NAKUP ROUTERJA -Multicast

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 1. Sep 2015 ob 21:57

Naj pokliče na Telekom pomoč in mu naj tam nastavijo vse porte na bridge. Smo ravno včeraj imeli podobno situacijo na firmi. Smo morali en nedelujoč CNC spravit na internet za suport na daljavo (smo že delali in je delovalo) in mi je šef trdil, da so na innboxu vsi porti bridgani. Vem pa da je pred kratkim bil modem zamenjan (strela) in ker že leta nisem imel opravka z Telekomovo opremo sem pa preiskusil T2 innbox in predvideval da neka podobnost v nastavitvah je ( da lahko deluje tudi kot router), sem vseeno vsrajal naj najprej preveri na njihovem suportu, seveda sem imel prav . Po klicu je Telekomov tehnik nastavil vse porte v bridge; reset modema in je stvar delovala.
Vglavnem naj se obrne na Telekomov suport da mu skonfigurirajo Innbox kot modem (porte v bridge), potem pa mislim da bosta zadevo uspešno speljala na novi router.
lp, Ika13

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 2. Sep 2015 ob 05:37

eeeee ja, to zna biti to.
Bayern1 kliči, naj to (kako so že rekli "vrhunsko nastavljeno") kanto od innboxa nastavijo na najbolj navaden switch kot je napisal Ika13 in potem rešiva že 1 x to situacijo, da boš zadovoljen, ter da te končno prepričam, da si kupil dober router :D
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a RobertM » 2. Sep 2015 ob 07:51

PPPoe sejo boš moral potem vzpostavljati na routerju !
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 2. Sep 2015 ob 08:08

to itaq :D
Slika

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4630
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a atepej » 2. Sep 2015 ob 10:43

A ni na TS innbox-u možnost "Trunk" (ki se ga prevzeto uporablja za boxe) in ti potem dela iptv in internet po enem kablu?
Slika

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 2. Sep 2015 ob 11:10

@atepej: ne, in to je ta problem....sem poskusil z zgornjo nastavitvijo danes zjutraj na tomato in zadeva ne funkcionira....trunk port je v bistvu bridge mode ali video signal pri telekomu ne gre cez....komaj sem sedaj spravil nazaj vse skupaj in se javljam iz originalni firmware v asusu, kateri edini prepozna video signal....zaenkrat se ne mislim vec igrati s tem....prevec casa se zapravi za brezveze.....samo se dobitno kombinacijo upostevam, to pa je da se javi siolov uporabnik na tomato firmware, da ima iptv in internet speljan od ruterja neprej brezzicno, ter da dela udpxy tako lokalno kot za izven.....hvala vsem za informacije in pomoc....precej casa z menoj je porabil tudi clan @oyoy, njemu posebna hvala, ampak ce ne gre ne gre.....zal....telekom ni T-2.....

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 2. Sep 2015 ob 11:25

Bayern1 - siolova oz. telekomova tehnična služba mora nastavit innboxa! to naredijo na daljavo. brezplačno. dovolj je samo klic in nastavijo. kot je napisal Ika13 - vse porte naj nastavijo na bridge. potem bo innbox v funkciji switcha in boš na asusu vzpostavil internetno povezavo (pppoe).
mislim, da se zdaj vsi prisotni strinjamo, da bi na ta način moralo delovati.
Slika

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 2. Sep 2015 ob 11:30

pa napisal sem v postu zgoraj....porte so nastavili na bridge....ali ko sem sel v innbox pol pogledat so bili vsi nastavljeni na trunk.....se pravi da je po njihovem bridge port trunk port.....za trunk port pa vemo da ni za video.....ne morete si vi vsi strinjati, ker nimati IPTV od siola....to se ne pomeni ce se vi strinjate da bo stvar delovala....jaz spostujem vsako znanje, pomoc, odgovore....ce ne bi probal ne bi stal za tem.....

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 2. Sep 2015 ob 11:31

sry, razumel sem, da si sam nastavljal v nastavitvah innboxa.
Slika

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4630
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a atepej » 2. Sep 2015 ob 12:14

Bayern1 čez Trunk način bi tudi moralo delat. Sicer pa Video načina, kot ga uporablja T-2 pri njih več ni - razen na Sagemu, če je še kakšen "živ".
Slika

Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 2. Sep 2015 ob 15:00

Sam 1 možnost za izbiro ruterja Asus RT-AC5300 :)

http://www.cnet.com/products/asus-rt-ac5300u-router/

Asus RT-AC5300 router specs
Chipset BCM4709+BCM4366 (2.4GHz) + 2 x BCM4366 (5GHz)
Memory 128MB of flash and 256MB of DDR 3 RAM
Antenna 8 x external dual-band detachable antennas
Operating frequency 2.4GHz and 5GHz (concurrent)
Data Rate 802.11b: up to 11Mbps | 802.11a/g: up to 54Mbps | 802.11n: up to 600Mbps | TurboQAM (2.4GHz): up to 1,000Mbps | 802.11ac (5GHz): up to 2,167Mbps.
Interface stype 1 x Gigabit WAN port, 4 x Gigabit LAN ports, 1 x USB 3.0 port, 1 x USB 2.0 port
Features 3G/4GB cellular sharing, HDD sharing via SAMBA and DLNA, FPT server and Printer server.

