KODI (XBMC)-Debata

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a roCkY » 5. Dec 2015 ob 19:49

(HT)PC je uporabnejši od Android škatlc!
PS: NAS si nabavi za storage uporabnih podatkov!!! Rožic s pašnika ni ptrebno hraniti ker se jih da spotoma nabirati.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 6. Dec 2015 ob 10:00

ima kdo instaliran Istream addon na kodiju? jaz ga poskusam naloziti vendar mi manjka potem opcija za instalacijo extensions....brez tega pa Istream ni v funkciji....o temle adonu govorim, tole je vodic za instalacijo:

Koda: Izberi vse

https://seo-michael.co.uk/how-to-install-istream-for-xbmc-manually/

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 6. Dec 2015 ob 11:15

Ne vem, kako star je tale vodič (trenutno ne morem preverit), ampak lahko povem, da je bil včasih iSTREAM zakon. Potem se je pa stvar sesula. Ekipa se je razšla. Sedaj pa opažam, da se na enem dodatku žalijo, da jih iSTREAM kopira.

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 6. Dec 2015 ob 13:10

Sem ravno inštaliral iSTREAM in že gledam Mission imposible. Torej mi dela. A si preveril posodobitve pepozitorija? Repo je posodobljen in je vse, kar rabiš, v njem.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 6. Dec 2015 ob 15:33

sam Istream tudi meni uspe instalirat.....ampak je prazen, nima v sebi source in indexerjev od kod naj isce material...? kako pa si instaliral extensions dodatek? je mogoce kodi 16 beta 2 problem? kaj uporabljas ti? ne gre tudi s 15.2.....pise extensions ni kompatibilno....nic ne morem.....
http://imagizer.imageshack.com/img911/2126/Ei03hb.png

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 6. Dec 2015 ob 16:17

Jaz uporabljam Kodi 16 beta 2. Takoj, ko sem naložil repozitorij, sem ga moral tudi posodobit. Se pa spomnem pred Časom, da sem tudi sam imel noter v iSTREAMU vse prazno ... brez virov.
Poglej, če imaš kaj med posodobitvami, pa probaj še enkrat. Ampak prav po navodilih.
https://seo-michael.co.uk/how-to-instal ... -manually/

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 6. Dec 2015 ob 21:01

ni variante da uspem, ker tale extension, kateri je na sliki ne bi smelo pisati zraven "incompatible"....in to verjetno samo meni tako pise, ker ce bi tudi ostalim potem bi bil Istream prazen kot je pri meni....ta extension je zelo pomemben...brez njega je Istream neuporaben.....
Slika

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 6. Dec 2015 ob 21:37

Lahko pogledaš, katero verzijo tega Extensions-a imaš? Jaz imam 0.4.56. Je pa možno, da imaš starejšo verzijo 0.4.54 od SuperRepo.
Predlagam, da se postaviš gor kot na tej sliki, "C" ali desni klik, potem boš videl verzijo. Potem klikni še na Posodobitev in če boš lahko posodobil, si na konju.

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 7. Dec 2015 ob 08:19

@Bayern1 včeraj sem inštaliral iSTREAM na androida, zdaj pa še na enega švoh PC-ja.
Takoj, ko namestiš datoteko iz zip fajla, moraš le to tudi posodobit: .XunityTalk Repository 1.0.6 na verzijo 1.1.0. Potem gre vse gladko. Extension se mi je normalno namestil (je rabil sicer nekaj časa). Edini update po namestitvi je bil še za sam iSTREAM na 1.0.0.37.

Predlagam, da ponoviš vajo.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 7. Dec 2015 ob 09:04

jaz ti verjamem da ti deluje kot tudi ostalim....to je moj specificen problem izgleda.....resitev mogoce bi bila da bi mi skopiral tvoje namestitvene fajle od dodatka istream extension pa da bi jih jaz potem skopiral v svoj kodi folder.....druge resitve vec ne vidim.....

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 7. Dec 2015 ob 09:34

Ravno zvohal, da je lahko težava v preobleki. Baje ga serje osnovna Confluence preobleka. Jaz je ne uporabljam. Amber je baje OK.
Osebno uporabljam Confluence - hwy2015 Mod by Thehighway, ki jo lahko naložite, če imate Kodi Isengard, pa potem nadgradite Kodi.
Se mi zdi, da je Amber na vseh verzijah.

Vir: http://www.xunitytalk.com/showthread.ph ... ible/page2

Po uspešni namestitvi lahko preobleko zamenjate nazaj na vašo priljubljeno ... in bo iSTREAM deloval normalno naprej.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 7. Dec 2015 ob 11:34

sem uspel....nekdo mi je poslal vse fajle od tega istream extension....jaz sem jih potem skopiral v svoj kodi folder....sedaj deluje....drugace pa ni bilo nobene variante, menjal sem verzije kodija, menjal skine, tudi amber.....nic od nic....do sedaj edini dodatek da mi je delal preglavice v vseh teh 5-ih letih odkar uporabljam kodi....

Nwanko
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 16. Nov 2015 ob 08:51
T-2: Že imam
Paket: T4 Tera

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Nwanko » 7. Dec 2015 ob 20:09

Evo danes dobil t2,sem se že malo zajebaval,edini problem ki ga imam je ta da če bi hotel imet zvočnike priklopljene direkt na tv mi potem ne deluje na htpc zvok čez hdmi,čeprav nej bi podpiral dts premium,dolby digital in + . Ko hočem pogledat filma prek mediaportala z dts oz dd zvokom ga ne spusti skozi. Prek t2 vmesnika dolby deluje,sem sprobal discovery hd in mi z5500 normalno pokaže dd digital.

Vglavnem rad bi imel zvočnike vezane prek optike direkt na tv,htpc zvok bi se pretakal prek hdmi na tv pa t2 komunikator zvok da se pretaka skoz hdmi na tv. Pa logično potem na zvočnike prek optike.

A je možno to ali ne? Tv pa je Philips 50PFH6550/88 .

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a roCkY » 7. Dec 2015 ob 20:49

tale OFFT sicer sodi v novo temo

če sem "naguglal" prava navodila za tvoj TV pravi:
"Audio Out - Optical
Audio Out - Optical is a high quality sound connection. This optical connection can carry 5.1 audio channels. If your device, typically a Home Theatre System (HTS), has no HDMI ARC connection, you can use this connection with the Audio In - Optical connection on the HTS. The Audio Out - Optical connection sends the sound from the TV to the HTS. You can set the type of the audio out signal to fit the audio capabilities of your Home Theatre System. For more information, in Help, press the colour key  Keywords and look up Audio Out Settings. If the sound does not match the video on screen, you can adjust the audio to video synchronisation. For more information, in Help, press the colour key  Keywords and look up Audio to Video Sync."

Skratka v nastavitvah TV moraš omogočiti optični izhod za zvok.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kitl » 9. Dec 2015 ob 12:05

Kolega ima problem nabavil je nov Android TV Box na katerem pa T2 TV noče in noče delovati. Seznam kanalov se izpiše tudi EPG deluje ko pa klikneš na željen kanal se samo vrti krogec v nedogled. Na prejšnjem TV box-u mu je vse delovalo BP. Box ima povezan direktno na UTP kabel. V čem bi lahko bil problem?
Slika


Lp, Kitl

Odgovori