KODI (XBMC)-Debata

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 11. Jul 2018 ob 15:40

John Wayne napisal/-a:Na android tv (android 7.0) bi rad namestil Kodi v18 Alpha 2, vendar se mi pri namestitvi prikaže okno "za to posodobitev niso potrebna nova dovoljenja" na dnu pa sta možnosti prekliči in namesti. Izberem lahko le prekliči ne pa tudi namesti. Isto se mi zgodi tako pri namestitvi z usb ključka, kot tudi če uporabim app "kodi android installer" v kodiju 17.6. Prosim za nasvet.
na teve instaliraj TV File Commander preko google play....potem pa bos preko njega lahko namestil....

Sent from my Huawei P-10 using Tapatalk

Uporabniški avatar
John Wayne
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 29. Mar 2012 ob 23:24
T-2: Že imam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a John Wayne » 11. Jul 2018 ob 15:50

mikrohard napisal/-a:Sony Android TV? Pritisni "Action menu" in potem "Back".

Sicer pa preveri, da imaš v settingih omogočeno nalaganje iz nepreverjenih virov.
Hvala obema za odgovor. Uspelo je z Pritisni "Action menu" in potem "Back". - dobra fora.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 11. Jul 2018 ob 15:59

Niti ni "fora"... je pač workaround za bug, ki ga je Sony pridelal z nadgradnjo na Nougat. Za več pomči pri Sony Android TV težavah obišči https://community.sony.co.uk/t5/android ... Android_TV

Uporabniški avatar
John Wayne
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 29. Mar 2012 ob 23:24
T-2: Že imam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a John Wayne » 13. Jul 2018 ob 22:17

Preiskusil sem nekaj novih različic Kodija 18 na android tv in lahko rečem samo to, da je SPMC še vedno zakon. Škoda, da je avtor opustil ta projekt.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 14. Jul 2018 ob 11:46

upam da se najde nekdo in zacne posodabljati SPMC, ker sem bil tudi sam zadovoljen z njim.....sedaj pa mi nekaj dodatkov ne deluje vec in sem bil prislijen preiti na kodi...
John Wayne napisal/-a:Preiskusil sem nekaj novih različic Kodija 18 na android tv in lahko rečem samo to, da je SPMC še vedno zakon. Škoda, da je avtor opustil ta projekt.
Sent from my Huawei P-10 using Tapatalk

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 14. Jul 2018 ob 12:21

John Wayne napisal/-a:Preiskusil sem nekaj novih različic Kodija 18 na android tv in lahko rečem samo to, da je SPMC še vedno zakon. Škoda, da je avtor opustil ta projekt.
Koying, avtor SPMC-ja, je bil včasih del Kodi ekipe in je skrbel za Android verzijo Kodija. Odkar je šel stran od njih, je Androidna verzija Kodija precej slabša. SPMC pa je kar dodelan. Koying se je zaradi službe moral odpovedati posodabljanju svojega izdelka. Predvidevam, da je Android-mojstrov za Kodi precej malo, drugače ne bi pri Kodiju toliko časa iskali zamenjavo.
Lahko, da se pojavi kdo, ki bo sposoben kot on in bo ali naredil svojo verzijo aplikacije, ali pa bo v Kodi ekipi. Do takrat ...
Lahko pa, da bodo pri T2 kaj spremenili v signalu, da ne bo tako zatikalo na teh zadevah?

Saj novi Kodiji lepo predvajajo filme itd. Samo T2 tv kanale pa nikakor. Še najboljši player glede kvalitete slike je IPTV player (Alexander Sofronov). Slika perfektna!

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 14. Jul 2018 ob 12:49

Koying se je prestavil na MRMC. Kar se pa IPTV-ja tiče, je pa vedno bil in vedno bo problem na teh android boxih. Teli boxi so optimizirani za VOD (youtube, netflix, ipd). Zakaj misliš, da noben operater nima android boxov namesto Aminotov, Arrisov, Sagemov, Albisov, ipd... Hint: ni razlog v ceni in tudi ne v kakšni nazadnjaški mentaliteti. Problem je primarno v tem, da so vsi android boxi zanič za multicast v primerjavi s pravimi STB-ji. Multicast je pa must have za operaterje.

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 14. Jul 2018 ob 12:53

Aja, saj res ... pozabil. Hvala mikrohard.
Se spomnim, da sem sprobal takrat ta MrMC, pa mi ni najbolj dišalo.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 14. Jul 2018 ob 12:55

Sem sedaj preveril njihovo stran in opazil, da so vrnili podporo za python addone v MrMC. Mogoče bo pa sedaj za marsikoga bolj uporaben.

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 14. Jul 2018 ob 13:22

Se mi zdi na prvi pogled, da je MrMC zgolj za gledat lastne vsebine. Ga ne morem namestit na svoj Android ... zaenkrat.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 14. Jul 2018 ob 14:23

mikrohard napisal/-a:Sem sedaj preveril njihovo stran in opazil, da so vrnili podporo za python addone v MrMC. Mogoče bo pa sedaj za marsikoga bolj uporaben.
ne verjamem da bo sel kdo pisat iste addone za MrMc, kot so ze napisani za kodi ali spmc....

Sent from my Huawei P-10 using Tapatalk

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 14. Jul 2018 ob 14:46

Kaj pa misliš, da je MrMC? MrMC je tako kot SPMC navaden fork Kodija. Dvomim, da bodo imeli svoj API za addone.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 14. Jul 2018 ob 17:53

mikrohard napisal/-a:Kaj pa misliš, da je MrMC? MrMC je tako kot SPMC navaden fork Kodija. Dvomim, da bodo imeli svoj API za addone.
vem da je glavni izvor kodija, ampak da bi lahko uporabljali iste adone kot v kodiju je verjetno nekaj potrebno spremeniti, dodati v mrmc....to se pa kar tako ne bo zgodilo, ker je jasno napisano na njihovi strani, da ne bojo imeli podpore za third party adone....

Sent from my Huawei P-10 using Tapatalk

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a webmaher » 14. Jul 2018 ob 22:26

Kodi na HTPCju je zakon pa četudi je ta star že dobrih 6 let in ni neki presežek glede hardvera :mrgreen:
...škoda sedaj, ker kot kaže 64bitna Leia ne bo predelana na DSPlayer z madVR…
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 15. Jul 2018 ob 09:08

webmaher napisal/-a:Kodi na HTPCju je zakon pa četudi je ta star že dobrih 6 let in ni neki presežek glede hardvera :mrgreen:
...škoda sedaj, ker kot kaže 64bitna Leia ne bo predelana na DSPlayer z madVR…
pa ravno starost kodija, spmc in ostalih klonov je problem....recimo meni DAZN streaming servis deluje samo v novem kodiju...v spmc ali kodi 17.6 to ne deluje...problem pa je ker pa v kodiju 18 ne deluje pvr stalker client in pa slaba slika na 4K video vsebin....ne vem no, res so bile vcasih boljse verzije kodija....tole danes je vseskozi nekaj nedodelano....

Sent from my Huawei P-10 using Tapatalk

Odgovori