NAKUP ROUTERJA -Multicast

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 9. Sep 2015 ob 10:42

@oyoy, sedaj sem nekako spravil innboxa da miruje in da je asus glavni....sedaj bi samo se rabil pomoc okoli firewalla...tukaj pa ne vem kaj narediti, s katerim programom da vstavim komande in kako izgledajo te komande?

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 9. Sep 2015 ob 14:40

fino.
mora biti z asus z innboxom še vedno povezan z dvema kabloma?
Slika

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 9. Sep 2015 ob 21:35

da, wan-wan za internet, lan4-lan4 za video...ma pocasi z vsakdanjo pomocjo vas clanov tukaj sem nekako spravil skupaj da deluje....sam nikoli to ne bi nastavil....ne gre pa mi v glavo zakaj udpxy ne dobim na tomatu ali dd-wrt? veckrat sem ze instaliral zadnjo verzijo by shibby pa nikoli nic....parkrat sem poskusil pom tvojem vodicu cel postopek, z putty instal udpxy pa to, parkrat pa samo zadnji del da samo obkljukas udpxy in vstavis dve komandi....brez uspeha vedno.....tu si ne znam razloziti....z veseljem bi isprobal tomato, ker je pac prijaznejsi z vnosom komand zaradi firewalla.....

dcavni
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 18. Apr 2011 ob 13:49
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a dcavni » 9. Sep 2015 ob 21:47

To tudi meni ni jasno, zakaj ti ne bi delal UDPXY na Tomatu. Označiš kljukico in shraniš spremembe, pa se nič ne pojavi na tistem portu?

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 9. Sep 2015 ob 22:16

v bistvu sva z @Bayern1 postavila teorijo, v čem je razlika med originalnim fw (med original štejem tudi merlina) in tomatom. v org fw-ju definira lan port v katerega je povezal innboxa z iptv signalom;
Slika
tega v tomatu ni, vsaj ne na tak enostaven, grafični način. predvidevam, da je potrebno v naprednih nastavitvah definirati ta "video port". z vlan nastavitvami bi se bilo treba verjetno poigrati ... :nevem:
Slika

dcavni
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 18. Apr 2011 ob 13:49
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a dcavni » 9. Sep 2015 ob 22:46

Tukaj najbrž izbereš port kjer je priklopljen SetTop Box, glede na ime same nastavitve. Pa tudi če ne bi imel pravilno priklopljeno, bi moral UDPXY delati, saj sem sam preizkusil na eni oddaljeni lokaciji na Linksysu E3200, kjer ni IPTV in sem v minutki imel dostop do njega, torej dela.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 10. Sep 2015 ob 05:48

kolikor vem, pri njemu ni delalo ... naj sam potrdi ali ovrže.
če se prav spomnim, je udpxy laufal tudi na tomatu, ampak slike ni bilo na računalniku.
Slika

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 10. Sep 2015 ob 08:14

udpxy na tomatu sem dobil samo pri prvi instalaciji....pri vsaki naslednji instalaciji nikoli vec se mi ni pojavil pa sem vse delal isto.....slike pa takrat tudi nisem imel, ampak nekako razumem to, ker je bila pac prva instalacija....sedaj ko to bolje poznam pa ne morem priklicati udpxy....ce bi to dobil, potem bi verjetno tudi ze na tomatu uspel....ne vem kaj gre narobe pri tomatu...mogoce nekdo ve kje gresim? ko instaliran tomato najprej dam erase nvram, potem ustvarim jffs in dam format/erase pa dobim error formated....

dcavni
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 18. Apr 2011 ob 13:49
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a dcavni » 10. Sep 2015 ob 08:48

Zakaj sploh instaliraš UDPXY na Tomato, če je pa tam opcija v meniju, da ga samo vklopiš, saj je že nameščen?

