Rok plačila položnice

Splošni pogovori o T-2
roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a roCkY » 25. Dec 2016 ob 20:10

lukec napisal/-a:Če piše na položnici 12.8. to pomeni do kdaj traja dan torej do polnoči. Ne gre se mi za teh o,o5€ ampak se bojim da tudi druge uporabnike na ta način okrog prinesejo. Če dejansko zamudiš potem je to šlamparija in bodi kaznovan če pa nekaj poravnaš v roku oz na dan zapadlosti pa tudi ni nekaj vredu. Če se gredo pri t2 na ta način zaračunavanja obresti potem pa naj postavijo rok plačila drug dan in ne petek. Res pa me zelo moti njihov način komuniciranja z uporabniki, to vrlino je potrebno korenito izboljšat. Se pa dejansko ne strinjam s tistimi ko ste rekli da sem zamudil, na vseh dokazilih je datum 12. Kot je nejdo že omenil če bi se prijavil na razpis in bi oddal še zadnjr minute 12, bi morali počakat pošto do naslednjega delovnega dne in ne devat odgovorov o neizbiri, enako je v tem primeru saj se na prilivih vse vidi.
Na nekaterih razpisnih pogojih je lahko navedeno "prispelo najkasneje do" in se je lepo treba pobrigat in oddati kaka 2 dneva prej...

Povsem enako velja za plačilne pogoje. Nakazilo mora biti NJKASNEJE na dan, ki je označen na prejemnikovem TRR. Če tvoja spletna banka dela do 16-ih pojdi plačat na fizično enoto (banka, pošta) dokler je odpra in še tisti dan izvede plačilo, če ti je ceneje kot naslovniku plačt nekaj c obresti ali preprosto iz principa smatraš da te ... .

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a Skorc » 26. Dec 2016 ob 02:59

lukec napisal/-a:Če piše na položnici 12.8. to pomeni do kdaj traja dan torej do polnoči. Ne gre se mi za teh o,o5€ ampak se bojim da tudi druge uporabnike na ta način okrog prinesejo. Če dejansko zamudiš potem je to šlamparija in bodi kaznovan če pa nekaj poravnaš v roku oz na dan zapadlosti pa tudi ni nekaj vredu. Če se gredo pri t2 na ta način zaračunavanja obresti potem pa naj postavijo rok plačila drug dan in ne petek. Res pa me zelo moti njihov način komuniciranja z uporabniki, to vrlino je potrebno korenito izboljšat. Se pa dejansko ne strinjam s tistimi ko ste rekli da sem zamudil, na vseh dokazilih je datum 12. Kot je nejdo že omenil če bi se prijavil na razpis in bi oddal še zadnjr minute 12, bi morali počakat pošto do naslednjega delovnega dne in ne devat odgovorov o neizbiri, enako je v tem primeru saj se na prilivih vse vidi.
Si pa res čuden patron :) Nekaj sporočil nazaj sem ti pojasnil kakšno napako si naredil - razlika med datumom valutacije in datumom, ko so odvedena sredstva s tvojega računa. Bodi pošten vsaj do sebe, v spletni banki odpri arhiv plačil (promet na računih; naslov je odvisen od spletne banke), ter klikni na link za konkretno plačilo ... preveri kateri datum je naveden pod postavko "Datum valutacije". V tvojem primeru ta zagotovo ni 12.8, je pa ta datum naveden na mesečnem izpisku, torej datum ko je banka odvedla sredstva s tvojega računa.

