Svetovno nogometno prvenstvo

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a webmaher » 13. Jun 2014 ob 15:10

ponudniku programa je vsekakor v interesu da preskočiš vse reklame... POPovci bi skakali od navdušenja, ko bi prebrali tvoje hvalisanje, kako si v nedeljo preskočil 40+ minut reklamic v šovu Znan obraz ima svoj glas :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

klaudi777
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 8. Mar 2011 ob 14:29
T-2: Še nimam

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a klaudi777 » 13. Jun 2014 ob 18:07

Poštovani gospodine, Hvala Vam na pismu/upitu i zanimanju za programe Hrvatske radiotelevizije, i na prilici da pojasnimo slijedeće: Sukladno "Zakonu o autorskom pravu i srodnim pravima": zatamnjenja su dio mehanizma zaštite autorskih, TV i srodnih prava, jer HRT je u mogućnosti osigurati ista - jedino za teritorij RH. Budući da HRT pribavlja TV prava na sportske sadržaje jedino za teritorij RH. Vaš kabel operator (Telemach) poštujući prava trećih zatamnjuje sportske sadržaje u sklopu HRT-ovog programa temeljem svojih ugovornih obveza o zaštiti TV prava što nema izravnih dodirnih točaka sa samim HRT-om. HRT nije u poziciji izravnog reguliranja rada slovenskih kabel operatera i ništa ne zahtijeva. HRT pismom udruženju kabel operatora (i kabel operatorima koji nisu članovi; "Združenja kabelskih operaterjev Slovenije"/ ZKOS) jedino podsjeća na ugovorne zaštitne obveze kabel operatera i tom prilikom naglašava da ne snosi odgovornost reguliranja poslovanja međunarodnih mreža kabel operatora. Vjerujemo da će Vam ove informacije koristiti. S poštovanjem, Dražen Franić | agent-voditelj | Kontakt centar t: +385 1 634 2634 | f: +385 1 634 3712 | e: sluzba.gledatelja@hrt.hr Hrvatska radiotelevizija, Prisavlje 3, 10 000 Zagreb, Hrvatska


Torej HTV nič kriv !

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a nemo » 13. Jun 2014 ob 18:21

Torej ne razumeš hrvaško, ali pa nočeš!

Seveda ne morejo nikogar prisiliti, da zatemni. Jih pa HRT opozori, da pravic za Slovenijo nima, kar jasno piše: "Budući da HRT pribavlja TV prava na sportske sadržaje jedino za teritorij RH." In potem operaterji "poštujući prava trećih ... temeljem svojih ugovornih obveza o zaštiti TV prava" zatemni.

Ampak, saj nima smisla, vsaka štiri leta gremo čez isto. Over and out!
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a nemo » 13. Jun 2014 ob 18:22

webmaher napisal/-a:ponudniku programa je vsekakor v interesu da preskočiš vse reklame... POPovci bi skakali od navdušenja, ko bi prebrali tvoje hvalisanje, kako si v nedeljo preskočil 40+ minut reklamic v šovu Znan obraz ima svoj glas :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Se ne more zgodit, ker za to oddajo še slišal nisem :D

Seveda mi je jasno, da ne bodo pomagali preskakovat reklam, lahko pa bi v Tedniku označili začetek posameznih prispevkov.
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a kitl » 13. Jun 2014 ob 18:51

Jao folk sploh ne dojema. Zatemnitev zahteva tista televizija, ki je za nas kupila pravice v tem primeru RTV SLO. Zahteva pa lahko za vse tiste kanale, ki nimajo urejenih pravic za naše ozemlje v tem primeru za HRT. Jaz ne vem od kje vam ideja, da HRT zahteva lastno zatemnitev.
Slika


