NAKUP ROUTERJA -Multicast

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
urkl
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 17. Nov 2014 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: t4

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a urkl » 19. Maj 2016 ob 18:43

Meni žal sploh ne uspe. Pride do 70% potem pa napaka pri prenosu. Poizkusil sem z dvema verzijama, dal factory reset. Nic

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 19. Maj 2016 ob 19:00

se pravi imas asus ac 68u z original firmware? kaj bi zdaj rad dal gor? kaksen nacin si izbral za flashanje? preko vmesnika ruterja ali restoration tool?

urkl
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 17. Nov 2014 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: t4

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a urkl » 19. Maj 2016 ob 19:24

Restoration tool, shibby tomato.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 19. Maj 2016 ob 19:50

se pravi potrebujes mrezni kabel, en konec v LAN1 asus ruterja, drug v racunalnik.....v mrezni racunalnika moras dodeliti IP od ruterja, mogoce je 192.168.1.1, vsaj pri meni je tako, pa netmask 255.255.255.0 in getawaj 192.168.1.1....potem gres v restoration tool, izberes firmware vendar se malo pocakas, ker gres najprej do ruterja in naredis tole: ruter od zadaj ugasnes, potem tiscis gumb reset, (jaz sem uporabil kar kuli), prizges ruter(se pravi tiscis reset in prizges ruter istocasno!!!!), pocakas toliko casa da zacne lucka za on-off utripati potem pa das komando za upload firmware na racunalniku in spustis reset gumb na ruterju.....tako jaz delam in do sedaj se mi je vedno lepo nalozilo.....res pa je da v dolocenem trenutku imas zasedene obe roki....ce je kompjuter blizu ruterja se to nekako da narediti, drugace bos rabil se enega pomocnika da ti bo pri racunalniku kliknil na upload firmware.....potem ko vse to naredis, seveda ti bo napisalo da je firmware sucessfull uploaded restartaj racunalnik, pocakaj da se ruter ponovni postavi in potem bi zadeva morala spilat.....mogoce sem v kaksni besedi nejasen pa spet vprasaj, ce kaj ni razumljivo.....jaz sem se tudi ucil.....poglej moje prispevke nekje od konca avgusta lani pa do oktobra sem samo jaz spraseval.....ampak tukaj na forumu je nekaj ljudi na sreco z boljsim znanjem od mojega in smo zadevo lepo resili.....

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 19. Maj 2016 ob 20:05

ip, ki ga določiš v mrežni ne sme biti 192.168.1.1, ker je to routerjev ip. daj recimo 192.168.1.10
Slika

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 19. Maj 2016 ob 22:10

Namestitev Tomato FW-ja na Asus kompatibilne routerje

Na Asusovi spletni strani poiščite svoj model routerja. Kliknite Support => Driver & Tools, izberite svoj OS in med Utillities poiščite in prenestite na računalnik ASUS Firmware Restoration tool.

Na Tomato by Shibby spletni strani v zavihku Download => Tomato Firmware poiščite FW za svoj model routerja in ga prenesite na svoj računalnik. Prenešeno datoteko razpakirajte.

Na računalnik namestite Firmware Restoration tool.

Asus router naj bo resetiran na tovarniške nastavitve.

Računalnik povežite s kablom v routerjev LAN port. Router naj bo ugasnjen. Na računalniku zaženite ASUS Firmware Restoration tool in mu pokažite pot do Tomato FW-ja, ki ste ga razpakirali na vašem računalniku. Za zdaj NE KLIKNITE na gumb Upload ampak svoj Asus router zaženite v »firmware restoration mode« - poglejte v navodilo za svoj model routerja, praviloma pa se pri ugasnjenem routerju pritisne in drži (pomagajte si s kulijem ali podobnim predmetom) gumb RESET (ali pa ima router za to namenski gumb) in vključi router. Gumb reset neprekinjeno držite, dokler ne začne lučka POWER utripati. Ko začne lučka Power utripati, lahko spustite gumb reset in kliknete na gumb Upload v ASUS Firmware Restoration tool-u. Tomato FW se bo prenesel na router, router se bo restartal. Bodite strpni. Počakajte cca 5 minut. Po tem onemogočite in ponovno omogočite mrežno kartico ali pa restartajte računalnik. Poizkusite se povezati v router (192.168.1.1).

Če se odpre routerjev vmesnik, odklikajte v Administration => Configuration in v Restore Default Configuration izberite Erase all data in NVRAM memory in pritisnite OK ter počistite NVRAM. Ko se router ponovno postavi, je pripravljen za uporabo oz. da ga nastavite po vaših željah.

