Težave s hitrostjo....

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Tempus fugit
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 20. Feb 2014 ob 13:54
T-2: Že imam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Tempus fugit » 19. Feb 2015 ob 14:27

Prav imaš,my mistake :D

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a oyoy » 19. Feb 2015 ob 14:31

nadaljevanje moje zgodbe;
včeraj sem na t-2 na info@ naslovil pisno poizvedbo, kako daleč so z reševanjem moje prijave napake. danes zjutraj sem prejel povratno obvestilo, da bo zadeva predana tehnični službi. nekaj čez poldan me je poklical tehnik. najprej mi je povedal, da moja predhodna prijava napake ni zabeležena !!! verjetno zgolj slučajno nas je tukaj nekaj , katerih prijave so se izgubile nekje po poti do tehnične službe. in potem mi je tehnik razložil točno to, kar prodajajo vsem – podpisana pogodba DO 100 mega, da pač prihaja do odstopanj, da je vse skupaj skrajno normalno …
skratka pri t-2 vztrajajo, da je doseganje hitrosti max. 90 Mbit pri naročeni do 100 Mbit tako kot mora biti. za mnenje bom zaprosil agencijo za komunikacijska omrežja in storitve.
Slika

Tempus fugit
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 20. Feb 2014 ob 13:54
T-2: Že imam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Tempus fugit » 19. Feb 2015 ob 15:02

AKOS ti ne bo nič konkretnega odgovorila,ker sem že govoril z njimi,imaš občutek ,da se zelo distancirajo od zadeve,samo da lahko podaš prijavo,edino kar mi je rekla gospa da pač slovenski ISP-ji imajo ta takoimenovani samoregulacijski kodeks v katerem je zapisano najvišja in najmanjša hitrost interneta katero ti je dolžan zagotavljati operater z drugimi besedami to je ta famozna beseda,ki jo radi uporabljajo "do".

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a oyoy » 19. Feb 2015 ob 15:19

prijavo komu? akosu? z lahkoto. znanka, ki dela na telekomu mi je povedala, da jih iz akosa redno bombandirajo.
kaj pa pravijo na uradu za varstvo potrošnikov?
Slika

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a g33k » 19. Feb 2015 ob 15:33

HITROST POVEZAVE NIŽJA OD POGODBENE: Operater mi ne zagotavlja s pogodbo dogovorjene hitrosti za dostop do interneta.

Operaterji v svojih paketih ponujajo različne hitrosti internetnih povezav, pri tem pa morajo biti uporabniki pazljivi, saj je običajno v naročniških pogodbah navedeno, da operater zagotavlja hitrost internetne povezave »DO« določene količine Mb/s, kar pa nujno ne pomeni, da je taka hitrost uporabniku ves čas na voljo. V primeru, da imate npr. zakupljen paket, ki vključuje hitrost internetne povezave do 15/1, je zakupljena hitrost internetne povezave tista hitrost, ki bi jo vaš internetni priključek moral dosegati, vendar se ta hitrost razlikuje od realne (dejanske) hitrosti, saj je le-ta odvisna tudi od števila uporabnikov na predmetnem priključku, kvalitete omrežja in uporabnikove tehnologije, naravnih ovir, itd. Zaradi navedenega je mogoče pričakovati različna odstopanja od zakupljene hitrosti internetne povezave, vendar zaradi formulacije v naročniški pogodbi ta še vedno spadajo znotraj pogodbenega dogovora.

