IPTV na računalniku

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3116
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 11. Feb 2017 ob 12:20

Tvoje tako imenovano "ogledalo na spletu" velikokrat (če ne celo večinoma) nima veliko skupnega z realno sliko... zakaj? Zato, ker se na spletu oglašajo večinoma samo tisti, ki jih kaj ni všeč. Nekaj malega je takih, ki jim so zelo zadovoljni in to napišejo. Velika večina, ki je zadovoljna (ali pa jih preprosto nič ne moti), je pa tiho. In posledično se večino takih pisanj po forumih enostavno ne jemlje več resno (sploh, če se vedno oglašajo eni in isti). Takrat, ko je problem resen, se začnejo prijave na helpdesk...

Sicer smo pa tukaj že precej offtopic. Če ima kdo težave s tv2go naj piše v primerno temo.

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a g33k » 11. Feb 2017 ob 12:22

http://www.fora.si/contact-2

Jaz bi kar njih kontaktiral direktno, glede težav playera.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3116
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 11. Feb 2017 ob 12:53

Kater player se uporablja v appu ni odločitev Fore, temveč T2-ja. Tako da napake glede playerja v tv2go aplikaciji usmerite na T-2. Na Fori bodo te prijave v najboljšem primeru samo posredovali na T-2.

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a g33k » 11. Feb 2017 ob 13:30

Sem bil prepričan, da ima Fora čez tv2go aplikacijo. :hmm:
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3116
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 11. Feb 2017 ob 17:25

Delajo aplikacijo, ne delajo pa playerja, ki ga aplikacija uporablja.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a roCkY » 11. Feb 2017 ob 18:00

mikrohard napisal/-a:Tvoje tako imenovano "ogledalo na spletu" velikokrat (če ne celo večinoma) nima veliko skupnega z realno sliko... zakaj? Zato, ker se na spletu oglašajo večinoma samo tisti, ki jih kaj ni všeč. Nekaj malega je takih, ki jim so zelo zadovoljni in to napišejo. Velika večina, ki je zadovoljna (ali pa jih preprosto nič ne moti), je pa tiho. In posledično se večino takih pisanj po forumih enostavno ne jemlje več resno (sploh, če se vedno oglašajo eni in isti). Takrat, ko je problem resen, se začnejo prijave na helpdesk...

Sicer smo pa tukaj že precej offtopic. Če ima kdo težave s tv2go naj piše v primerno temo.
Dokler imam alternativo pač ne kličem na HD zaradi take zadeve. Verjemi, da v 80% vseh kontaktov s HD sem vprašal zakaj je na PC možno le omejeno spremljanje TV v browserju?

Sicer počakam, da se bo zadeva rešila, če se bo oz. v takemle primeru pač sem in tja kje kakšno zinem. Greš lahko nazaj iskat moje komentarje glede TTV2GO. Kolker se spomnim sem nedavno napisal precej pozitivno. Ni mi za poslušat ali za brat uradnih floskul v odgovor na uradni podpori.
Taka "prijava" želja gre kam? Najverjetnje študent še vedel ne bo kaj točno hočeš. Ena tečna stranka!!!
Vsaj prvi stik je bil tak, ko so me klicali kak dan po priklopu. Tip hvali TV sliko. Nikakor mu nisem uspel dopovedat, da sem na TS prek bakra gledal njihove polne streame. Niti malo interesa za poslušat kaj bi si želel drugače kot bivši ušorabnik konkurence. Tudi glede TV na PC je šla debata. Precej težko sem dopovedal, da mi na PC multicast dela na STB pa imamo težave. Ene petič je le skapiral, da ne govorim o TV2GO pač pa o multicastu. Pa sem le nekako hotel dopovedati, da je sam stream na PC OK in nekaj heca uradno škatlo. Ni bilo pa nekega vzorca. Nisem še klical HD ker mi ni bilo točno jasno kaj je narobe saj ni bilo vzorca. STB je na random prekinjal. So zrihtali v par dneh in tudi javili, da je bil potreben obisk centrale. OK!

In ja na javnem forumu vse ostane, če seveda ni rang 24ur, kjer na portalu zvesto in hitro brišejo vsa vprašanja, ki resda nekoliko offtopic sprašujejo o njihovem novem tržnem modelu.

