Splošna debata o TV programih

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
PačNekdo
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 20. Apr 2014 ob 11:56
T-2: Že imam
Paket: l

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a PačNekdo » 5. Jan 2017 ob 13:36

zaenkrat niti približno toliko kot NetFlix, vendar mu je potrebno dati čas. Glede na to, da me prvih 6 mesecev stane zgolj 3€/mesečno se glede razmerja ponudba/cena niti ne pritožujem. Še vedno ceneje kot pa ta famozni "POP Paket" :)

Andrej767
Znanec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24. Dec 2007 ob 11:52
T-2: Že imam
Paket: komplet

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a Andrej767 » 5. Jan 2017 ob 18:55

Obstajajo seveda še mnoge opcije - predvsem satelitska ponudba HD kanalov je res velika in z malo "iznajdljivosti" se da tudi marsikaj poceni gledati.Res pa je da v T-2 shemi zelo pogrešam le Sportklube v HD verziji katere smo izgubili.

cslesce
Navdušenec
Prispevkov: 723
Pridružen: 1. Okt 2011 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: 200/20
Kraj: Kranj

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a cslesce » 6. Jan 2017 ob 09:57

koliko so stroški nabave satelitske opreme in ponudba programov ipd? imamo 2 TVja doma....smotano je to, ker nimamo nobenih lukenj skozi steno pa to spet vrtati.
Slika

Andrej767
Znanec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24. Dec 2007 ob 11:52
T-2: Že imam
Paket: komplet

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a Andrej767 » 7. Jan 2017 ob 00:47

Zdaj samo sprejemnik je nekje od 200€ gor,dobijo se tudi že zelo kvalitetni s podporo UHD (recimo VU+ Uno 4K),potem je smiselno seveda instalirati določene aplikacije ter "zakupiti" kak paket programov.Sama satelitska antena in inštalacija pa seveda tudi nekaj stane - z eno anteno nekje 90 cm se da spremljati vsaj 3 različne satelite le da je seveda za vsakega tudi potreben dodaten LNB.Tudi ponudba zastonjskih HD programov se povečuje čeprav še ni ravno velika saj tudi švabi recimo v zastonjski HD verziji ponujajo le lokalne TV postaje ter ARD & ZDF.Komercialni RTL,Pro7,SAT1 so plačljivi.Vendar kot že napisano z malo iznajdljivosti se da precej poceni spremljati malo morje programov.Satelitske znamke sprejemnikov z zelo dobro podporo in uporabnimi forumi so predvsem VU+,DreamBox media itd.

cable guy
Model
Prispevkov: 328
Pridružen: 2. Dec 2014 ob 23:40
T-2: Že imam
Paket: Exyu iptv+Directtv+Verizon+Sky

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a cable guy » 7. Jan 2017 ob 11:06

No no....recever se da dobiti ze za manj denarja.....dreambox osnovni se ga dobi ze za 50-70€.....seveda pa je priporočljivo vzeti kaj boljsega.

pac vse skupaj ena taka dobra konfiguracija bi stala tam okol 300-350€ in svet nesteto programov se ti odpre in na koncu ne ve clovek vec kaj bi gledal , torej ravno nasprotno kot je to sedaj ko enostavno nimas kaj gledat !
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a nemo » 8. Jan 2017 ob 09:27

A ni čudno, da satelitsko tv uporablja par odstotkov uporabnikov, če je pa tako blazno super?
Plačaš 100, dobiš 90.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2338
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a webmaher » 8. Jan 2017 ob 10:09

@nemo kaj pa tebi ni jasno...a maš delnice Telesmeha...pardon T-2 ja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a RobertM » 8. Jan 2017 ob 10:50

nemo napisal/-a:A ni čudno, da satelitsko tv uporablja par odstotkov uporabnikov, če je pa tako blazno super?
A potem se mi splača SkyStar S2 poiskat na podstrešju in golobje drekce počistiti z krožnika ?
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2338
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a webmaher » 8. Jan 2017 ob 12:10

kaj pa misliš gledat? Če fuzbal pa filme v ULtra HD ju potem probaj :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Elysium
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 2. Feb 2008 ob 12:31
T-2: Že imam

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a Elysium » 8. Jan 2017 ob 12:44

kitl napisal/-a:Jaz sem že povedal svoje. Če bi imel jaz moč odločati bi naredil kontra in sicer Pro Plus-u bi zaračunaval, če bi hotel oddajati svoje programe v mojem omrežju. Pa, da jih vidim, če si lahko privoščijo, da ostanejo brez 150.000 gledalcev in kako bi padla cena za reklamiranje pri njih. Če bi se za tak scenarij odločila vsaj dva večja operaterja mi verjamite, da bi Pro Plus hitro opustil ta projekt. Tako pa kot je ponavadi v SLO en butasti Telemach je takoj zagrabil in se sedaj še celo hvali v reklamnih blokih (seveda to posebaj plača), da bodo imeli v programski shemi Pro Plus kanale. Pa jaz res ne vem kdo je tukaj normalen? V tem primeru je Pro Plus lepo nategnil vse. :jao:
Sem malo pozen, ker se prej nisem imel casa ukvarjati s tem in sem sele sedaj pogledal, kaksna je situacija.

