NAKUP ROUTERJA -Multicast

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
webmaher
Starešina
Prispevkov: 2338
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a webmaher » 22. Avg 2015 ob 22:57

Asus RT-N56U imam tudi sam... ne spomnim se da kdaj karkoli ne bi delalo z original sofverjem in sploh ne vem zakaj bi menjal soft..nadgradiš ga kar iz uporabniškega vmesnika..če 1X letno preveriš je čisto zadosti :-)

Sem pogledal če se še dobi i kakšna je razlika napram @oyoyovem

Maximalna WiFi hitrost ACja je 1167 Mb/s proti 300 Mb/s ....pa USB 3.0 priključek ima in je novejši model s ceno 109 ojrov kar je 21 več od mojega...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 23. Avg 2015 ob 01:05

pa dvojederni 800 MHz procesor in 256 mega rama .... ne podcenjuj mojega routerja :D :D :D

@Bayern1
ti je že webmaher odgovoril. udpxy lahko na asusovih routerjih nastaviš že na originalnem fw-ju. jaz se sicer z originalnim fw-jem nisem ukvarjal, ker sem takoj gor vrgel tomato - sem ga pač navajen in imam predobre izkušnje z njim, da bi se mu kar tako odrekel.

edit;
tukaj si lahko pogledaš, kako izgleda original fw (odprl se bo na udpxy oz. iptv nastavitveni strani).
Slika

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 23. Avg 2015 ob 13:54

hvala lepa na tako izcrpni pomoci.... :D kako pa bi recimo izgledala pravilna nastavitev za udpxy na tem linku , katerega si pripopal? link do slike kako sem si jaz zamislil...popravi me kje je narobe....http://easycaptures.com/fs/uploaded/935/1351724039.png in ce bi recimo to bile pravilne nastavitve bi potem z naslovom http://192.168.2.1:1234/status moral dobiti udpxy preko brskalnika in zadeva bi delovala? btw. narocil sam ta asus RT-A56U pa da vidim ali bojo kaki problemi ali ne....

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 23. Avg 2015 ob 15:33

mislim, da si pravilno nastavil, potrdi pa naj @webmaher, ki uporablja ta fw.
Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2338
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a webmaher » 23. Avg 2015 ob 17:34

bolj malo, 1X nastavil in vse dela... z udpxj se pa nisem ukvarjal ker potrebe ni bilo nobene :-)
največ kar sem ga mučil je bilo Wi-Fi strimanje satelitskih HD BBCjev ko so ble OI v Londonu na moj prenosnik pod senco češnje, kjer sem iz ležalnika lepo gledal :mrgreen:
Tudi lokalni DVB in IPTV server delata tako kot je treba... Bayern1 takoj prekliči nakup in daj tisti 21 ojrov več ter muči z vprašanji @oyoya :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 23. Avg 2015 ob 18:32

sele sedaj videl da je na tistem linku govora o RT-AC66U....upam da je pri 56 isto....no, ravno se mi ne da igrati prevec z nalaganjem drugega firmwareja....ker imam slabe izkusnje z nekim TP-LINK WR841N in mi nikakor ni uspelo dobit udpxy gor....baje ima ta router premalo spomina....ne vem, sem novinec v tej sceni pa malo zacetnisko sprasujem.....zato sem se tudi oglasil na tem forumu, ker vem da ste tu nekateri ze vsega vajeni....rad bi da delovalo brez kaksnih posebnih instalacij....mogoce malo kasneje ko se bom bolj privadil..... :D

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 23. Avg 2015 ob 20:00

isti vmesnik boš imel na 56u.
če pa kaj ne bo ok, boš pač moral imeti expresno privajanje in bo tisti "malo kasneje" prišel malo prej :D
Slika

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 25. Avg 2015 ob 18:24

pravkar dobil na mail informacijo da routerja, model RT-AC56U ni vec mozno dobiti....sel je iz prodaje.....ponujajo mi opcijo sedaj za RT-AC55U...? prilagam link od tega modela in bi spet prosil za vasa priporocila....ali je to skoraj povsem isti ali ne.....ASUS RT-AC55U