Koliko klicev bi bilo, če bi vsi klicali, ki s čem v "aplikaciji" ali na STB vmesniku niso zadovoljni? Oglasi se tisti, ki ga nekaj konkretno moti. Sicer pa se čaka, da se zadeva nadgradi. Tačas pa... se uporablja ali pa se uporablja alternativa, če je primernejša.

Še to. Ja se oglašamo vedno isti. Eni na forume, drugi prek HD, tretji bo vedno klical podporao, četri - 10 bosta tiho...

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3116
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 11. Feb 2017 ob 18:13

V določenih stvareh se popolnoma strinjam... glede omejenega števila kanalov na tv2go pa kaj drugega od uradnega odgovora ne boš dobil... pač zaradi pravic ni možno. Verjemi, da bi T-2 z veseljem dal vse programe na tv2go... pač ne sme (saj nima noben operater vseh). Zakaj se pa ne znajo zmeniti za več programov oz. bolj kvalitetne pa ne vem... verjetno je razlog podoben kot pri sportklub hd-jih (denar).

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a oyoy » 11. Feb 2017 ob 18:13

mikrohard napisal/-a:Če ne bo uradnih pritožb uporabnikov, se bo težko kaj spremenilo... to je še vedno neuradni forum.
tudi s pritožbami ne bomo nič dosegli ali pa bomo zelo težko kaj dosegli, če so se pri t-2 odločili, da je to tako, kot mora biti. verjemi. kako že je bilo, ko smo ugotovili, da so nam zaprli pipico pod naročeno hitrost? še dandanes je isto in ne samo na 100 mbit povezavah, ampak tudi na 200 in na diamantu. pa je bilo kar nekaj pritožb, prijav napake in reklamacij. tudi jaz sem jim nekajkrat pisal. o tem, na kak način so me(nas) obravnavali, pa raje nebi.
z moje strani bo uradna pritožba zgolj še v obliki pisne odpovedi naročniškega razmerja, ko/če se tako odločim.
in zelo žalostno za resno firmo je, da njihovi uporabniki najkvalitetnejšo pomoč dobijo na neuradnem forumu, takorekoč pod mizo!
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kitl » 11. Feb 2017 ob 19:03

Lahko, da vse samo bo zelo drago.
Slika


Lp, Kitl

Tempus fugit
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 20. Feb 2014 ob 13:54
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Tempus fugit » 11. Feb 2017 ob 20:52

kitl napisal/-a:Linije preobremenjene ? Škoda, ker ti ni definiral. Pa vmesniki so se nadgradil 14 dni nazaj. S katerim tehnikom si pa govoril?
Nimam pojma, sem že pozabil ime.

sennheiser
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 20. Jan 2017 ob 14:50
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a sennheiser » 21. Feb 2017 ob 20:28

Trenutno imam naročeno osnovno shemo. Glede na prilagajanje ponudbe imam opcijo da TV odjavim in ostanem na enaki ceni ali pa začnem od 1.3.2017 dalje dodatno plačevati 3€.
Kaj to pomeni v primeru da odjavim za ogled IPTV preko recimo VLC.
Trenutno mi delajo vsi programi, kljub temu, da imam samo osnovni paket naročen.

Če odjavim ali mi bo to ostalo? Ali je enostavno bolje bit "tiho" in dokler zadeva špila z vsemi programi plačevati 3€... če pa neha pa takrat odjavim samo TV?

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 21. Feb 2017 ob 20:32

ce odjavis tv shemo, oziroma iptv potem je tudi konec gledanja kanalov preko racunalnika....ker ko ti odjavis iptv ti blokirajo multicast.....

tomx
Faca
Prispevkov: 180
Pridružen: 27. Dec 2006 ob 16:03
T-2: Še nimam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a tomx » 22. Feb 2017 ob 14:50

Že tako so blokirali vse sk programe preko multicast protokola :car:

hitclub
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 25. Sep 2012 ob 20:57
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a hitclub » 2. Mar 2017 ob 18:19

Zanima me če mogoče kdo ve kakšni so spremenjeni IP za SPORT KLUB programe. Slučajno sem danes opazil , da ne delajo. Ali je mogoče da so BLOKIRANI ( na BOXU mi delajo) ? Hvala za odgovor.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3116
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 2. Mar 2017 ob 18:25

Niso blokirani... so pa kodirani... tako da ti IP naslovi prav nič ne koristijo.

Odgovori