Tako, to je moj zadnji prispevek na tvojo prošnjo za mnenje o pravilnosti postopka. Imam pa občutek, da v resnici sploh ne želiš (nočeš) sprejeti pojasnil, ampak furaš svoje kot kakšen trmast malček.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
borutz
Navdušenec
Prispevkov: 666
Pridružen: 13. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a borutz » 30. Dec 2016 ob 12:29

komplicirate brez veze. Jaz sem ta mesec nakazal kar nekaj dni čez rok in nisem nobenega opomina dobil in tudi status v horizontu kaže vse ok....
Slika

Uporabniški avatar
snežak
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 13. Feb 2010 ob 18:46
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a snežak » 3. Jun 2017 ob 14:31

Točno tako, vsi skupaj komplicirate za dan ali dva.....
Jaz sem redni plačnik in že več kot 15 let plačujem prek spletne banke vse položnice.
Mnogokrat imajo posamezni napisani rok plačila na soboto, pa dobijo plačilo v ponedeljek, pa mi še noben ni zaradi tega zaračunal zamudne obresti, niti T2 ne.
Pa ker smo zadnja leta vedno na dopustu tam nekje do 20 julija in gremo na dopust predno dobimo položnice v nabiralnik, sem vedno plačal vse položnice takrat z nekajdnevno zamudo.
Pa do sedaj mi še noben ni zaračunal zamudnih obresti za teh par dni med poletnimi dopustniškimi meseci.

Tudi tukaj se kaže en nek dober posloven odnos do strank, če ne zaračunajo takoj obresti iz objektivnih razlogov kot so letni dopusti.... Problem niso tisti, ki iz takih ali drugačnih razlogov zamudijo dan ali par dni s plačilom. Problem so neplačniki, ki položnice ne poravnajo niti v mesecu dni.

p.s. upam da me kdo letos poleti ne bo negativno presenetil z obračunanimi zamudnimi obrestmi

cable guy
Model
Prispevkov: 328
Pridružen: 2. Dec 2014 ob 23:40
T-2: Že imam
Paket: Exyu iptv+Directtv+Verizon+Sky

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a cable guy » 4. Jun 2017 ob 11:50

snezak ni lih tako kot ti pravis.

Jaz nisem vec na t2 od februarja....ko sem dobil zadnjo poloznico po posti sem jo plačal tam če 6 dni in glej ti boga.....takoj ko sem jo plačal sem ze dobil neko cudno posto od nekega podjetja ki kao posilja opomine itd v imenu t2......ces da racun ni bil plačan itd itd......hallo????Resno se tako dela????

Sem klical na t2 oni da ne vedo nic,da naj poklicem tisto podjetje......

Cel razpizden klical tja,povedal zakaj gre itd....prvo neki motala zenska po telefonu....potem pa kao pogledala v racunalnik in videla da je bil racun plačan in rekla zakljuceno.

Skratka zalostno vse skupj, da se tako dela ......mater plačas poloznico 6 dan odkar si jo dobil po posti in je cel hallo....
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

|DSI|
Faca
Prispevkov: 180
Pridružen: 23. Jan 2007 ob 20:08
T-2: Že imam
Paket: T4 Tera 100/100
Kraj: Lj - Dravlje

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a |DSI| » 4. Jun 2017 ob 12:15

Kakšne probleme imate nekateri... zakaj si preprosto ne naročite e-Računa?
Dobiš lepo na mail, zravn so vsi podatki za plačilo in uvoz v spletno banko...in lahko zadevo v 5 minutah plačaš tudi če si na dopustu....

Sicer pa tudi če nimaš e-Računa, imaš v Horizotnu vse izdane račune skupaj s podatki potrebnimi za plačilo.
Slika T-2
Slika FTTH
Slika UMTS

Uporabniški avatar
snežak
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 13. Feb 2010 ob 18:46
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a snežak » 8. Jun 2017 ob 13:57

sorry "dsi"
Ko sem jaz na dopustu sem na "dopustu", se ne ukvarjam s službenimi zadevami in ostalimi stvarmi... pa tudi ne nosim s seboj kalkulatorja za spletno banko :)
A misliš, da grem na dopust zato, da bom čekiral vsak dan, po e-računih za vseh 13-15 položnic???
Sej sem napisal, da jaz do sedaj teh problemov z zamudo plačila zaradi dopusta nisem imel pri nobenemu.
Očitno pa jih eni imajo, kar je popolnoma neposlovno od tistega, ki pošilja opomine že po nekaj dnevih.

