Internet popolnoma neuporaben kadar se gleda IPTV

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Internet popolnoma neuporaben kadar se gleda IPTV

Odgovor Napisal/-a kitl » 16. Feb 2017 ob 20:58

Ko igraš online ugasni TV rešitev na dlani :D
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: Internet popolnoma neuporaben kadar se gleda IPTV

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 16. Feb 2017 ob 22:04

Ravno sem staršem potegnil mrežo in jim naštimal TV, zdej pa naj jim rečem, da naj ugasnejo TV ker ravno špilam CS:GO ? Rly?

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Internet popolnoma neuporaben kadar se gleda IPTV

Odgovor Napisal/-a kitl » 16. Feb 2017 ob 22:25

Ja pri nas se je včasih tako delalo :D Najprej smo bili mulerija pol pa tastari. :owned: Računi mi smo imel še Commodore 64, kjer si za špilanje dejansko porabljal TV in tam ni bilo potem prostora, da bi tastari gledali televizijo no razen TV dnevnik smo jim pa dovolili gledat, med tem se je pa adapter malo ohladil.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Internet popolnoma neuporaben kadar se gleda IPTV

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 17. Feb 2017 ob 07:19

U ja to so bili še časi...
ko smo igre iz kaset zaganjali in si mogel pravilno komande met na list napisane da so tudi starši lahko kdaj igrali kakšno igro ;)

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Internet popolnoma neuporaben kadar se gleda IPTV

Odgovor Napisal/-a Skorc » 17. Feb 2017 ob 14:18

Se je pa zgodilo tudi (npr. meni :P ), da si za na piknik vzel napačen kupček kaset :)
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: Internet popolnoma neuporaben kadar se gleda IPTV

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 17. Feb 2017 ob 16:32

In zakaj tega T-2 ne pošlihta interno? Menda imate nadzor nad pretokom podatkov in lahko določite, da TV kontinuirano pobira določen bandwidth in ne v špicah z vsem bandwidthom, ki ga uporabnik premore. To je idiotizem v samem designu.

PatrikK
Model
Prispevkov: 295
Pridružen: 13. Nov 2016 ob 08:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Tolmin

Re: Internet popolnoma neuporaben kadar se gleda IPTV

Odgovor Napisal/-a PatrikK » 17. Feb 2017 ob 16:36

Ni res, tukaj na BRO ni ločenega signala. Kjer je multicast se da omejit z erx konfiguracijo določen bandwith, ki je namenjen internetnemu dostopu, ostalo pa porabi tv vmesnik. Tukaj pa tega ni.
Slika

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: Internet popolnoma neuporaben kadar se gleda IPTV

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 17. Feb 2017 ob 17:25

sranje res je tole....clovek bi pricakoval, da ko imas enkrat optiko, da si zmagal....v praksi pa je v veliko primerih slabse kot na bakru....res tezko razumeti....

PatrikK
Model
Prispevkov: 295
Pridružen: 13. Nov 2016 ob 08:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Tolmin

Re: Internet popolnoma neuporaben kadar se gleda IPTV

Odgovor Napisal/-a PatrikK » 17. Feb 2017 ob 17:27

Glej, če vzameš tera ali giga ko imaš 100/20 ni tega sranja, dejansko tv ne požre 100mbit :D
Slika

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: Internet popolnoma neuporaben kadar se gleda IPTV

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 17. Feb 2017 ob 20:02

Bayern1 napisal/-a:sranje res je tole....clovek bi pricakoval, da ko imas enkrat optiko, da si zmagal....v praksi pa je v veliko primerih slabse kot na bakru....res tezko razumeti....
This 5000x. Človek gre na optiko misleč, da se bo končno znebil vseh bedarij "stare" tehnologije in končno stopil v korak s časom, nakar ti pol stvari zajebava, vprašaš operaterja, nakar ti razložijo, da tvoja verzija optike nima tega in tega pa onega in pri tem ne moreš imet te hitrosti, ker je potegnjena iz riti Telekoma, pa onega ne moreš omejit ker je nek butast tip optike (aka BRO) in nakoncu vidiš, da je bil beden VDSL2 preko bakra skor boljši. Odgovor kasneje je seveda: "Zakaj pa se nisi pozanimal". Kako naj vem kaj vprašat, če niti ne vem kaj mi bo predstavljalo problem, ko pa vsi opevajo optiko kot najboljšo stvar ever. Ampak samo pod nazivom "optika". Do trenutka ko sem doživel vse neumnosti nisem NIKOLI slišal, da pa obstaja več vrst optike kjer moraš bit še posebej pozoren na BRO, ki je očitno največji poden od optike. NIKOLI. Pa se sicer ogromno gibljem v tehničnih vodah (ne nujno v omrežni infrastrukturi), pa ni hudič, da bi vsaj kje zasledil. Nope. Nikjer.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Internet popolnoma neuporaben kadar se gleda IPTV

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 17. Feb 2017 ob 20:12

Jah... kdo te je pa silil, da si šel na T-2. Če želiš storitve kot se šika, je pač treba vzet paket pri operaterju, ki je lastnik infrastrukture. Drugi pa pri najemu kabla šparajo in si posledično na polovičarskih BRO storitvah. To ni problem optike ali tehnologije, na kateri si. Razlog za te težave je izključno ta, da je to ceneje za T-2.

PatrikK
Model
Prispevkov: 295
Pridružen: 13. Nov 2016 ob 08:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Tolmin

Re: Internet popolnoma neuporaben kadar se gleda IPTV

Odgovor Napisal/-a PatrikK » 17. Feb 2017 ob 20:18

Točno to.
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Internet popolnoma neuporaben kadar se gleda IPTV

Odgovor Napisal/-a kitl » 17. Feb 2017 ob 21:30

No jaz sem šel pa iz VDSL2 na GPON pa je bilo takole. Najprej hitrost se mi je zvišala takoj iz 17/1 na 100/20 to je velik plus. Pogledam tv vidim, da sem na enkrat iz multicasta prešaltal na HLS. Sama kvaliteta slike mi ni predstavljala problema. Težava mi je bila prevrtavanje, ker ni bilo slike. Pa tudi tega sem se navadil. Edini problem je bil, da mi je dostikrat slika ustavljala in se je vrtel krogec. No nato pa pa je prišel dan ko so me prestavilin na multicast in od takrat nimam več pripomb. Edina želja je še ta, da bi na Oranžnem dimanatu dosegal plačano hitrost 300/50.
Slika


Lp, Kitl

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Internet popolnoma neuporaben kadar se gleda IPTV

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 17. Feb 2017 ob 22:48

Meni pa pri RTSP-ju moti hitrost previjanja 16x. Kaj mi bodo sličice med previjanjem, če rabiš 20 sekund, da previje čez 5 minuten reklamni blok. Pri preskakovanju pa ni bistvene razlike med RTSP in HLS.

PatrikK
Model
Prispevkov: 295
Pridružen: 13. Nov 2016 ob 08:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Tolmin

Re: Internet popolnoma neuporaben kadar se gleda IPTV

Odgovor Napisal/-a PatrikK » 18. Feb 2017 ob 07:33

Imaš opcijo za 5minutni preskok in za 16x previjanje.
Slika

Odgovori