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 10. Sep 2015 ob 08:49

ne rabiš postopka z jffs pri shibbyju, ker fw že vsebuje udpxy. če si experimential in nalagal udpxy iz mojega strežnika, zna bit problem v tem. tisti udpxy iz mojega strežnika preverjeno dela na večini linksysovih routerjev, vprašanje, če je kompatibilen z asusom.
ko/če se boš še igral s tomatom, probaj še toastman verzijo. tudi ta že vsebuje udpxy. v lanu bi moral delati s temi nastavitvami.
edit:
me je @dcavni prehitel ... :D
Slika

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 11. Sep 2015 ob 09:25

toastman verzija je se najslabsa....sploh ne dobim konekcije za sploh prvo povezavo z 192.168.1.1.....tomato shibby je pa tako, ce dam da je inbox glavni pa asusa na dhcp in automatic IP dobim udpxy vendar brez slike....ce pa naredim obratno da je asus glavni pa udpxy vec ne dobim....se pravi da bom trenutno ostal kar na wrt-merlin verziji....tu mi zaenkrat lepo deluje....samo firewall je premocan, ampak bo ze....

dcavni
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 18. Apr 2011 ob 13:49
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a dcavni » 11. Sep 2015 ob 09:28

Ma ne vem, meni se to zdi nemogoče. Pomoje delaš nekaj zelo narobe, da ti kljukica pri UDPXY ne bi vklopila le tega. In Innbox ne sme biti glavni.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 11. Sep 2015 ob 10:10

glej, povsem iste glavne nastavitve uporabim na asusu in innboxu ko sem poskusil s tomatom...pa vendar noce tako...s temi istimi nastavitvami recimo lepo gre z wrt-merlin.....se pravi da ne gresim....bo pa najbrz drzalo da bi bilo pri tomato nekaj drugega prenastaviti....kaj mu je potrebno prenastaviti pa se mi ne sanja....

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 11. Sep 2015 ob 11:04

če se prav spomnim, ima toastman fw po defaultu izključen dhcp. to pomeni, da v nastavitvah mrežne kartice nastaviš statični ip (recimo 192.168.1.100, maska 255.255.255.0, privzeti prehod 192.168.1.1). potem se povežeš v router, vklopiš dhcp, nakar lahko nastavitve mrežne kartice ponovno ponastaviš oz. nastaviš na avtomatsko pridobivanje ip-ja.
@dcavni
jaz sem že pred časom pomislil tudi na "defekten" innbox. skoraj nemogoče se mi zdi, da po različnih forumih prebiram, kako imajo uporabniki siola (telekoma) povezane innboxe in svoje routerje, ko @Bayern1 nastavi identično konfiguracijo, pa ne dela ... :nevem:
in še nekaj me moti pri postih @Bayern1 - na večih forumih, tudi na tem, lahko preberemo, da mora tehnična služba prenastaviti innboxa v modemski način. @Bayern1 pa ves čas to prenastavlja sam. ok, 1 x je napisal, da so innboxa prekonfigurirali siolovci, pa kljub temu ni delalo. ampak menda takrat nastavitve innboxa niso bile take, kot pišejo po forumih, da naj bi bile. jaz bi na njegovem mestu še 1 x kontaktiral tehnično službo, tehniku razložil, kaj želim in ga zaprosil, da primerno prenastavi innboxa. predvidevam tudi, da če je to, kar @Bayern1 želi, nemogoče, bi mu tehnična služba to tudi povedala. in če po prenastavitvi innboxa nebi bilo vse tako, kot bi naj bilo, bi bilo treba "ganjat" oz. ponovno kontaktirat tega istega tehnika.
Slika

dcavni
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 18. Apr 2011 ob 13:49
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a dcavni » 11. Sep 2015 ob 12:23

Ni ravno tako. Sem že nekje malce višje zapisal, da lahko Siolov Innbox za razliko od T2jevega nastavljaš sam. Vsaj osnovne stvari grejo, ker ima user dostop za uporabnike in poweruser dostop za Siolovce.

Vse skupaj je povsem preprosto, če nastaviš internetno povezavo v Innboxu se obnaša kot router, če pa jo prekineš, pa se obnaša kot bridge, vendar kljub temu dodeljuje DHCP naslove, če mu ne izklopiš DHCPja, kar potem povzroča zmedo v omrežju.

Meni še zmeraj ni jasno kako mu ne uspe na Tomatu (po možnosti Shibby) vklopiti Udpxy. Sam sem poskusil na enem oddaljenem routerju in je delalo brez problema, pa tudi na Rpi mi doma deluje.

Oyoy, morda bi lahko ti poskusil preko oddaljenega dostopa, če bo še kaj nameščal Tomato.

Odgovori