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9141
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 25. Avg 2015 ob 18:32


roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a roCkY » 25. Avg 2015 ob 19:06

Če ima Mimovrste označeno "zalogo pri dobavitelju" nikakor ne pomeni, da zadevo lahko dobavijo. Ta baza je po mojih izkušnjah obupna. Manj težav je s Kitajci kot znjimi.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 25. Avg 2015 ob 19:59

@Bayern1
routerja nista skoraj povsem ista. razlike, ki so precej vpadljive in so v korist RT-AC56U;
- procesor 720 MHz vs 2 x 800 MHz
- ram 128 MiB vs 256 MiB
- Atheros procesor vs Broadcom procesor (ta razlika je pomembna predvsem zaradi tomato podpore, čeprav za RT-AC55U ne najdem podatka, da bi nanj lahko namestil dd-wrt ali openwrt fw)
dejstvo je, da zmogljivosti RT-AC55U sploh niso slabe. vendar predvidevam, da se router kupuje za neko daljše obdobje, zato navedene razlike niso zanemarljive. najbolj me moti, da ni alternativnega fw-ja, če slučajno z originalnim katera od stvari ne bi delovala, kot si si zamislil. Če RT-AC56U ni več dobavljiv, potem bo pač treba poiskati kaj drugega ... mimogrede - od kod ta informacija o nedobavljivosti? iz mimovrste? že nekajkrat se je namreč zgodilo, da ta model pri njih ni bil dobavljiv, ko pa je uvoznik popolnil zalogo, so ga ponovno prodajali (in to po višji ceni :razz: ). preko ceneje.si se najde še 2 trgovca, ki bi naj ta router prodajala.
alternative? še vedno vztrajno molčiš, koliko maksimalno si pripravljen in zmoreš odšteti za router. očitno cca 110 eur zmoreš. kaj pa še nekaj 10 eur več?
- Asus RT-AC66U - procesor "samo" 600 MHz
- Asus RT-AC68U - odlična izbira
- Netgear R7000 - če smo že v tem cenovnem razredu, je seveda potrebno omeniti tudi to zverino
še 1 x povdarjam, da izbiram predsem na podlagi dejstva, da je na nek router možno namestiti tomato fw in to izključno zaradi mojih dosedanjih odličnih izkušenj s tem fw-jem.
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9141
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 25. Avg 2015 ob 20:01

Mimovste me še nikoli ni razočarala, vedno so imeli artikel na zalogi v roku par delovnih dni

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 25. Avg 2015 ob 20:31

ja, kadar je pisalo "na zalogi pri dobavitelju" sem tudi sam vedno dobil v nekaj dnevih - praviloma je poštar pozvonil tretji delavni dan od oddanega naročila. problem je, ko piše, da "rok dobave ni znan". takrat zna to trajati in je čas dobave odvisen od uvoznika.
Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2338
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a webmaher » 25. Avg 2015 ob 23:00

tudi jaz imam podobne izkušnje... pa pri nakupu routerja res ne šparat tistih nekaj eurov...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 26. Avg 2015 ob 09:51

zdaj ste me pa dobili....jaz sem poizvedoval preko topsolutions.si.....tam so mi prijazno odgovorili da so se globoko pozanimali pri dobavitelju, da pac modela 56 ni vec mozno izdobaviti....ponudili so mi opcijo 55 in sem jo vceraj zvecer potrdil....upam da se nisem za***al.....

edit: poklical pa prenarocil na RT-AC68U, ker sem pogledal da ravno AC55U nima podpore ne za tomato ne za wrt....z original firmware pa tudi ne vem ali bo delovalo ali ne.....zato odlocitev padla na 68 in da v slucaju z original ne bi delovalo bi potem lahko nalozil tomato......je pa to res malo drago, ker za kaj drugega razen udpxy u bistvu res ne bom potreboval.....

u bistvu manjka samo vhod za optiko in bi lahko pol originalnega odklopil.....

Odgovori