Če se routerjev vmesnik NE odpre, ugasnite router. Pritisnite tipko WPS in jo držite. Vklopite router. Tipko WPS neprekinjeno držite, dokler lučka POWER ne prične hitro utripati. Takrat tipko WPS spustite in počakajte nekaj minut. Router se bo restartal. Ko se ponovno postavi, boste lahko dostopali do routerjevega vmesnika. Priporočam, da najprej počistite NVRAM, kot je opisano zgoraj, nakar je router pripravljen za delo.
**********************************
V nekaterih navodilih na internetu piše, da je potrebno tudi ročno nastavljati IP mrežne kartice. Po moji izkušnji to ni potrebno, saj je DHCP privzeto omogočen in do sedaj težav zaradi tega nisem imel.

Ravno tako je možno Tomato FW namestiti brez ASUS Firmware Restoration toola, saj se, če se preko internetnega brskalnika povežemo na router (192.168.1.1), ko je router v »firmware restoration mode« , odpre vmesnik, ki nam omogoča upload FW-ja.
Kljub temu pa iz dosedanjih izkušenj priporočam, da sledite zgornjim navodilom.
Slika

urkl
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 17. Nov 2014 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: t4

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a urkl » 20. Maj 2016 ob 13:16

Fantje hvala za vse. Žal mi preko asus recovery tool-a ni uspelo. Zakaj ne vem. Poizkusil na dveh različnih mašinah.

Mi je pa uspelo preko routerjevega restoration moda.

Postopek je sledeč:

1. IP računala nastaviš na 192.168.1.10
2. Vklopiš router v "firmware restoration mode"
3. V brskalniku odpreš 192.168.1.1 IP
4. Naložiš firmware
5. Narediš Factory reset ( WPS gumb in gumb za vklop, 10 sekund, da začne utripati lučka)


Hvala vsem, oyoy tebi se zahvaljujem za vodiče, sem že vse nastavil.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 20. Maj 2016 ob 13:33

super!
Slika

urkl
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 17. Nov 2014 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: t4

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a urkl » 20. Maj 2016 ob 17:38

Oyoy in Bayern. Respect. Pridem domov, priklopim router, IPTV dela ko šus. Guest Wifi dela ko šus.

Vesel sem, da še obstajajo forumi v Sloveniji, kjer ljudje dejansko pomagajo drug drugemu.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 20. Maj 2016 ob 18:43

Super...lepo je slisati da ti je uspelo brez vecjih tezav....Seveda pa imate narocniki na t2 majhno prednost glede nastavitev napram meni (siol)....jaz sem imel kar nekaj vec tezav da sem uspel, ampak na zalost s tomatom zaenkrat se nisem....sploh nimam ideje kaj gre narobe.....

sent from Kodi 17 Krypton

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 20. Maj 2016 ob 19:39

urkl napisal/-a:Kar se tiče wifi signala po hiši ni žal nič boljše, kot prej pri TP linku.

Ali je že kdo nastavil multicast tako, da deluje TV preko VLC-ja na računalnikih, ki so na žičnih povezavah. Na wifi-ju ne želim multicasta.
zanima me, kako je sedaj z wifi signalom? je slabše ali enako, si bolj zadovoljen, je čisto ok? če še ni vse tako, kot želiš, odklikaj v advanced => wireless, kjer imaš kar nekaj nastavitev. za moč signala se poigraj s transmit power nastavitvami, za iptv preko wifi-ja pa z wireles multicast forwardingom.
Slika

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 5. Jun 2016 ob 10:03

vceraj sem si spet vrgel tomato, zadnja verzija....ne da mi zilica :D ...ampak spet brez uspeha.....prav rad bi slisal pravilna nastavitev od nekoga tukaj, kateremu je uspelo spraviti siol preko udpxy.... :hmm:

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 5. Jun 2016 ob 10:22

prešaltaj k t-2, ti žilica niti utripnila še ne bo, pa bo že delalo ... Slika
Slika

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 5. Jun 2016 ob 10:28

kaj pa ce bo pri T-2 isto? baje bi na OŠO dobil isto kot pri siolu? dva, kabla, video posebej, data posebej....zato me muci da bi prej dobil delujoco kombinacijo z siolom....
@oyoy, ti okoli sebe sigurno poznas nekoga z narocenim siolom pa pojdi testirat z tomatom? pol mi bos pa tuki javu.... :D

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3139
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 5. Jun 2016 ob 12:06

Kako pa poskušaš nastaviti? Pri Telekomu je pravilna nastavitev trunk port na WAN, nastaviš IPTV VLAN (3999) in igmpproxy ali udpxy nastaviš, da multicast sprejema na IPTV VLAN-u.

Odgovori