Optika v Radovljici

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
ata
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 12:05
T-2: Že imam
Paket: T3 Tera
Kraj: Radovljica

Re: Optika v Radovljici

Odgovor Napisal/-a ata » 14. Jun 2018 ob 13:22

Zdaj se pa čaka, podpisano pogodbo smo poslali 24. 5. (in zraven menjali ime naročnika), od 31. maja v Horizontu piše Optika, o njej pa ne duha ne sluha :D
Slika

ata
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 12:05
T-2: Že imam
Paket: T3 Tera
Kraj: Radovljica

Re: Optika v Radovljici

Odgovor Napisal/-a ata » 28. Jun 2018 ob 13:38

Tragikomično .. po dolgem čakanju dobil prejšnji teden datum, kdaj bosta prišla tehnika s Telekoma in T-2. Na dan izvedbe me kliče T-2-jevec, če se lahko oglasi eno uro prej, da vse pripravi, ker bo moral tako ali tako čakati Telekomovca. Po prihodu sva kmalu ugotovila, da ima napačna navodila za instalacijo, ker so mu dali nov modem za bakreno povezavo ... in kliče na centralo, da preveri kako in kaj, ter izve da mora počakati telekomovca. Je rekel, da ga bo pred blokom počakal. Uro in pol je bil spodaj, Telekomovca od nikoder. Ga je poskusil kontaktirati, a mu je javljalo napako. Organizacija na vrhuncu, res.. Ampak pohvalno za T-2 tehnika, da je ostal miren in samo poslal nekakšen nalog na TS centralo preden je moral iti. Minus pa, da imam sedaj celotno sobo obrnjeno na glavo in nobene ideje, kdaj bo kdo prišel..
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Optika v Radovljici

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 28. Jun 2018 ob 14:38

Tako je in občasno še bo v prihodnje, nobeden od nas ne more to urediti. Bo treba živeti s tem.

davorg
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 16. Mar 2008 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: Optika Diamant
Kraj: Laibach

Re: Optika v Radovljici

Odgovor Napisal/-a davorg » 28. Jun 2018 ob 18:45

Mi čakamo od konca decembra. Telekom nas ne upošteva, čeprav je optika pripeljana do hiše. Klical sem na Telekom, so rekli, da če se odločimo za Telekom imamo optiko naslednji dan. Da ne bo pomote, ne govorim o Radovljici, temveč o tem, da so enake težave povsod.

Tako da ...

ata
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 12:05
T-2: Že imam
Paket: T3 Tera
Kraj: Radovljica

Re: Optika v Radovljici

Odgovor Napisal/-a ata » 28. Jun 2018 ob 23:18

Zanimivo, dobil ponudbo za optiko, dobil datum priklopa itd. in potem danes zaradi včerajšnje "drame" klical na T-2, če vejo kaj se je zgodilo. Agentka mi zagotovi, da bo dala poizvedbo v naročniško službo in, da me bodo poklicali. Ob ponovnem klicu so mi rekli, da tehnika ni bilo ker Telekom še nima urejenih vseh soglasij sosedov in s tem tudi instalacije.. Sem jaz čuden ali se mi zdi samoumevno, da v takem primeru ne bi oglaševali možnosti priklopa in dajali datumov le tega?
Slika

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Optika v Radovljici

Odgovor Napisal/-a atepej » 28. Jun 2018 ob 23:38

T-2 - pošlje poizvedbo za prikop na Telekom Slovenije - oni podajo odgovor na T-2 - če je pozitiven kontaktirajo tebe in določijo termin.
Slika

Alex
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 17:03
T-2: Še nimam
Paket: Nimam več!
Kraj: Vidim, da nič ne vidim.

Re: Optika v Radovljici

Odgovor Napisal/-a Alex » 29. Jun 2018 ob 15:34

davorg napisal/-a:Mi čakamo od konca decembra. Telekom nas ne upošteva, čeprav je optika pripeljana do hiše. Klical sem na Telekom, so rekli, da če se odločimo za Telekom imamo optiko naslednji dan. Da ne bo pomote, ne govorim o Radovljici, temveč o tem, da so enake težave povsod.

