Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a THJ » 12. Sep 2014 ob 10:11

Ime kanala mora biti enako oz. zelo podobno kot je ID kanala v XMLTV. Če ni moraš preimenovat kanal oz., če ne želiš, jih povezat preko tagov. Delam na programu, ki bo to omogočal in pravilno izvažal M3U sezname. Zaenkrat imam takole:

Slika

Ima pa webmaher precej več kanalov v EPG kot jih ima T-2 v shemi.
Slika

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 13. Sep 2014 ob 19:51

Nekaj je narobe z epg.xml. Je spored čisto zamaknjen od danes/včeraj. Ali je samo pri meni?

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a webmaher » 13. Sep 2014 ob 19:54

kaj točno???
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 13. Sep 2014 ob 20:01

Si hiter :) pri vseh programih je kazalo jutranji/nočni spored.
Sem rešil s tem da sem ponovno prenesel epg. To mi je naredilo pri obeh htpcjih, zato sem mislil, da je nekaj narobe z epg.xml.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a webmaher » 13. Sep 2014 ob 20:25

vsakič, ko naložim nov epg ga uvozim potem še v DVB Viewerja..pregledam pa pol na spletni strani če je točno ampak sam na hitro nekaj kanalov... ko pa delam epg fajl pa moram vsakič označit da je +2 in enkrat sem že pozabil ampak takoj ugotovil :-)
Vsekakor, če opaziš karkoli javi...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a webmaher » 13. Sep 2014 ob 20:37

Drugače mi je pa včeraj pozno ponoči oz. danes zgodaj zjutraj uspelo usposobiti XBMC skoraj v nulo... najbolj sem se matral, da mi je naložil čisto vse kanale iz DVB Viewerja oz Recording Servica in pa seveda ves EPG... šlo je za kakih 3000 kanalov skupaj z radijskimi...ni hotlo biti ne tona ne slike... zaenkrat sem probal samo sat kanale in preklop je pod 2 sekundi pri nekodiranih... EPG dela super... no najbolj interesantno je da add on Mash UP dela čudeže... gledal sem ameriški HBO, vse angleške Skye in tono športnih feedov iz celega sveta... slika je nekje solidna, nekje pa bolj tako... kanalov pa malo morje... se pa zato filme in serije dobi v HD... dobil sem tudi 126 filmov v 3D in podnapise pol zloudaš kr z menija, ko zalaufaš film... imaš pol tut možnost, da si ogledani film shraniš na disk..privzeto je da se nič ne shrani... pa ko greš prvič na nek link s filmi malo traja kaki dve tri minuti da ti naloži vse naslove... ko pa pol izbereš točno določen film pa 5 do 10 sekund, če je link v redu.... je še nekaj lepotnih napakic ampak se ne bi sekiral kaj preveč :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a kibtu » 14. Sep 2014 ob 11:52

Jaz uporabljam pri XBMC-ju poleg MashUp-a še Navi-X ter iStream. Za šport je pa baje dober SportDevil.
Drugo je pa vse, kot pravi webmaher.

Jaz nisem uspel povezat z DVB Viewer-jem. Zato pa uporabljam add-on IPTV Simple Client. Dela čisto ok.

Dva dneva sem probiral vse možne fore, da bi mi picone (program icons) prebralo avtomatsko, pa ni šlo. Zaenkrat jih je treba ročno določat.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a THJ » 14. Sep 2014 ob 12:22

Tole z XBMC imam namen še sam probat takoj, ko končam program. Tale simple IPTV client sem že enkrat probal pa mi ni bil všeč. Mogoče bo sedaj ko imam program za izdelavo playlist s pravimi tagi. Če to špila potem je to najboljša varianta za ogled TV. In XBMC dela tudi na Androidu. Se kupi en Android TV, kot je recimo kaj od Minixa in imaš super prenosni HTPC.
Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a webmaher » 14. Sep 2014 ob 12:31

Mam tut Sport DEvil pa še kaj :-)
Zadevo bom čez čas sprobal pri nekom, ki ima T-2 optiko... a IPTV Simple client zna uvozit EPG direkt s spleta ali pa vsaj iz neke mape na PCju...
Pri meni z ikonami ni blo probljema...tiste, ki imam že v DVB Viewerju so se prikazale tudi tu :-)
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a THJ » 14. Sep 2014 ob 15:09

Zna tudi iz URL naslova. Meni ravno to ni delalo. Ikone in EPG, ker nisem kmel enakih imen kanalov. Če zna IPTV simple client iz playliste razbrat ID za EPG, potem je to to. Sprobam jutri.
Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a webmaher » 14. Sep 2014 ob 15:38

Najlažje je torej, da namestim DVB Viewer clienta in bo vse takoj tako kot mora biti... z namestitvijo IPTV simple clienta tvegam in vse nastavljam iz nule... če bo čas bom tvegal :-)
Je pa tale DVB Viewer client malo smotan, saj mi vedno ko zaženem začne nalagat vseh 3000 in nekaj kanalov pa še EPG... nisem našel možnosti, da bi to izklopil...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a kibtu » 14. Sep 2014 ob 18:06

IPTV Simple Client ima v nastavitvah zavihek General za m3u listo, zavihek EPG settings in zavihek Program logos. Za vse troje mu lahko določiš pot bodisi na pc bodisi v obliki url-ja. Epg dela pri meni ko šus na oba načina. Pri spletnem epg-ju imaš možnost shranjevanja epg podatkov, da ti ne hodi vsakič na net.

Ko omogočim add-on DVB Viewer, mi teži, da ni povezave do njega. Ima kdo kakšno idejo?

Pri tem XBMC-ju mi so super oblekice - skini, tako da zadeva deluje precej fensi v primerjavi z MulticastTV ali pa VLC-jem.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a roCkY » 14. Sep 2014 ob 18:22

oblekice?
gledaš sliko ali kič
meni je multicast cool ker ni nobene navlake

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a webmaher » 14. Sep 2014 ob 22:10

@kibtu rabiš Recording SErvice in tam morš pol omogočit ali dvb s, dvb c, dvb t ali IP TV...seveda moraš imati delujoč DVB Viewer, kjer imaš te kanale že vse poskenirane in urejene...

No mi je uspelo zdaj, da mi XBMC predvaja tudi kodirane kanale preko CSja... hudič je ker preklop traja nekje 4 sekunde... ampak glavno da dela :-)
Se je pa PCju od vsega dobrega zmešalo in je bil blue screen , yessssssssssss...to mi na W7 že ni uspelo kako leto :-)
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a THJ » 15. Sep 2014 ob 07:49

XBMC z IPTV Simple Client deluje zelo zelo lepo. Samo pravilno M3U skripto rabiš. Tole mi recimo moj program kreira:

Koda: Izberi vse

#EXTINF:9 group-title="Zabavni" tvg-name="Pop_Brio" tvg-logo="POP_Brio.png",POP Brio
http://IP:PORT/udp/1.1.1.1:5000
Če bo še kdo drug tole gledal mora biti pazljiv na dve stvari. Kot prvo ID za EPG ne sme imeti presledkov ampak underscore (tvg-name tag). Kot drugo pa, čeprav v Wiki piše, da ne sme imeti končnice .png, jo za logotip mora imeti (tvg-logo). Ne dela pa če imaš do logotipa polni URL naslov. Tega se vnese pod IPTV Simple Client nastavitve.

Kanale kar hitro menja. Sicer na začetku zakocka, ko pa dobi dovolj bufferja pa normalno deluje. Sem sprobal na Androidu z XBMC 13.1 in na Windows 7 z novim programom Kodi 14.

Slika
Slika

Odgovori