Šele v primeru znatnih odstopanj dejanske hitrosti od pogodbeno dogovorjene je mogoče govoriti o neizpolnjevanju pogodbenih obveznosti operaterja, kar ima lahko za posledico upravičenost uporabnika do nadomestila zaradi slabšega delovanja storitev, pri čemer se prekomerna odstopanja presojajo v vsakem konkretnem primeru posebej v sklopu reševanja spora pred agencijo (postopek je smiselno enak kot v primeru ugovora zoper račun operaterja (glej odgovor na vprašanje: »Kakšne so moje možnosti, če se ne strinjam z izdanim računom?«)). Pri tem se upoštevajo določila Samoregulacijskega kodeksa, ki določa, da mora operater opredeliti minimalno in maksimalno hitrost, ki jo zagotavlja v posameznem paketu, ter da mora to hitrost zagotavljati najmanj 80% časa v obračunskem obdobju. V kolikor operater tega ne zagotovi, mora uporabniku ponuditi paket z nižjo hitrostjo dostopa do interneta, prav tako mu pripada tudi nadomestilo za slabše delovanje storitev v višini razlike mesečne naročnine med prvotnim (z višjo hitrostjo, ki ni zagotovljena) in zamenjanim paketom (z nižjo, a zagotovljeno hitrostjo).

Mislim da je vsem jasno da je tukaj mišljeno v večini za xDSL tehnologijo, kjer dejansko do takšnih odstopanj zaradi zgoraj nevednih stvari lahko pride. Pri FTTH ima vsak naročnik v T-2 omrežju v uplinku 1Gb/s, tako da tole o odstopanjih "ne pali".

Samoregulacijski Kodeks: http://www.t-2.net/media/Dokumenti/Splo ... kodeks.pdf

lp
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a oyoy » 19. Feb 2015 ob 15:54

itak da nam je to jasno, kot nam je vsem tukaj tudi jasno, da so nastavili profile na -10 mega dl-ja. ampak neuradniki in zaposleni pri t-2 tega pač ne smejo javno potrditi, kar je tudi razumljivo.
prav tako pa mislim, da imamo pravico na glas povedati morebitnim drugim zainteresiranim, kaj se dejansko dogaja pri ponudniku, kjer je vse tako kot mora biti!
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a roCkY » 19. Feb 2015 ob 16:57

Je pa zanimivo da UL je pa glede na informacije povsod OK.

Končno so mi priklopi še drugi dostop. Speedtest nikakor ne reče polnih 10 MB DL ampak cca. 9,6. Gor vedno 10,0 ali 10,1. Ker na oni lokaciji rabim bolj UL se ne bom glede tega nikamor uradno oglašal.

Skratka kor se ugotavlja zgleda da so dejansko vrednosti za DL nastavljene na -5 do -10% odvisno od naročene hitrosti. ???

Kot sem pred časom (verjetno v tej temi) že rekel me 10% na 100MB liniji dokler jih ne rabim ne moti toliko, da bi se šel zanje pulit.

Me pa pogreje stališče neuradnikov kot je bilo podano včeraj. A sem se raje v prst ugriznil preden sem mnenje napisal... (itak bi bil post zbrisan).

Nitro
Faca
Prispevkov: 113
Pridružen: 16. Sep 2006 ob 15:10
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga - optika
Kraj: Mengeš

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Nitro » 19. Feb 2015 ob 18:49

Tudi jaz sem zahteval da se prijavi napaka zaradi nedoseganja hitrosti. Hkrati pa podal tudi pritožbo, na katero so tudi odgovorili (spodaj prilagam odgovor)... Očitno jim je ceneje/lažje dati dobropis kot pa da bi "težavo" rešili. :roll:
Spoštovani!
Prejeli smo pritožbo, v kateri izražate nezadovoljstvo z doseženo internetno hitrostjo 89 Mbps glede na to, da imate naročeno hitrost 100 Mbps. Pri pregledu naših tehničnih podatkov je bilo ugotovljeno, da vam internetno hitrost zagotavljamo v skladu s sklenjeno pogodbo za paket T-3 TERA (vsebuje hitrost do 100 Mbps), pri čemer je pri prenosu podatkov potrebno upoštevati specifične tehnične parametre opreme. Zaradi tehničnih specifik lahko pri doseganju naročene hitrosti prihaja do minimalnih odstopanj. Ker višje hitrosti na vašem priključku ne dosegate, vam za mesec januar 2015 izstavljamo dobropis v znesku 6,00 EUR, račun za februar 2015 pa boste prejeli ustrezno zmanjšan. Prosimo, da dobropis 6,00 EUR upoštevate pri plačilu računa za mesec januar 2015.