Se zelo strinjam s tem komentarjem.

Kar pa bi jaz sedaj naredil, je pa to, da bi postal Programski paket Start zaracunljiv za ceno PRO PLUS, ampak hkrati pa ne bi bil vec obvezen. Recimo, da bi pri T-2 naredili tako, da bi si uporabnik moral obvezno izbrati en paket, ampak da to ne bi bil nujno Start. Lahko bi bil nekaj drugega. Oz. bi rekli takole. Ce si ne izberes nic drugega, potem imas Start.
Jaz npr. teh programov iz Start nikdar ne gledam in se mi nanje preklopi samo kadar se resetira set top box. Sicer pa placujem Paket L, ker je tam par dokumentarnih programov, ki so edini, ki jih sploh gledam, kadar sploh gledam TV.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 8. Jan 2017 ob 13:21

nemo napisal/-a:A ni čudno, da satelitsko tv uporablja par odstotkov uporabnikov, če je pa tako blazno super?
samo sprejemnik in kroznik pac ni dovolj....zato pri nas satelitska tv ni tako zanimiva....ce pa imas od nekoga CS, potem pa je zgodba druga.....tukaj pa potem lahko pride do dodatnih stroskov pri lnb-jih in anteni, ker imas potem odlicne kanale na vsaj 15-ih satelitih....lahko je tudi motorcek, ampak lahko traja malo dlje da dobis sliko, ce vrtis recimo iz 39 vzhodno na 7 zahodno.....

Andrej767
Znanec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24. Dec 2007 ob 11:52
T-2: Že imam
Paket: komplet

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a Andrej767 » 8. Jan 2017 ob 15:20

Drži da ima T-2 še vedno prioriteto saj meni tudi SLO komentator pri športnih prenosih je pomeben - vendar kdor si želi veliko HD programov,tako športnih kot filmskih in drugih bi bila za večino že povsem dovolj dva ali tri satelitske pozicije ki se jih da za malo denarja loviti z eno anteno in eno simbolično naročnino.Da se gledati recimo nemški SKY paket in še bi se tega našlo samo na Astri 19' in Hotbird 13' pozicijah.Ultra HD programov je šele za vzorec vendar le kdo jih zares potrebuje - to kar bi danes prineslo veselje in lepo sliko na TV-ju omogoča full HD in teh kanalov je zelo veliko. :pivo:

banditbanger
Faca
Prispevkov: 114
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 9. Jan 2017 ob 13:34

webmaher napisal/-a:@nemo kaj pa tebi ni jasno...a maš delnice Telesmeha...pardon T-2 ja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Po moje je glavna prednost IPTV pred satelitom (in kabelsko) časovni zamik. Jaz osebno si ne predstavljam, da bi bil brez tega, tistih programov, ki ga ne omogočajo, sploh ne gledam.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4632
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a atepej » 9. Jan 2017 ob 14:16

4K gre kmalu na DVB-S2X in na 256 APSK
Slika

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a nemo » 10. Jan 2017 ob 09:02

banditbanger napisal/-a:
webmaher napisal/-a:@nemo kaj pa tebi ni jasno...a maš delnice Telesmeha...pardon T-2 ja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Po moje je glavna prednost IPTV pred satelitom (in kabelsko) časovni zamik. Jaz osebno si ne predstavljam, da bi bil brez tega, tistih programov, ki ga ne omogočajo, sploh ne gledam.
Ja ts je velika prednost. Predvsem pa webmaherju in ostalim tv fanatikom ni jasno, da ima večina do tv povsem drugačen odnos kot oni. Za uhd jim je recimo vseeno, ker sploh ne vedo, kaj je to, in niti nimajo tako velikega zaslona, da bi se razlika videla. Mnogi še vedno gledajo sd programe, ker sploh ne vedo, da imajo v paketu tudi hd verzijo. Poleg tega ogromno ljudi - gotovo večina - ne gleda samo športa (z arabskim komentatorjem) in filmov, ampak mešan program: malo športa, malo poročil, resničnosti šov (tako pač je), nanizanka, kakšen film ... In večini je všeč, da je program v slovenščini, oziroma, da so vsaj slovenski podnapisi. Predvsem pa je večina komot in se ji ne ljubi študirat inštalacije krožnikov, vrtat sten, iskat informacij o konfiguraciji po forumih - ogromno ljudi niti programov na kabelski in iptv ne zna preuredit po svoje -, napol legalno kupovat pakete v tujini ... Dokler ponudnik za sprejemljivo ceno v hišo pripelje tv, internet in telefonijo, in se lahko naročnik samo vrže na kavč in gleda, do takrat bodo krožniki (pa tudi kodi) za tiste, ki se jim ljubi, in tiste, ki nimajo alternative.

Mislim, zakaj pa mislite, da Telemach tako zelo reklamira, da bo še vedno imel pop tv in ostalo? Zato, ker podatki o gledanosti govorijo, da ljudje to množično gledajo. Ne pa al jazeera sports uhd...
Plačaš 100, dobiš 90.

Odgovori