NAKUP ROUTERJA -Multicast

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 9. Nov 2013 ob 10:51

MrTwelveTrees napisal/-a:podpira ddwrt ali tomato ?
na originalnem fw-ju sem pogrešal (pogrešam) edino funkcijo avtomatskega reboota, saj je potrebno router za normalno delovanje vsakih nekaj dni reštartati.
dd-wrt fw to funkcijo sicer ima, vendar je z dd-wrt-jem nemogoče gledati iptv preko wirelessa (pri originalnem fw-ju stvar deluje odlično). iptv preko wi-fi deluje le, če imaš udp proxy. največja težava z dd-wrt-jem pa je nestabilen wireless. ena naprava preko wi-fi-ja deluje ok, čim jih je gor več, začne povezava "padati". z različnimi nastavitvami wi-fi-ja težave nisem uspel rešiti. berem, da to pri dd-wrt-ju ni nič nenavadnega.
zato sem na router ponovno namestil originalen fw in ga ob jutranji kavi vsakodnevno ročno rebootam.
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a madpanter » 24. Nov 2013 ob 15:01

Če komu prav pride sem končno odkril kako nastaviš več udpxy streamov (privzeto je 3) in nima v spletnem vmesniku od tomato koliko sočasnih streamov podpira udpxy uporabite sledečo nastavitev

Namesto:

Koda: Izberi vse

sleep 10
/jffs/udpxy -p 1234
Vpišeš:

Koda: Izberi vse

sleep 10
/jffs/udpxy -p 1234 -c XYZ
XYZ je od 1 do 50 torej število streamov

Koda: Izberi vse

sleep 10
/jffs/udpxy -p 1234 -c 23
Pomeni 23 udpxy streamov na enkrat je dovoljenih.

Zdaj pa kateri router z podporo udpxy za normalni denar priporčate ker tomato wrt54gl je malo prešvoh že :mrgreen: torej vsaj ene 400mhz procesor bi rabil.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Frenky
Faca
Prispevkov: 140
Pridružen: 12. Nov 2006 ob 21:37
T-2: Že imam
Paket: T-4 GIGA - Optika
Kraj: Ljubljana

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Frenky » 26. Nov 2013 ob 17:22

oyoy napisal/-a:
MrTwelveTrees napisal/-a:podpira ddwrt ali tomato ?
na originalnem fw-ju sem pogrešal (pogrešam) edino funkcijo avtomatskega reboota, saj je potrebno router za normalno delovanje vsakih nekaj dni reštartati.
dd-wrt fw to funkcijo sicer ima, vendar je z dd-wrt-jem nemogoče gledati iptv preko wirelessa (pri originalnem fw-ju stvar deluje odlično). iptv preko wi-fi deluje le, če imaš udp proxy. največja težava z dd-wrt-jem pa je nestabilen wireless. ena naprava preko wi-fi-ja deluje ok, čim jih je gor več, začne povezava "padati". z različnimi nastavitvami wi-fi-ja težave nisem uspel rešiti. berem, da to pri dd-wrt-ju ni nič nenavadnega.
zato sem na router ponovno namestil originalen fw in ga ob jutranji kavi vsakodnevno ročno rebootam.
Tale reboot na tem routerju tudi mene že jezi. Mu je prišlo že kar v navado, da nekajkrat na teden mrkne samo WiFi in to običajno med 6.30 in 8.30 zjutraj in ga oživi samo izklop in vklop po minuti.
Drugače pa IPTV dela solidno žično in brezžično.
Imel prej router Buffalo z DDwrt - priklopil, nastavil in pozabil na njega. Žal preko njega nisem uspel spraviti brezžično IPTV. Če sem imel žično IPTV je pa WiFi crkaval.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 26. Nov 2013 ob 20:08

ima kdo kakšne izkušnje s tp-linkom z nameščenim openwrt-jem?
Slika

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 682
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a blackmack » 23. Feb 2014 ob 07:39

Brisano
Zadnjič spremenil blackmack, dne 24. Feb 2014 ob 10:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a madpanter » 23. Feb 2014 ob 11:46

To je pa top router. Me kar mika da bi ga vzel sam ni v financnem planu se :sad:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 3. Okt 2014 ob 08:11

oyoy napisal/-a:ima kdo kakšne izkušnje s tp-linkom z nameščenim openwrt-jem?
v bistvu bom odgovoril sam sebi ampak ker je določeno število t-2 uporabnikov dobilo tp-linkov "jajček" (tako ga imenujem predvsem zaradi oblike, saj me po zmogljivosti oz. delovanju pozitivno preseneča), bo mogoče info prišel še komu prav.
na tl-wr740n v.4.28 sem namestil openwrt. router po namestitvi fw-ja deluje vsaj tako spodobno, kot z originalnim fw-jem, torej vključno s spremljanjem iptv preko wi-fi. tudi openwrt v sami konfiguraciji ne ponuja nastavitve avtomatskega reboota, se pa zadeva uredi tako, da se v scheduled tasks vnese in shrani naslednji ukaz;

