Izkušnja pri prehodu iz konkurence na T-2jevo optiko

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
PARTyZAN
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 2. Feb 2008 ob 10:03
T-2: Že imam

Izkušnja pri prehodu iz konkurence na T-2jevo optiko

Odgovor Napisal/-a PARTyZAN » 11. Okt 2016 ob 16:20

Moja izkušnja pri prehodu iz Telemachove kabelske na T-2 optiko:

Pogodba (skupaj s pooblastilom za odjavo ostalih storitev pri konkurenci) poslana konec avgusta. V začetku septembra me kličejo, kdaj lahko pridejo priklopit, predlagajo 6. septembra, na koncu se zmenimo da pridejo 9. septembra.

Monterja sta zgodba zase. Povzetek: luknjo za 2x UTP iz ene sobe v drugo sta vrtala 3x, v prvih dveh poskusih sta vrtala tako mimo, da sta končala v izolaciji. Samega ometa (na srečo) nista poškodovala. V tretje gre rado, jima je pa uspelo prevrtati starega koaksialca od Telemacha.

Slika

Pri preboju iz hodnika v stanovanje je na notranji strani nastala razpoka (ne obsojam, vem da se zgodi), popravila sta jo tako, da sta jo zasilikonirala. Na koncu mi pravita, da se jima mudi in da naj si v dnevni sobi sam nalepim kanale na zid (2x UTP za TV in telefon), pustila sta par metrov kanalov in oddrvela naprej.

Internet in televizija sta delala takoj, telefon pa še nekaj časa ne. Ko sem klical na T-2 support kakšen teden po priklopu mi sporočijo da so poslali prošnjo za prenos številke, ampak da se očitno ni zgodilo še nič, da bojo pa vseeno poslali prošnjo še enkrat. No, telefon je začel delat ravno 19. septembra.

Zdaj, ko sem pa položnice dobil se je pa začel žur. Telemach mi je zaračunal polno položnico za september + 5€ za prenos telefonske številke (...), kličem na support. Pravijo, da so prejeli odpoved 19. septembra. Skupaj z enomesečnim odpovednim rokom to pomeni, da bom plačal še eno položnico do 20. tega meseca.

Kličem na T-2 support, pa referent pravi, da oni sploh ne morejo urediti odklopa pri operaterju Telemach. Zanimivo, ker mi je Telemach 20. septembra poslal obvestilo, da moram ob odklopu vrnit njihovo opremo na najbližjo poslovalnico (kar sem tudi storil, par dni za prejetim pismom). Jaz Telemachu sploh sporočil nisem, da imam namen zamenjat ponudnika, tako da se tu nekdo očitno moti. Baje je referent napisal pritožbo (kakšno sploh vem ne, ker naj bi jo spisal na podlagi telefonskega pogovora), tako da se saga sedaj nadaljuje.

Kaj me moti (če spustim "majstra" ki sta uredila priklop v stanovanju) je:

- Po parih klicih in izmenjanih mailih na T-2, ko me je zanimal prehod mi je celo bilo omenjeno, da ima TM eno mesečni odpovedni rok, nihče ti pa ne pove, da bodo oni prišli svojo storitev priklopit čim prej, ne glede na to koliko časa imaš storitve naročene še pri konkurenci. Jaz sem imel občutek, da po poslani pogodbi oni vsaj približno čakajo, da konkurenca svojo storitev odklopi, da ne plačuješ dvojnih položnic. Vem, moja napaka. Skrajno nesramno ta podatek skrivajo pred novimi naročniki.

- Pooblastilo za odklop storitev pri Telemachu sem poslal še pred koncem avgusta, očitno potem zadeve niso speljali naprej še skoraj en mesec. Rezultat je, da vsaj zaenkrat stroške tega šalabajzerstva nosim jaz.