Ker vam ne moremo zagotavljati internetne hitrosti v skladu s samoregulacijskim kodeksom, vas prosimo, da naročeni paket znižate, in sicer najkasneje do konca meseca februarja 2015, pri čemer vam ne bomo zaračunali stroška izgube posebne ugodnosti zaradi predčasne prekinitve vezave, temveč vam bomo omogočili nadaljevanje vezave pri nižjem paketu. V kolikor do dne 28.2.2015 ne boste prešli na nižji paket, bomo smatrali, da se z doseženo hitrostjo interneta strinjate in do dobropisov ne boste več upravičeni. Za nevšečnosti se vam opravičujemo.

Obveščamo vas, da je s tem odgovorom podana končna odločitev operaterja v zadevi. Pravni pouk: Zoper to odločitev je dopustno v petnajstih (15) dneh od vročitve vložiti predlog za rešitev spora na Agencijo za komunikacijska omrežja in storitve Republike Slovenije.
Slika
Slika T4 Giga - Telekom optika

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4612
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a atepej » 19. Feb 2015 ob 19:01

Jaz predlagam predlog da se lahko v paketih zniža download v paketih ampak s tem naj zvišajo upload in sicer:

- T4 Start: 5/5
- T3 / T4 Mega: 10/10
- T3/ T4 Giga: 20/20
- T3 /T4 Tera: 50/50

Seveda z možnostjo nadgradnje na višjo hitrost
Slika

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a g33k » 19. Feb 2015 ob 19:49

"pri čemer je pri prenosu podatkov potrebno upoštevati specifične tehnične parametre opreme"

Zanimivo, pri hitrostih nad 100Mbit je pa brez problema nad 100Mbit kljub enaki opremi (Innbox). :roll:

"Zaradi tehničnih specifik lahko pri doseganju naročene hitrosti prihaja do minimalnih odstopanj"

Ja MINIMALNIH, ne pa 10% zato ker je nekdo škrt. :jao:
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a oyoy » 19. Feb 2015 ob 20:13

@atapej
na optiki je v paketih možnost 50/50, samo pri mesečni naročnini je treba doplačat 10 eur v t4 tera in 13 eur v t4 giga in mega :plosk:

@Nitro
imaš optiko na t-2 omrežju? niso sposobni zagotoviti 100 mega? no comment!
Slika

Nitro
Faca
Prispevkov: 113
Pridružen: 16. Sep 2006 ob 15:10
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga - optika
Kraj: Mengeš

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Nitro » 19. Feb 2015 ob 20:35

Optična vlakna so od Telekoma...vse ostalo je od T-2.

Ubistvu sploh nisem zahteval dobropisa, ampak samo da se zahteva uredi...naj omenim da je bila ob priklopu hitrost nekaj nad 90 Mbit/s, potem pa ta magična meja nikoli ni bila dosežena...
Slika
Slika T4 Giga - Telekom optika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9130
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 19. Feb 2015 ob 20:51

koliko MB/sek vam tole hitro dol vleče ?

ftp://ftp.arnes.si/mirrors/ubuntu-cdima ... -amd64.iso

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4612
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a atepej » 19. Feb 2015 ob 20:57

oyoy če ne morejo preko TS optike zrihtat 100 mbit/s downloada pa ga naj znižajo in dvignejo upload - kot sem že napisal
Slika

Nitro
Faca
Prispevkov: 113
Pridružen: 16. Sep 2006 ob 15:10
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga - optika
Kraj: Mengeš

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Nitro » 19. Feb 2015 ob 21:03

MrTwelveTrees napisal/-a:koliko MB/sek vam tole hitro dol vleče ?

ftp://ftp.arnes.si/mirrors/ubuntu-cdima ... -amd64.iso
10 MB/sek
Slika
Slika T4 Giga - Telekom optika

Odgovori