Kot vesten uporabnik storitev velikokrat jaz sam pokličem, kadar zamuja položnica, pa mi večinoma odgovorijo, da je napaka pri njih in da izdaja položnic zamuja. Hkrati pa povejo, da oni z opomini počakajo večinoma do konca meseca ali pa te obvestijo z naslednjo položnico.
Rok plačila je včasih vedno veljal vsaj 8 delovnih dni....od prejema položnice.

Menda na T-2 ne mislite, da se bo življenje vrtel samo okoli vas tudi na dopustu, če jo bom prejel pravočasno pred dopustom, bo plačana v roku, drugače pa iz opravičljivih razlogov prvi dan po dopustu. :razz:

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a Skorc » 9. Jun 2017 ob 11:59

Lej |DSI|, kolikor je meni znano ni zaposlen na T-2. Pa tudi, če bi bil ... nihče na tem forumu ni pravni zastopnik družbe T-2. Le toliko v pojasnilo :)

Da je tvoja doložnost poravnana pravočasno imaš na voljo več inštrumentov. Eden od teh je tudi "trajnik". OK, vsak od nas pa mora prevzeti odgovornost za morebitno malomarnost (dolžnosti) in ne samo uvelavljati take in drugačne pravice.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
snežak
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 13. Feb 2010 ob 18:46
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a snežak » 12. Jun 2017 ob 21:16

Trajnik pa sploh ne pride v poštev. V neki meri je trajnik za tiste, ki samo plačajo in večinoma sploh ne pogledajo kaj plačajo.
Finance je potrebno imeti v svojih rokah, preveriti zneske na položnicah... Dogaja se da storitve, ki se plačujejo po porabi (voda,elektrika, plin..) napačno odčitajo števec... in ti lahko spraznijo račun in potem imaš lahko večje probleme, kot pa sicer... tudi recimo upravnik dostikrat računa marsikaj, kar nisi dolžan plačati... tudi telefonija se plačuje po porabi, pa občasno prihaja lahko tudi do zlorab... al če ti ukradejo gsm aparat pa ti nekdo prek PC-ja s hkratnimi klici v eni uri naštepa za 10.000 eur :)))

Sicer pa vsak po svoje :pivo:

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a kitl » 12. Jun 2017 ob 23:32

Vsako stvar, ki jo preplačaš dobiš vedno nazaj. Trajnik je za tiste, ki imajo redne prilive ne pride pa v upoštev tam, kjer s plačami zamujajo oziroma jih ne dobijo. Pa tudi v tem primeru ni panike, če ni stanja pač ne trgajo in dobiš domov obvestilo.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 25. Apr 2019 ob 22:17

Še komu ni "sistem" plačal položnice preko direktnega plačevanja SEPA - direktna bremenitev - NLB banka, plačila so ponavadi okoli 18 v mesecu pa so bili prazniki... pa ni bilo plačano. Ne vem kdo je za*ebal, T2 ali NLB.

skylon
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 18. Apr 2006 ob 22:47
T-2: Že imam

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a skylon » 26. Apr 2019 ob 12:35

Verjetno T2. Tudi meni pri drugi banki dosedaj ta mesec še ni.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 26. Apr 2019 ob 12:46

Ja.... sem klical na banko - niso dobili s strani T2 nič zahtevka za račun.
Kličem na T2.... ja imeli smo manjše težave.... bla bla bla.... Ja in, ja.... Gospod a lahko sami nakažete ? .... mislim :suicide:

Vprašam: ali bom dobil pri naslednji položnici zamudne obresti ? Nisem dobil konkretnega odgovora.

konec zgodbe: Sam moraš nakazat, pri naslednji položnici bom dobil še zamudne obresti, seveda jih bom moral plačati, potem reklamacijo da mi pri naslednji vrnejo ta znesek.

:jao:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 26. Apr 2019 ob 12:47

Javite na T-2.
spremenilo se bo na drug TRR račun, mogoče je v tem težava.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Rok plačila položnice

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 26. Apr 2019 ob 12:48

TRR je isti, vsaj tako mi je študent rekel na klicnem. Tudi na položnici je isti TRR

Odgovori