TL;DR:
Prehod iz TM kabelske na T-2 optiko:
- Pogodbo skupaj s pooblastilom za odjavo ostalih storitev pri TM poslal konec avgusta
- Priklopit so želeli 6. septembra, zmenimo se za 9. septembra
- Monterja sta derp
- TM pošlje položnico za cel september, in bo poslal položnico še za večino oktobra, T-2 pošlje položnico za september.
- T-2 support pravi, da oni sploh ne morejo odjavit storitev pri TM, kljub temu, da je TM očitno zaznal na vodi, da se odjavljam od njihovih storitev, in so zahtevali svojo opremo nazaj (conax modul+kartica, en STB, modem)
- T-2 support na podlagi mojega klica pripravi pritožbo, za katero sploh ne vem kako zgleda.
- ???

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Izkušnja pri prehodu iz konkurence na T-2jevo optiko

Odgovor Napisal/-a atepej » 11. Okt 2016 ob 16:36

Storitve sedaj delujejo tako kot je treba, ali so še kakšne težave in a je naročnina pri Telemach-u odpovedana?
Slika

Uporabniški avatar
PARTyZAN
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 2. Feb 2008 ob 10:03
T-2: Že imam

Re: Izkušnja pri prehodu iz konkurence na T-2jevo optiko

Odgovor Napisal/-a PARTyZAN » 11. Okt 2016 ob 16:55

Storitve pri T-2 delujejo BP, pri Telemachu pa ostajajo aktivne do 20. oktobra zaradi enomesečnega odpovednega roka, potem je pa konec. Uporabljat druge linije ne morem, ker sta mi monterja prevrtala koaksialca, pa Telemachovo opremo skupaj z modemom sem vrnil po pozivu prejšnji mesec.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Izkušnja pri prehodu iz konkurence na T-2jevo optiko

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 11. Okt 2016 ob 16:57

In kaj bi zdej rad ? Liziko ?

Vse te stvari, bi se TI moral v naprej pozanimat, in monterjem povedat da je tam kabel,
če te moti da sta prebila koaksialni kabel, pa pošlji dopis na t2 in zahtevaj da ga popravijo (če boš dobil odobreno) jaz druge ne vidim.

Uporabniški avatar
PARTyZAN
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 2. Feb 2008 ob 10:03
T-2: Že imam

Re: Izkušnja pri prehodu iz konkurence na T-2jevo optiko

Odgovor Napisal/-a PARTyZAN » 11. Okt 2016 ob 17:10

Res je, moral bi se pozanimat. To še vedno ne opravičuje dejstva, da je T-2 mutil z odpovedjo za katero sem jih pooblastil več kot 20 dni. Se tebi zdi fer, da priklopiš svojo storitev, medtem ko identična storitev pri konkurenci traja še naprej? Odpoved pa pošlješ, ko se ti da? A ne bi bilo bolj pravično, da bi svojo bodočo stranko obvestil, da lahko priklop izvedeš takoj, storitev konkurence bo pa trajala do specifičnega datuma in ji ponudiš priklop tako, da minimiziraš podvojeno storitev in s tem nepotrebne stroške za stranko?

Kar se monterjev tiče, tisto je samo češnja na vrhu zanič deserta. Za kabel mi ni bilo treba povedat, mislim, da nista slepa. Tam kjer sta vrtala je bila že luknja, dodatno sta vrtala poleg, ker ni bilo dovolj prostora za novo kablovje.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Izkušnja pri prehodu iz konkurence na T-2jevo optiko

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 11. Okt 2016 ob 17:22

To je normalno... vsaj zame, ker sem delal to na terenu. To kar si napisal se ne bo zgodilo, pekel bo zamrznil če bo.

T2 pošlje "papirje" za odklop kabelske (v tvojem primeru) šele takrat ko ti T2 deluje in nič prej ! se čudiš ? ne to je čisto normalno tako je in tako se bo delalo še naprej, pa lahko skačeš po strehi kolikor hočeš.