Slika

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 2. Sep 2015 ob 15:19

jaz sem si naročil tole igračko. google chroma sem poslal na tečaj kitajščine, da mi bo prevajal vmesnik :D
uporabiti ga nameravam za razširitev wi-fi-ja in bo deloval kot switch. zanimive so njegove specifikacije. škoda, da ima samo 100 mega lan porta (jap, samo 2 sta).
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a RobertM » 2. Sep 2015 ob 17:28

Koda: Izberi vse

 google chroma sem poslal na tečaj kitajščine, da mi bo prevajal vmesnik :D
Ne boš verjel, da so mi večkrat podrli nastavitve na routerju, če so dobili geslo. :twisted:
Potem sem na par routerjev vrgel kitajski FW in uporabljal chrome :mrgreen:
Tisti, ki ponavadi "ni nič tikal" je kmalu vprašal, kako sem se naučil kitajščine in pismenk :owned:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

dcavni
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 18. Apr 2011 ob 13:49
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a dcavni » 4. Sep 2015 ob 22:20

oyoy in Bayern1

Jaz sem na Siolu z Innboxom V50 in svojo povezavo delim s kolegom 3,5 km stran, ki žal ne more imeti hišnega priključka zaradi razdalje. Pri njem deluje Internet in IPTV preko Sagema.

Kako je zadeva postavljena:

Najprej je potrebno poudariti, da SIOL ne pošilja TV streama enako kot T-2. Pri Siolu so storitve ločene, vsaka na svojem portu, obstaja pa tudi TRUNK varianta, kjer se lahko vzpostavi PPPoE seja (ali pa jo vzpostavi modem), vendar je tam potrebno za spremljanje IPTV ustvariti VLAN id: 3999, torej IPTV ne deluje, če router (ali računalnik) ne podpira VLANov.

Zdaj pa naprej k moji konfiguraciji:

V vsakem primeru PPPoE sejo postavlja router (v mojem primeru Mikrotik), kar pomeni, da modem deluje zgolj kot bridge. V začetku smo imeli IPTV iz modema (Video port) priklopljeno direktno v router, kar je povzročalo težave v omrežju, saj se Multicast promet pošilja na vse porte, kar pomeni, da je na vseh portih zmeraj nek promet, tudi na WIFI. Kasneje sem vmes priklopil Samknows box (lahko pa tudi katerikoli switch, ki podpira IGMP snooping), kar je uspešno odpravilo težave poplave IPTV-ja v omrežju, ko kolega gleda TV. Sam imam potem iz Samknows routerja do računalnika speljan en kabel, po katerem brez težav deluje IPTV in internet. (Sicer vse skupaj deluje tudi brez IGMP snooping-a vendar sam nisem bil zadovoljen s takim delovanjem).

Kar se pa tiče oddaljenega kolega: Iz Samknows routerja gre kabel do routerja na podstrešju (TpLink 842ND) na katerem je OpenWRT. Pri kolegu je ravno tako router (TpLink 741ND) z OpenWRT med njima je postavljen WDS bridge (nujno, če želiš, da dela IPTV po zraku). Pri njem je potem še Wlan Slovenija Router in Siolov Sagem za spremljanje IPTV. Na Mikrotiku imam dodano pravilo, ki Sagemu ne dodeli DHCP naslova, tako da ga dobi preko IPTV omrežja normalno od SIOL-a kot ga mora dobiti.

Vse dela brez težav. Predvidevam, da bi IPTV deloval tudi preko VPN povezave, če bi se povezal iz oddaljene lokacije v svoje omrežje, vendar tega zaradi prenizke upload hitrosti (0,65 mbit) žal ne morem preizkusiti.

Sicer tudi meni ni nikoli uspelo usposobiti UDPXY na Siolu. Predvidevam, da ravno zato, ker le ta posluša na WAN portu, kjer pa pri SIOL-u IPTV prometa ne bo našel (ker je kot že rečeno v VLANu 3999). UDPXY tudi ne bo deloval izven omrežja razen preko VPN.

Si lahko bolj natančen kako nameravaš IPTV spraviti v sosednjo vas?

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 5. Sep 2015 ob 09:20

pozdravljen, dcavni;

IPTV do sosednje vas, torej do srodnikov bi rad speljal ravno preko udpxy....se pravi da bi oni dostopali nekako po temle linku: http://moj.aktualni.IP:port/udp/232.4.1.1:5002
takole bi zadeva morala delovati, ker sem se tudi sam ze veckrat povezoval na druge udpxy in zadeva funkcionira.....problem pa nastane, ker to nikakor ne morem izpeljati....lokalni udpxy mi deluje, wan port iz innboxa na wan port ruter asuas ac68u in lan port 4 na innnboxu povezan na lan port 4 v ruterju asus ac68u...trenutno uporabljam originalni firmware v ruterju, ker kot edini prepozna lan-lan povezavo za video....tomato in dd-wrt te povezave ne vidita....sedaj telekomov innbox je nastavljen po defaultu, ruter pa je nastavljen da pobira automatic IP z ukljucenim DHCP iz njega....

Odgovori