NAKUP ROUTERJA -Multicast

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
dcavni
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 18. Apr 2011 ob 13:49
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a dcavni » 6. Sep 2015 ob 22:15

Pri računalniku izgleda vse OK. Edino kar je zanimivo, da je pod Multicast adress na UDPXY vpisan IP naslov, ki ga dodeli DHCP na Innboxu.

Daj poskusi še na Asusu izklopiti "Enable VPN + DHCP Connection" pri WAN povezavi spodaj.


Sedaj sem poskusil še na Tomato Firmwaru, ki ga imam na enem od oddaljenih routerjev (Linksys E3200). Samo kljukico sem nastavil pri omogoči UDPXY in v firewall konfiguracijo dodal to kar piše na oyoy-evi strani: http://www.oyoy.si/udpxy.html

Dela iz prve ampak tam ni IPTV in ne morem preveriti. Dokler nisem dodal teh pravil v Firewall konfiguracijo nisem mogel dostopati do statusne strani UDPXY od zunaj.

Katero verzijo Tomata si pa sploh vzel? Jaz imam tole: http://tomato.groov.pl/?page_id=164

Poskusi se SSH-jati na router in dodati tole:

iptables -I INPUT -p tcp --dport 1234 -j ACCEPT

lahko pa tudi še tole zraven

iptables -A OUTPUT -p tcp --sport 1234 -j ACCEPT

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 7. Sep 2015 ob 10:41

a tole SSH-ajanje mislis da bo slo z asuswrt-merlin firmware? najprej bi rad resil to na tem firmware, ker sem ze zelo blizu....in problem je samo v firewall...ce ne bo resitve bom poskusil z tomatom spet ali kaj ko se ga bojim kot hudica....tam mi udpxya nikakor ne uspe priklicat v brsklaniku.....

dcavni
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 18. Apr 2011 ob 13:49
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a dcavni » 7. Sep 2015 ob 10:48

Nisi napisal kateri Tomato imaš.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 7. Sep 2015 ob 10:59

nalagal sem tomato by shibby.....ampak trenutno imam asuswrt-merlin firmware gor....s tem firmwarejem sem porocal vceraj da koncno deluje, ampak z izkljucenim firewallom....tomato sploh ne bi uporabljal pol, ce bi tukaj za asus-wrt merlin uspel nekako ssh-jati komande, da bi delovalo tudi z vkljucenim firewallom....

dcavni
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 18. Apr 2011 ob 13:49
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a dcavni » 7. Sep 2015 ob 11:23

Seveda poskusi najprej s temle ja. Pa poskusi še tisto opcijo onemogočiti, ko sem ti napisal zgoraj pa javi ali je kaj razlike če DHCP na Innboxu dela ali ne dela (izklopiti "Enable VPN + DHCP Connection" pri WAN povezavi spodaj).

Mi je prav čudno, da ti ne gre, če sem sam uspel od doma aktivirati UDPXY na že dolgo ne posodobljenem routerju s Tomatom na oddaljeni lokaciji in obenem še porihtati firewall, da spušča ta promet skozi.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 7. Sep 2015 ob 18:51

jap, izklop enable VPN+DHCP Connection mi sedaj spremeni multicast naslov iz 192.168.1.2 na 169.254.175.49 kar se mi zdi bolj korekten IP....ampak pri dostih udpxy sem videl da jim tu prikazuje samo 0.0.0.0....je mozno tudi to nekako maskirati?
sem prej pred tremi urami spet pskusil s tomatom....pa naj ma hudic mlade da mi ne uspe priklicat statusa v brskalniku.....res ne vem kje in kaj zagresim pri tomatu....innboxov modem je skozi na miru, na istih nastavitvah kot pri uporabi asusawrt merlin firmwareja....nastavim pppoe konekcijo, obkljukam udpxy, dodam tisti dve komandi....vse skupaj restartam pa vendar udpxy nikjer....

dcavni
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 18. Apr 2011 ob 13:49
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a dcavni » 7. Sep 2015 ob 22:38

Pri meni je kazalo 0.0.0.0 na RPI.

Zanimivo, jaz sploh nisem restartal routerja s Tomatom ampak sem kar dodal tisti dve komandi in omogočil udpxy in je takoj delalo. Link do statusne strani imaš 100% pravi? Ker je skoraj nemogoče, da ne bi delalo. Poskusi izklopiti kable do modema in še enkrat poskusi, ko boš pri volji, razen, če ti uspe prej kako drugače usposobiti.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 8. Sep 2015 ob 08:02

trenutno mi je sve ok na asuswrt merlin firmware....samo se firewall moram nekako nastaviti pa ne vem kako? sem poskusil dodati s putty programom neke komande preko telneta vendar ni bilo nic boljse...ce hocem da mi sorodniki gledajo tv moram izkljuciti firewall....

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 8. Sep 2015 ob 08:07

še vedno pa vztrajaš, da tega nebi rešil z vpn povezavo?
Slika

Navaroff
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 14:07
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH, 2x T2 UMTS, 2xTV
Kraj: Ljubljana

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Navaroff » 8. Sep 2015 ob 08:18

Za VPN povezavo je dobro imeti router z dobrim procesorjem. Ta zelo vpliva na kvaliteto oz hitrost povezave. Meni recimo na WRT54GL prek VPN max 1-2Mbit, sedaj Linksys E3200 laufa skoraj 8Mbit/s. Tako da z dobrim routerjem VPN ja.

dcavni
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 18. Apr 2011 ob 13:49
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a dcavni » 8. Sep 2015 ob 08:21

Ti tole kaj pomaga? Malce je treba prilagoditi vse skupaj.


https://airvpn.org/topic/11264-asus-mer ... ipt-setup/

V simulatorju nisem našel opcije jffs particije, morda je samo v Merlinu.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 8. Sep 2015 ob 09:38

oyoy napisal/-a:še vedno pa vztrajaš, da tega nebi rešil z vpn povezavo?
sem nekaj tudi to opcijo nastavljal pa se mi tudi ni izslo.... :D ce slucajno ne bi uspel da vas vprasam ali je kaj narobe ce je firewall izkljucen?

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 8. Sep 2015 ob 09:49

narobe je toliko, kot če pustiš vrata od hiše na stežaj odprta. lahko, da ne bo nič, je pa zelo verjetno, da bo slej kot prej kdo pokukal, če je v hiši kaj uporabnega, ali pa se jo da uporabiti za kak nelegalni biznis ...
zakaj se vpn ni izšel? si odprl tcp port 1723 na innboxu za ip, ki ga ima asus?
vsekako probaj to, kar ti je v prejšnjem postu linkal @dcavni.
Slika

dcavni
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 18. Apr 2011 ob 13:49
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a dcavni » 8. Sep 2015 ob 09:50

Če mu pppoe povezavo vzpostavlja samo asus, potem ne rabi odprtih portov na Innboxu.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 8. Sep 2015 ob 09:53

to vsekakor. ampak ves čas je vztrajal, da mu ne dela, če je innbox nastavljen v modemski način, zato pač sklepam, da ima še vedno nastavljeno "po starem".
Slika

Odgovori