Gre se zato, če stranki T2 storitve da dan priklopa še ne delujejo ali zaradi tehničnih stvari pride do zamude vklopa tudi po par dni, boš kaj ti brez storitev ? veš da

Poleg tega pa T2 ali kateri drug operater ne bo vprašal Telemacha kateri dan te bodo odklopili, pač bo en dan ki pač bo prost po terminu. Glej tukaj se "je*e" vsem za take reči.

pa to je pri vseh operaterjih tako.

strom
Legenda
Prispevkov: 1259
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Izkušnja pri prehodu iz konkurence na T-2jevo optiko

Odgovor Napisal/-a strom » 11. Okt 2016 ob 17:30

Zato pa je najbolje sam urediti odklop storitev in nisi na nemilosti operaterjev.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Izkušnja pri prehodu iz konkurence na T-2jevo optiko

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 11. Okt 2016 ob 17:35

Očitno je to problem enomesečnega odpovednega roka pri Telemachu... pri perhodu iz Telekoma na T-2 teh težav nisem imel. Ko so T-2 odklopili, se je Telekom odklopil še isti dan (tudi na položnici je bilo tako). Le pri prenosu mobilca je trajalo malo dlje.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Izkušnja pri prehodu iz konkurence na T-2jevo optiko

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 11. Okt 2016 ob 17:37

mikrohard: ja če je to na istem optičnem vlaknu

če pa je dvojna optika v stanovanju (telekom in T2) pa se se dogaja to ....

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Izkušnja pri prehodu iz konkurence na T-2jevo optiko

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 11. Okt 2016 ob 17:44

Glede telemacha sem znancu predlagal da sam odjavi telemach in malo pred iztekom 1mesecnega odpovednega roka so mu vklopli t-2 (da se izgone dvem poloznicam)
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Izkušnja pri prehodu iz konkurence na T-2jevo optiko

Odgovor Napisal/-a Krypto » 11. Okt 2016 ob 20:34

Samo pripomba glede monterjev. Če sta ti zvrtala luknjo (hebiga 3) UTP vlekla in pustila kanale brezplačno si lahko načeloma zadovoljen, ker je to po ps-u plačljiva storitev. V primeru da je šlo za plačljivo storitev jo imaš kot potrošnik tudi pravico reklamirat tako kot vsako stvar.

Uporabniški avatar
SM9/125
Faca
Prispevkov: 118
Pridružen: 4. Nov 2010 ob 20:14
T-2: Že imam

Re: Izkušnja pri prehodu iz konkurence na T-2jevo optiko

Odgovor Napisal/-a SM9/125 » 11. Okt 2016 ob 21:59

Samo ,da se po monterji tolče pa je vse kul .
Take in podobne cvetke sem jih srečaval od 2005 do 2015 in zdaj ko jih nimam več ah kaj na rečem.( ne govorim o monterjih) ampak STRANKAH.
In vem kaj govorim osebno priklopi preko 15000 strank in ostalih VIP klobas .

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Izkušnja pri prehodu iz konkurence na T-2jevo optiko

Odgovor Napisal/-a kitl » 11. Okt 2016 ob 22:43

PARTyZAN vlečenje UTP kablov po stanovanjih in lepljenje kanalčkov ni delo monterjev edino le, če si to ekstra naročil in plačal. Tako, da si lahko vesel, da sta ti fanta to opravila zaradi svoje dobre volje in še povrhu zastonj ne pa, da njuno delo še pljuvaš. Pri Telekomu naroči tako inštalacijo pa te bo glava bolela ko boš prejel račun.
Slika


Lp, Kitl

strom
Legenda
Prispevkov: 1259
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Izkušnja pri prehodu iz konkurence na T-2jevo optiko

Odgovor Napisal/-a strom » 11. Okt 2016 ob 22:54

Pri meni na Telemachu so tudi lepili nadometne samolepile kanalčke in notri utp kabel in to povsem zastonj.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Izkušnja pri prehodu iz konkurence na T-2jevo optiko

Odgovor Napisal/-a kitl » 11. Okt 2016 ob 23:29

Lahko, da so ti samo to ni delo monterjev. Notranje inštalacije so na plečih stranke. Razen v primeru izrecnega naročila, ki se pa plača po ceniku.
Slika


Lp, Kitl

Odgovori