Lp, Kitl

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a webmaher » 13. Jun 2014 ob 19:08

ajde @kitl zdaj se pa ne delaj norca še ti :-)
Več ali manj so vsi operaterji ponujali take butaste izjave in to non stop... zdaj ko so videli da folk ipak nije tako butast so obrnili ploščo....
Normalna stvar, da zatemnitev zahteva v tem primeru RTV Slovenija... Hrvatom se j*e-b*e kaj vrtijo slovenski kablaši....še všeč jim je če nič ne zatemnjujejo... prav tako se Primorcem j*e-b*e za program naše nacionalke ... tam 90 letne babice gledajo RAI in Berlusconija s sobno anteno....
In potem pravimo, da smo v kapitalizmu, kjer je konkurenca in prosti trg ... priča za malu djecu in naivneže...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a kitl » 13. Jun 2014 ob 19:40

Hrvatom se ne jebe samo nimajo oni pristojnosti pri nas urejat kaj se bo ali se ne bo zatemnjevalo. Pa tudi logike ni, da bi neka tv postaja sama sebi zatemnjevala svoj program oziroma bi to zahtevala od operatejev. Zato me čudi, da je nekdo tolko pameten in piše na HRT, e res zahtevajo zatemnitev.
Slika


Lp, Kitl

klaudi777
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 8. Mar 2011 ob 14:29
T-2: Še nimam

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a klaudi777 » 14. Jun 2014 ob 18:00

Bravo Amis, bravo Telekom !
Že tri dni, ni nobenih zatemnitev. Hvala.
In upam,da vaša hrabra, a edina legitimna in za nas uporabnike najbolj poštena odločitev, da mislit tudi vaši konkurenci .
Pa tudi vsem VAM tukaj gor, ki zagovarjate T2 in "kao" njegovo skrb za legalnost in avtorske pravice !

Uporabniški avatar
Simi
Navdušenec
Prispevkov: 511
Pridružen: 23. Okt 2006 ob 21:12
T-2: Še nimam

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a Simi » 14. Jun 2014 ob 18:15

Zato pa smo športni navdušenci odšli pred leti h konkurenci. T2 še sedaj nima SK3, da o SK4,5,6 sploh ne govorimo. Lp ;-)

maxhoop
Faca
Prispevkov: 171
Pridružen: 8. Mar 2007 ob 15:25
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA / TS Modri Plus
Kraj: odročen

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a maxhoop » 14. Jun 2014 ob 18:30

c/p
Aplikacija Notifly@RTV_Slovenija: @uporabnastran RTVSLO nima pristojnosti zahtevati zatemnitev. Če do te prihaja, se obrnite na svojega operaterja. / @vanfranco @rtvslo

klaudi777
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 8. Mar 2011 ob 14:29
T-2: Še nimam

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a klaudi777 » 14. Jun 2014 ob 18:59

Amis zatemnil :twisted:

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 14. Jun 2014 ob 19:15

Danes je tudi pri Telekomu na HRT2 samo mavrica...

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 14. Jun 2014 ob 19:27

klaudi777 napisal/-a:Bravo Amis, bravo Telekom !
Že tri dni, ni nobenih zatemnitev. Hvala.
In upam,da vaša hrabra, a edina legitimna in za nas uporabnike najbolj poštena odločitev, da mislit tudi vaši konkurenci .
Pa tudi vsem VAM tukaj gor, ki zagovarjate T2 in "kao" njegovo skrb za legalnost in avtorske pravice !
upam da si šel tudi na forum amisa in telekoma to povedat ko imajo zdaj zatemnitve ?

klaudi777
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 8. Mar 2011 ob 14:29
T-2: Še nimam

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a klaudi777 » 14. Jun 2014 ob 19:30

Seveda :)
Da imam jaz prav, je dokaz da sta ORF in ZDF še vedno na voljo za gledat :)

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Svetovno nogometno prvenstvo

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 14. Jun 2014 ob 19:32

ne ne, govoril si čez T2, zdaj pa govori in grajej še Amis in Telekom.... da bo enakomerno.

Odgovori