Tako da ...
Pri nas na vasi Telekom polaga optiko. Sosed bo nov naročnik Telekoma, jaz bom preklopljen na T2. Čakava oba. Sosed pizd... ker čaka že vsaj dva meseca, pa ni nobenega odgovora. To, da gre na Telekom ni nobena olajševalna okoliščina.

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Optika v Radovljici

Odgovor Napisal/-a starfotr » 30. Jun 2018 ob 11:01

Ni res. Več kot en mesec je bilo treba čakat dlje, če primerjaš telekom in ostale. Lastne izkušnje. Sosed je že imel, jaz pa čakal.

Oni delajo vse po predpisih. Do zadnjega čakajo, da jebejo ljudi, ker se niso odločili za TS. Da ne omenjam, koliko jih gre na TS samo zaradi tega.

S tem, da so kekci te telekomovci. Tak način dela imajo, da gradnja poteka 5x dlje, kot bi sicer. Selijo stroje gor in dol, ko blesavi. Zlato optiko bi lahko imel, ker stanejo vse te manipulacije toliko denarja.

Da ne omenjam, da jih državne ceste tako mučijo, da ne plačajo soglasja za prekop ampak raje postavijo štango. Kekci, res. Nekaj po zraku, nekaj v zemlji, nato spet v zraku, nato zemlja...
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Optika v Radovljici

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 30. Jun 2018 ob 12:02

Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Optika v Radovljici

Odgovor Napisal/-a kitl » 30. Jun 2018 ob 13:18

starfotr napisal/-a:Ni res. Več kot en mesec je bilo treba čakat dlje, če primerjaš telekom in ostale. Lastne izkušnje. Sosed je že imel, jaz pa čakal.

Oni delajo vse po predpisih. Do zadnjega čakajo, da jebejo ljudi, ker se niso odločili za TS. Da ne omenjam, koliko jih gre na TS samo zaradi tega.

S tem, da so kekci te telekomovci. Tak način dela imajo, da gradnja poteka 5x dlje, kot bi sicer. Selijo stroje gor in dol, ko blesavi. Zlato optiko bi lahko imel, ker stanejo vse te manipulacije toliko denarja.

Da ne omenjam, da jih državne ceste tako mučijo, da ne plačajo soglasja za prekop ampak raje postavijo štango. Kekci, res. Nekaj po zraku, nekaj v zemlji, nato spet v zraku, nato zemlja...
No v našem primeru to ni držalo. V isti hiši imamo TS in T2 pa je TS mene na optiko preko T2 2 meseca prej priklopil kot pa preko sebe.
Slika


Lp, Kitl

Radmannsdorf
Znanec
Prispevkov: 87
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 15:52
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum - 350/100

Re: Optika v Radovljici

Odgovor Napisal/-a Radmannsdorf » 15. Okt 2018 ob 18:39

Mal updejta. GV TIM koplje in napeljuje Telekom optiko po Janševi ulici.
Slika

Radmannsdorf
Znanec
Prispevkov: 87
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 15:52
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum - 350/100

Re: Optika v Radovljici

Odgovor Napisal/-a Radmannsdorf » 8. Okt 2019 ob 14:43

Po 12. letih odkar se je odprla tale tema o optiki v našem kraju se je zgodil čudež! Optiko mamo u bajt!
V glavnem, po vztrajnem teženju Telekomu, da naj izpolni svojo obljubo, če so že ponujali optiko, se je zgodilo. Težil sem. Zelo. Ampak sami so si krivi, kaj pa ponujajo nekaj kar jim potem ne diši! Vse zrihtano.
Pohvala GVO monterjema, M.K. in sodelavcu(MacGyver), ki sta luknje navrtala v piko, kable potegnila za šalo in optično vlakno zašvasala v nulo!
Slika

Radmannsdorf
Znanec
Prispevkov: 87
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 15:52
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum - 350/100

Re: Optika v Radovljici

Odgovor Napisal/-a Radmannsdorf » 5. Jan 2021 ob 19:59

Zvišanje hitrosti za vse naročnike, ki imamo T-2 optiko na Telekom omrežju. Treba je poklicat na T-2 in povedat da hočete zvišanje hitrosti.
Iz 100/20 je zdaj 600/40.
Slika

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Optika v Radovljici

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 6. Jan 2021 ob 11:13

Prej je bilo 300/40 zdaj je 600/40 seveda se gre o paketu OD (Oranžni Diamant)
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Odgovori