OPTIKA - IŽANSKA CESTA ( LJUBLJANA) !

Vse o FTTH in Gratelu
enigma77
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 11. Okt 2011 ob 20:30
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana

Re: OPTIKA - IŽANSKA CESTA ( LJUBLJANA) !

Odgovor Napisal/-a enigma77 » 24. Jun 2016 ob 20:25

Lep pozdrav

Jaz imam tudi par vprašanj glede optike na Ižanski cesti. Do hiše in zunanje omarice, so pred parimi meseci položili cevi in jašek za optiko.

Ta teden, me je klical nekdo iz GVO, da pridejo naslednji teden urediti priklop na optično omrežje. 8.julija sem dogovorjen še T-2-jevci. Sedaj imam paket start na VDSL in sem zadovoljen.

Zanima pa me sledeče. Koliko okvirno bo GVO računal za preboj stene in ostalo kar pać sodi zraven? Ali je to normalen postopek, da GVO napelje optični kabel oziroma ali to lahko naredi tudi T-2, saj nebi rad plačeval, ker je že izkop kar drago stal?

LP

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9079
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: OPTIKA - IŽANSKA CESTA ( LJUBLJANA) !

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 24. Jun 2016 ob 21:03

Če je telekom optika, pride načeloma zunanji izvajalec ali GVO, oni so dolčni napeljat optiko v hišo, niso pa dolžni napeljat tja kamor ti želiš, lahko ti dajo dozo na hodnik, potem pa od doze naprej T2 tehnik

Ko pride GVO k tebi ga vprašaš če kaj računa, mislim da ne bo.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8473
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: OPTIKA - IŽANSKA CESTA ( LJUBLJANA) !

Odgovor Napisal/-a kitl » 24. Jun 2016 ob 22:28

Nič ne računajo. Mislim, da te stroške nosi celo T-2.
Slika


Lp, Kitl

enigma77
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 11. Okt 2011 ob 20:30
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana

Re: OPTIKA - IŽANSKA CESTA ( LJUBLJANA) !

Odgovor Napisal/-a enigma77 » 29. Jun 2016 ob 08:48

So danes zmontirali in sta rekla, da nič ne računajo. Bila sta dva in sta naredila v eni uri.

Je pa tako, da do omarice še ni optičnega kabla in bosta morala priti še nazaj.

RobyCom
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 27. Avg 2020 ob 09:23
T-2: Že imam
Paket: xl

Re: OPTIKA - IŽANSKA CESTA ( LJUBLJANA) !

Odgovor Napisal/-a RobyCom » 1. Dec 2020 ob 13:55

Zdravo. Ali mogoče kdo ve, kako napreduje optika na ižanski cesti?
Pri nas ima cela ulica že napeljano grobo inštalacijo nekaj let.
Jašek od T2 je čisto ob ižanski cesti. Ne vem kje se je ustavilo.
Nikjer ne dobim pametnega odgovora zakaj ni dokončano in do ke je sploh optika.

jerry2
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 21. Jun 2006 ob 14:22
T-2: Še nimam

Re: OPTIKA - IŽANSKA CESTA ( LJUBLJANA) !

Odgovor Napisal/-a jerry2 » 3. Avg 2023 ob 15:09

Zadeva je taka. Živim na Lahovi poti v Ljubljani. 14 let nazaj so pri prenovi te ceste napeljevali plin in je T-2 položil svoje cevi, na hišo pa so nam postavili omarico. Tega je 14 let!

So rekli, da ker po Ižanski cesti ni kanala, ne morejo nič narediti naprej.

No in zdaj se Ižanska cesta končno prenavlja in sem jih vprašal, če mislijo položiti cevi. Ne vem, ali res tako nejasno pišem, ampak gospa na info@ mi je vsaj 5x napisala, da bo preverila možnost priključka, na koncu je preverila in ugotovila, da priključek ni mogoč. To seveda vem. Mene zanima, če bodo izkoristili priliko in napeljali kabel po Ižanski cesti in nas končno priključili.

