..ker komentatorji niso na ravni unega od Planet TV in brače Obrez bom kakopak imel sliko od nacionalke v HD in zvok od HRT 2 ... če ne bom prelen pa si omislim morda sliko s kakega satelitskega feeda, kjer naj bi šibalo krepko prek 20Mb/s ... rekord do zdaj je bil nekaj čez 50 :mrgreen:
Kakor vem za šport avtorske pravice ne obstajajo oz. vprašajte angleško sodišče kako je uni gostilničarki dovolilo predvajanje tekem angleškega Premiershipa preko pazite sad, grškega plačljivega satelitskega paketa :mrgreen:
Kar se tiče studiev pred in po tekmi so pa Hrvati itak zakon, tako, da bo tudi navadna slika čist OK, čeprav bi uno voditeljico blo bolje za vidt v HD :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a nemo » 3. Jun 2014 ob 13:09

Tista angleška gostilničarka je nekoliko drugačna zgodba: tam je bilo vprašanje, ali lahko predvaja v svojem lokalu program, ki ga je naročila in plačala. Pri t2 gre za vprašanje, ali lahko predvajajo program, ki je sam zahteval zatemnitev, ker nima AP za ozemlje Slovenije.

Primer gostilničarke je gotovo odprl nova vprašanja, ni pa te sodbe, ki tudi ne velja v Sloveniji, mogoče kar enostavno prenesti na druge primere, tudi če so precej podobni.

Torej, tisti, ki bi resno radi odgovor, boste morali na sodišče.
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a atepej » 3. Jun 2014 ob 13:25

webmaher napisal/-a:Prenos SPja bo na nacionalki..ker komentatorji niso na ravni unega od Planet TV in brače Obrez bom kakopak imel sliko od nacionalke v HD in zvok od HRT 2 ... če ne bom prelen pa si omislim morda sliko s kakega satelitskega feeda, kjer naj bi šibalo krepko prek 20Mb/s ... rekord do zdaj je bil nekaj čez 50 :mrgreen:
Kakor vem za šport avtorske pravice ne obstajajo oz. vprašajte angleško sodišče kako je uni gostilničarki dovolilo predvajanje tekem angleškega Premiershipa preko pazite sad, grškega plačljivega satelitskega paketa :mrgreen:
Kar se tiče studiev pred in po tekmi so pa Hrvati itak zakon, tako, da bo tudi navadna slika čist OK, čeprav bi uno voditeljico blo bolje za vidt v HD :mrgreen:
Se da nardit sam bi moral met PID tabelo od T-2, ki izgleda nekako tako:

SLO 2
Video: 1002
Audio: 2002 - SLO

HRT 2
Video: 1135
Audio: 2135 - HRV

Potem pa skombiniraš 1002 in 2135 pa bi moralo delat - na VLC seveda
Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a webmaher » 3. Jun 2014 ob 14:18

to sem jaz mešal že precejkrat tko da vem kaj in kako...enkrat sem celo imel dr. Stareta na Al Jazeeri v HD...takrat na nacionalki še sanjali niso kaj je to HD :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a atepej » 3. Jun 2014 ob 16:29

No potem pa ne boš imel kakšnih velikih težav.
Slika

Gianni8
Nergač
Prispevkov: 104
Pridružen: 9. Feb 2014 ob 21:34
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA + XL shema

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a Gianni8 » 3. Jun 2014 ob 16:30

Zanimiv članek: http://www.slobodnadalmacija.hr/Mozaik/ ... fault.aspx

Drugače pa na naša sodisca ne mislim nadslavljat nobenih vprasanj ker si itak hrbet krijejo eni drugim oziroma bodo itak drzali skupaj, pa še nesposobni so vsi skupaj na nasih sodiscih. Dopis sem ze poslal na sodisce v Strasburg. Bomo videli, če bodo kaj odgovorili.

Kakorkoli že pa bom v najslabsem primeru sam doma streamal program HTV 2 , da bo lahko se kdo uzival v veliko boljsem programu kot pa ga imajo na rtv slo in pri ostalih " strokovnjakih".

Webmaher:

tudi jaz sem nekoc Stareta dal na program Bein HD in se mi je kar smejalo od uzitka.:)

Gianni8
Nergač
Prispevkov: 104
Pridružen: 9. Feb 2014 ob 21:34
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA + XL shema

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a Gianni8 » 3. Jun 2014 ob 16:40

RobertM napisal/-a:
Gianni8 napisal/-a:Ljudje plačujemo v teh tezkih casih 50 - 80 € in zakaj??
Hmm ?! - Težki časi pa toliko si privoščiš za življensko nepotrebne stvari :nevem:

Mislim, da bo najbolje, če ubereš pravno pot :namrec:
Robert hvala na razumevanju.

No bom pa kmalu skenslal T2 storitve. DVB kartica kot jo ima webmaher je že naročena, ko jo dobim pa še ostalo pa bo.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a RobertM » 3. Jun 2014 ob 19:17

Gianni8 napisal/-a:Kakorkoli že pa bom v najslabsem primeru sam doma streamal program HTV 2 , da bo lahko se kdo uzival v veliko boljsem programu kot pa ga imajo na rtv slo in pri ostalih " strokovnjakih".
Seveda se boš prej prijavil na AKOS za avtorske pravice in upošteval vsa njihova določila (tudi o zatemnjevanjih) :nevem:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Odgovori