30 4 * * * reboot

s tem ukazom dosežemo avtomatski reboot routerja vsak dan ob 4.30 uri (torej s spremembo številke 30 in 4 sami določimo uro, kdaj naj se reboota).
nekje sem prebral, da je potrebno po vnosu tega ukaza router najprej ročno rebootati, šele za tem router ukaz dejansko sprejme oz. ga izvede.
Slika

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3118
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 3. Okt 2014 ob 17:38

Zakaj bi si želel router vsak dan rebootati? Po mojem mnenju je edini pravi router tisti, ki ga nastaviš in lahko na njega pozabiš (beri: deluje, dokler ne zmanjka elektrike).

Moj router trenutno: System Uptime: 58days 00:39:15 (torej je že 58 dni odkar sem ga vlekel iz štroma zaradi neviht).

Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Atoll » 3. Okt 2014 ob 17:55

Sem šel prav pogledat na svojega :)

Uptime 21 days, 22:29

Takrat sem ga prestavljal po dnevni...
Cord cutter.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 3. Okt 2014 ob 18:18

@mikrohard
ti low cost tp-linki po 2. - 3. dneh praviloma počepnejo. in ker sem želel doseči ravno to, o čemer pišeš - "router nastaviš in pozabiš nanj", sem pri tej igrački za 12,90 eur pogrešal auto reboot ... zato.
Slika

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 20. Avg 2015 ob 11:37

pozdravljeni, sem nov v IPTV vodah in zazelel sem si postavit udpxy....routerja se nimam in bi bil hvalezen katerega mi priporocate? imam optiko 100/50, prenosni racunalnik, TV in telefon....se pravi nic posebnega....najrajse bi pa kupil router da ima dd-wrt ali open wrt ze nalozen.....hvala za morebitne odgovore.....

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 21. Avg 2015 ob 18:32

kak poseben razlog, da ciljaš na dd-wrt, openwrt? osebno bi ti priporočal router, ki podpira tomato fw, ker je do nekoliko manj veščega uporabnika bolj prijazen. nič nisi omenil budgeta in tega, ali kupuješ nov, ali rabljen router. iščeš s podporo za 5 GHz WiFi, morda AC? USB 3.0?
od rabljenih se trenutno na bolhi dobi Linskys-a E3200, ki bi znal biti primeren.
Slika

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 22. Avg 2015 ob 09:18

v glavnem bi ga koristil za udpxy....za ostale vsakdanje stvari verjetno ni posebnosti....Lahko ima podporo tudi za 5GHz in USB.....

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 22. Avg 2015 ob 17:58

oyoy napisal/-a:nič nisi omenil budgeta in tega, ali kupuješ nov, ali rabljen router.
"moj izbor" ta hip;

Tenda N60 - najcenejši in najšvohnejši od tega, kar bom priporočal. ima samo 2.0 usb port, wi-fi je 2,4 in 5 GHz, ampak bi tudi ta zadostoval za to, kar pričakuješ od routerja,
Asus RT-N18U - škoda, ker podpira samo 2.4 GHz wi-fi,
Asus RT-AC56U - ta router priporočam vsakomur, ki me vpraša za nasvet ( mogoče zato, ker ga imam tudi sam :mrgreen: )

prednost asus-ov je tudi v tem, da praktično vse kar rabiš, spodobno deluje že z originalnim fw-jem. moj izbor je narejen na podlagi dejastva, da so vsi zgornji routerji podprti s tomato by shibby fw-jem. oba asusa sta podprta tudi s strani dd-wrt in openwrt-ja.
če vztrajaš na dd-wrt in openwrt podprtih routerjih, imaš na razpolago še celo paleto tp-linkovih izdelkov, s katerimi pa, razen najcenejših modelov, nimam izkušenj.

še vedno menim, da linksys iz bolhe, ki sem ga linkal zgoraj, zadostuje za to, kar si napisal, da pričakuješ od routerja.
Slika

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 22. Avg 2015 ob 21:58

ce sem te prav razumel sta asusova ze pripravljena(kateri firmware imata nalozeno tovarnisko?) tudi za udpxy? se pravi da po tvojem vodicu za udpxy ni potrebno nicesar vec? drugace meni je vseeno ali ima ruter wrt, open wrt ali tomato.....gre se mi da ne bi imel problemov z instalacijo udpxy....

Odgovori