NAKUP ROUTERJA -Multicast

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 29. Feb 2016 ob 17:12

madpanter napisal/-a:Nisem glih spremljal razvoj teme pa me zanima ali ste uspeli spravit siol iptv ven preko udpxy na tomato?
jaz nisem uspel na tomatu spravit siol na udpxy....verjetno gre, ampak zal nismo imeli vec idej kaj storiti....a ti si uspel? Ali poznas nekoga ki je uspel? ker to tudi mene zelo zanima....z veseljem bi presaltal na tomato, ce bi vedel kje je caka pri siolu.....sedaj pa moram uporabljati asus merlin firmware, govorim seveda za asus router....

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3491
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a madpanter » 1. Mar 2016 ob 08:47

Nimam siol iptv storitev tako da nimam možnosti probat. Imam samo preko t-2.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

dcavni
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 18. Apr 2011 ob 13:49
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a dcavni » 1. Mar 2016 ob 10:16

A ni bila caka pri Tomatu na Siolu, da mu je zelo težko dopovedat, na katerem vmesniku naj posluša? Ker privzeto UDPXY posluša na WAN portu, pri Siolu pa je IPTV na LAN delu. Drugače doma uporabljam za ta primer drugo rešitev in sicer poceni TpLink 741ND v2 ali v4 z OpenWRT in UDPXY, ki mu kot vmesnik za poslušanje nastaviš br-lan. Deluje iz prve.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 1. Mar 2016 ob 12:30

res ne vem tole pri tomatu....pricakujem enkrat da se bo nekdo nasel tukaj in napisal dobitno kombinacijo za siol....
sem vceraj nalozil povsem zadnjo verzijo tomata in hotel preveriti, ce bi se mi kaj posvetilo pa vendar ni bilo nic iz tega....firmware mi je drugace zelo vsecen...ima precej zadev ze avtomatsko gor kot na primer pri merlinu....

Uporabniški avatar
Admiral
Faca
Prispevkov: 125
Pridružen: 1. Jun 2006 ob 14:37
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10 all inclusive
Kraj: Koper

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Admiral » 1. Mar 2016 ob 16:13

Danes je prispel Netgear R7000 http://www.netgear.com/home/products/ne ... R7000.aspx
Zadeva je nabavljena zaradi AC kompaktibilnosti z Nvidia Shield TV (pa stari WNDR3700 gre drugim nalogam naproti)

V naslednjih dneh nameravam gor namestiti Advanced Tomato (Shibby osnova) in testirati Multicast T-2 IP po oyoy-ovih navodilih.

Javim sproti :)

*edit1 : Mašina pod štromom, nekaj igranja in Advanced Tomato je gor. Prva težava rešena. 5G signala ni bilo. Kot regijo sem moral izbrati Singapur in nastaviti kanal 36, da sem prišel do ac 80 MHz signala. :car:

*edit2 : Sama nastavitev Tomata zelo enostavna. No, Synology NAS ni našel skupnega jezika preko UPnP in forwardiranje portov sem moral vnašati ročno. Sledila je enostavna nastavitev Multicast routinga in UDP proxya (1234). Prilagojeno listo kanalov z oyoy-eve strani sem vnesel v Kodi na Shield TV in BUM! :owned:

Kanali preklapljajo izjemno hitro. Full HD (mpeg2) deluje brezhibno preko wi-fi. O kockanju ni govora.
Router je od naprave oddaljen cca 15m, brez vidne linije (signal zavije okrog zidu). Interferenc na 5G kanalu iz soseščine ni veliko.

Router ne spada med cenejše, deluje pa izjemno hitro. Sedaj ostane še vprašanje stabilnosti, kar bo pokazal le čas.

Edina malenkost, ki je še nisem pogruntal je nastavitev EPG in logotipov na T-2 listi. Z "normalno" (UDPXY neprilagojeno) listo sem uporabljal EPG iz srbskega foruma in THJ-jeve logotipe. Sedaj le-ti ne delujejo.
Zadnjič spremenil Admiral, dne 3. Mar 2016 ob 08:53, skupaj popravljeno 5 krat.
Slika

Anco
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 31. Avg 2015 ob 12:09
T-2: Že imam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Anco » 1. Mar 2016 ob 19:28

Lahko vprasam kaj naredis ce ti stari router crkne, kupis novega in ne mores na net ker si kao pokuril vse IPJe? stari mac address pa ne morem dobit? Pri starsih urejam in ze vec dni ne spila net. Nic ne pomaga. Noben restart ipd...

hvala

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9139
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 1. Mar 2016 ob 20:00

kako ne mores dobiti stari MAC ? sej je na nalepki na starem routerju, razen če si ga vrgel v kanto

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 1. Mar 2016 ob 20:35

Admiral napisal/-a:V naslednjih dneh nameravam gor namestiti Advanced Tomato (Shibby osnova) in testirati Multicast T-2 IP po oyoy-ovih navodilih.
iz osebne izkušnje priporočam tomato by shibby, če ne zaradi drugega, je zaradi preprostejšega gui-a bolj odziven.
Slika

Anco
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 31. Avg 2015 ob 12:09
T-2: Že imam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Anco » 2. Mar 2016 ob 07:53

MrTwelveTrees napisal/-a:kako ne mores dobiti stari MAC ? sej je na nalepki na starem routerju, razen če si ga vrgel v kanto

Se pravi nic drugega ne morem narest kot dobiti stari mac naslov?

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 2. Mar 2016 ob 08:09

@Anco - če je minilo več kot 24 ur, odkar je stari router crknil, ti njegov mac ne bo pomagal. ip-je sedaj pokurijo druge naprave, ki so priključene na net. imaš cca 3 možnosti;
- ip release ene od naprav, na kateri internet trenutno deluje, to napravo takoj za tem izključiš oz. odklopiš iz interneta in priključiš nov router,
- kloniranje mac naslova ene od naprav, na kateri trenutno internet deluje, na nov router,
- odklop vseh naprav, ki so povezane na internet in počakaš 24 ur, da se ip-ji sprostijo.
Slika

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 2. Mar 2016 ob 14:59

@oyoy; skoda da nisi pri siolu trenutno....ker imas asus ruter bi lahko nekako resila IPTV preko tomato? sedaj se sam bog ne ve ali bomo kdaj to vedeli in znali.... :D

dcavni
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 18. Apr 2011 ob 13:49
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a dcavni » 2. Mar 2016 ob 21:30

If there is a will, there's a way :)

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 3. Mar 2016 ob 13:19

Bayern1, danes se vračam domov iz krajšega zaluženega dopusta, pa bova nekaj potestirala. ti pišem na zs, ko bom doma, da ne smetiva tukaj ...
Slika

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 3. Mar 2016 ob 18:17

oyoy napisal/-a:Bayern1, danes se vračam domov iz krajšega zaluženega dopusta, pa bova nekaj potestirala. ti pišem na zs, ko bom doma, da ne smetiva tukaj ...
tezko bos kaj pogruntal....saj sva ze zabila precej casa s tem tomatom in siolom....

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3491
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a madpanter » 4. Mar 2016 ob 10:59

Se priporočam v korespondenco koli siola :)
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Odgovori