KODI (XBMC)-Debata

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 27. Avg 2015 ob 13:12

sele sedaj videl da ste ze razpravljali o pulsarju....nic zato, jaz sem samo podal svoje mnenje, ker ta dodatek uporabljam vsak dan in to ravno zaradi dobre hitrosti in vrhunske kvalitete....najbolj mi gredo na jetra kao 1080p serije in filmi iz raznih YIFY in podobno, ker to ni in nikoli ne bo pravi 1080p.....je pa res pomemben podatek da ravno z 4Mb/s hitrosti Pulsar pa ne deluje dobro....ker lansko leto sem se imel tako povezavo, od letosnje pomladi pa je tudi kompletna občina Zuzemberk pokrita z optiko in s 50Mb/s ni prav nikakrsnih problemov..... :D

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 27. Avg 2015 ob 13:22

webmaher napisal/-a:ti si nezahteven uporabnik in te baš briga za DX 11 :mrgreen:
lahko probas ce hoces tudi DirectX11...jaz trenutno uporabljam prav to test verzijo in odlicno deluje.... :D res pa je da uporabljam samo pulsar in pvr.iptv.simple...je se v test fazi in bo kot original verzija sele z v16 Jarvis.....
http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=218274

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 27. Avg 2015 ob 14:37

@Bayern1 katere provajderje priporočaš za Pulsarja?

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 27. Avg 2015 ob 15:17

testiral sem skoraj vse....maximalno sem testiral po tri provajdere naenkrat....na koncu pa sem prisel do zakljucka da provajder torrentz.eu vlece z vseh free trekerjev....in sedaj uborabljam samo njega.....testiraj pa javi, bos videl da bo ok.....

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 27. Avg 2015 ob 15:20

Hvala! To sem rabil. Proti večeru dam Pulsarja v KODI vodič.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 27. Avg 2015 ob 15:58

sem pregledal malo tvoj vodic o kodiju pa nisem zasledil nekaj pomembnega glede podnapisov....ce ni pravilno nastavljeno se crke č,š,ž,ć zamenjajo z nekimi neprepoznavnimi znaki in je zelo motece....to sem tudi ze sam dozival, zato bom postavil dve slikci tukaj kako mora biti nastavljeno da s tem ne bo tezav......

Appearance--> Settings: pomembno da je na centreal europe in central europe (ISO)
Slika
Videos--> Settings: pomembno da je character set nastavljen na central europe (Windows) in cekirano override ASS/SSA subtitles fonts
Slika
pa zelo me je nerviralo, pa mogoce se koga ker se pojavljajo kaksni zvoki...najveckrat pri koriscenju nekih adonov, tudi pri pulsarju....ce ne veste kako jih izklopiti pa bi jih radi pojdite v
Appearance--> Settings in pod GUI sounds lepo prestavite na OFF.....
Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2338
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)

Odgovor Napisal/-a webmaher » 27. Avg 2015 ob 17:44

Bayern1 napisal/-a:
webmaher napisal/-a:ti si nezahteven uporabnik in te baš briga za DX 11 :mrgreen:
lahko probas ce hoces tudi DirectX11...jaz trenutno uporabljam prav to test verzijo in odlicno deluje.... :D res pa je da uporabljam samo pulsar in pvr.iptv.simple...je se v test fazi in bo kot original verzija sele z v16 Jarvis.....
http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=218274
a to si @Kitlu svetoval :mrgreen:

Dela DX 11 na HTPCju z W10 in na mojem z W8.1 brez znanih problemov :mrgreen:
Jaz za Pulsarja uporabljam TorrentHound in TorrentZ providerja pa še kao za serije ArenaBG za katero sem se moral prej registrirat na njihovi spletni strani...
Je pa Pulsarjev hudiček pri zagonu najbolj počasen in se ga čaka nekih 20-30 sekund :mrgreen:
Sicer pa pri prvem štartu Kodija priporočljivo kako minuto počakat da se vse naloži tudi kaki apdejti kdaj pa kdaj in šele nato v akcijo :mrgreen:

Pulsar torej pride najbolj prav, če hočeš film gledat v najvišji možni kvaliteti na Velikem platnu... če gledaš na manjših zaslonih recimo izpod 47 inčev kvaliteti zadosti največkrat že Genesis, ki se je nekajkrat že izkazal z filmi, ki jih še ni bilo moč zaslediti na torrentih ... :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 27. Avg 2015 ob 19:04

jaz sem tukaj nov na forumu v glavnem sem se registriral zaradi dobrih in uporabnih informacijin glede IPTV in pripomockov na splosno....sam nimam T-2 kot vecina tu, imam siol in zaenkrat poznam tebe in oyoy, ker sta se ze veckrat oglasila za moja vprasanja glede ruterja....drugace pa ta pocasnost starta pulsarja se je pojavila v tej zadnji verziji 0.6.1.....prej se je zagnal takoj....ce instaliras prejsnjo verzijo bo vse slo hitro, ampak pocakajmo na next update pa se bo to tudi popravilo.....avtor je ze seznanjem s to pocasnostjo samo trenutno ga ze vec kot mesec ni bilo na uradnem forumu....verjetno nima casa.....

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 27. Avg 2015 ob 19:14

drugace pa edini problem pulsarja je gledanje starejsega materiala, ker ni vec seederjev....mozno bi bilo tudi to, ce bi pulsar znal odpirati kompletne sezone serij....ampak tu pa zna prebrati samo eno od vseh....za tako situacijo je tukaj slicen dodatek pulsarju....imenuje se Torrenter. tudi tega sem ze testiral, vendar me je njegova pocasnost odvrnila od koriscenja....ta dodatek pa zna razpakirati kompletne sezone serij in jih lahko gledas....no, verjetno bo tudi ta dodatek se boljsi...kdor hoce se igrat z njim naj pogleda tukaj

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2338
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a webmaher » 27. Avg 2015 ob 19:34

za serije jaz uporabljam večinoma Genesis, kjer se občasno zgodi, da kaj ne dobiš v HD.... morda se mi je letos od nekje 500 ogledanih epizod morda 10-15x zgodilo, da ni bilo v HD pa sem šel boljkone iz firbca na Pulsarja pogledat in ponavadi dobil v HD... se mi pa pri Kodiju zadnje dva meseca dogaja, da občasno zmrzne ko skačem po menijih in potem ko reštartam se pojavi privzeti skin in je treba še enkrat inštalirat svojega... to je sigurno neka težava Kodija saj se problem pojavlja na dveh različnih skinih... ni moteče in tudi če nikoli ne popravijo ne bo hudo :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 27. Avg 2015 ob 19:36

take kvalitete v genesisu redko dobis kot je v pulsarju....genesis je opcija za starejsi material, ker pac ni vec seederjev za torente.....to se strinjam....

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 28. Avg 2015 ob 09:10

Tudi mene je Kodi malo premamil pa me zanima na kakšni strojni opremi vam to normalno deluje ter operacijskem sistemu.
Predvsem me zanima windows 10 in android 5

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 28. Avg 2015 ob 09:14

na windowsih 7, 8.1 in 10 kodi deluje brez problema....za android ne vem tocno, na nekaterih verzijah deluje na nekaterih pa se ne....strojna oprema,kaj pa vem....kaksnih posebnih zahtev ni je pa priporocljiva dobra graficna in malo mocnejsi procesor, ce hoces nastaviti da video obdeluje hardware.....ce nastavis da ga ne, potem to niti ni tako pomembno.....

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 28. Avg 2015 ob 09:30

@slow_slow jaz sem na androidu in sicer imam Minix Neo X8-H Plus. Dela zelo prepričljivo. Je pa dražji med Minixi - cca 150 €.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kitl » 28. Avg 2015 ob 09:35

Je dražji je pa tudi dobra zadeva jaz sem z njim zelo zadovoljen samo prostorska miška minix, ki sem jo dobi zraven mi je hitro crknila.

Evo tega imam http://www.techshop.si/index.php?route= ... uct_id=861
Slika


Lp, Kitl

Odgovori