No danes je odgovorila, da ne nameravajo omrežja širiti na našo ulico.

Mislim HALO! Kdo se tu dela norca, zakaj so pa potem napeljali cevi po naši ulici?

Saj morda je problem v tem, ker govorim z info@, tam vedno dobiš kar nekaj odgovore.

Ima morda kdo kakšen konkreten naslov na T-2, da bi lahko vprašal, res težko verjamem, da ne bi želeli napeljati optike po Ižanski cesti, če so na naši cesti, ki je dlje, napeljali kanale pred 14. leti...

Hvala

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3097
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: OPTIKA - IŽANSKA CESTA ( LJUBLJANA) !

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 3. Avg 2023 ob 15:47

V 14 letih se lahko precej spremeni... takrat verjetno Telekom še ni imel optike na Ižanski... danes jo ima in na to optiko lahko tudi T-2 priklaplja svoje uporabnike.

Sicer pa popolnoma razumem tvojo situacijo (samo da imamo pri nas vsa ta leta že telekomove cevi). Moraš se zavedat, da klicni center ni pravi naslov za tvoja povpraševanja (pri nas je Telekomov klicni center sosedo preusmeril na Rune... pa čeprav bo optika Telekomova :)). Upam, da ti bo kdo na forumu lahko pomagal... verjamem, da če bi prava oseba videla možnost, da bi se ustrezno odzvali.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9079
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: OPTIKA - IŽANSKA CESTA ( LJUBLJANA) !

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 3. Avg 2023 ob 20:48

jerry2 napisal/-a:
3. Avg 2023 ob 15:09
Zadeva je taka. Živim na Lahovi poti v Ljubljani. 14 let nazaj so pri prenovi te ceste napeljevali plin in je T-2 položil svoje cevi, na hišo pa so nam postavili omarico. Tega je 14 let!

So rekli, da ker po Ižanski cesti ni kanala, ne morejo nič narediti naprej.

No in zdaj se Ižanska cesta končno prenavlja in sem jih vprašal, če mislijo položiti cevi. Ne vem, ali res tako nejasno pišem, ampak gospa na info@ mi je vsaj 5x napisala, da bo preverila možnost priključka, na koncu je preverila in ugotovila, da priključek ni mogoč. To seveda vem. Mene zanima, če bodo izkoristili priliko in napeljali kabel po Ižanski cesti in nas končno priključili.

No danes je odgovorila, da ne nameravajo omrežja širiti na našo ulico.

Mislim HALO! Kdo se tu dela norca, zakaj so pa potem napeljali cevi po naši ulici?

Saj morda je problem v tem, ker govorim z info@, tam vedno dobiš kar nekaj odgovore.

Ima morda kdo kakšen konkreten naslov na T-2, da bi lahko vprašal, res težko verjamem, da ne bi želeli napeljati optike po Ižanski cesti, če so na naši cesti, ki je dlje, napeljali kanale pred 14. leti...

Hvala
Vpraši na Gratel.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: OPTIKA - IŽANSKA CESTA ( LJUBLJANA) !

Odgovor Napisal/-a madpanter » 4. Avg 2023 ob 08:53

Točno tako na gratel se je treba obrniti, če si malo iznajdljiv lahko najdeš tudi na linkedin kaki kontakt...
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Bass
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 5. Sep 2023 ob 19:19
T-2: Že imam

Re: OPTIKA - IŽANSKA CESTA ( LJUBLJANA) !

Odgovor Napisal/-a Bass » 5. Sep 2023 ob 20:46

Tudi jaz se sprašujem ali bo optika.
Sem pisal na Gratel in zdaj cakam odgovor.
Ampak ne mi rect, da T2 ne ve kje bo gradil optiko. Enostavno se jim tam na info ne da s tem ubadat 🙂
Telekomove optike pa tudi ni na tej strani.

Odgovori