Zatikanje pogovora

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
ervins
Model
Prispevkov: 223
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 15:36
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant, FTTH
Kraj: Kranj/Primskovo

Odgovor Napisal/-a ervins » 28. Jan 2007 ob 19:14

Ali ti tudi jaz lahko pošljem številko priključka?
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 28. Jan 2007 ob 19:16

Seveda, pa kratek opis problema. 8)
Optika 100/10

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 28. Jan 2007 ob 21:10

Tako kot pravi nimda, če ni vse 100%, lahko kdorkoli javi opis težave (lahko tudi meni na ZS, čeprav ta forum NI helpdesk T-2 in je bolje, če delamo javne poste za bodoče uporabnike) in bom naredil vse, kar lahko, da se težava čimprej odpravi. To smo že parkrat tudi dokazali.

Če pa se podjetje T-2 blati z opisovanjem nekih "težav"( npr.: "te probleme", "me ne more poklicati", "ne pišite da telefonija deluje"), ki naj bi bile splošne in značilne za T-2, pa bom na to VEDNO opozoril. Če to za koga pomeni žalitev, se za to opravičujem. Trudim se, da nisem nikoli žaljiv, bontona se držim vedno. Osnovane kritike sprejemam z veseljem.

Seveda na tem forumu že od samega začetka sodelujem, svetujem vsem, na vse načine takole preko foruma. To mi je v veselje ne glede na to ali delam na T-2 ali ne. To bom počel tudi v bodoče. Sodelujočih na tem forumu ne smatram kot stranke T-2 ampak kot souporabnike storitev T-2!
Če pa kdo mojo pomoč v obliki predloga zavrne in nadaljuje z neosnovanim in splošnim blatenjem, ga bom na to VEDNO opozarjal, dokler ne bo s tem prenehal. Pa naj bo to na tem forumu ali katerem drugem. (Vse moje poste na tem forumu lahko pogleda kdorkoli in to kadarkoli - stojim za vsakim :wink: - in celo upam da se dela varnostna kopija). Debata o kvaliteti storitev T-2 je nekaj povsem drugega in to zaenkrat na tem forumu pogrešam. Vse se začenjajo z preveč osebnimi izkušnjami. Čeprav pa žal priznam tudi, da sedaj kot "T2jevec", kakšno kritiko na račun T-2 raje zadržim zase, kot da bi jo objavil.

p.s.: sorry za off-topic, to je zadnjič, da se oglašam glede tega, kaj počnem na tem forumu. Se mi zdi zdaj, ko imam oznako "T2jevec" (ki si je nisem ne želel ne branil), da moram malo obrazložiti mojo vlogo. Da ne bo vse off-topic, vam vsem uporabnikom T-2 še enkrat svetujem, da si pogledajo moj drugi post v tej temi viewtopic.php?t=171&postdays=0&postorder=asc&start=105. Po mojem mnenju na tem forumu pri teh težavah (kot pravi naslov teme - zatikanje pogovora) ne moremo drugače.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8493
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 28. Jan 2007 ob 21:27

mitja_i za predsednika :)
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 28. Jan 2007 ob 21:28

pretiravali nebomo :wink:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
ervins
Model
Prispevkov: 223
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 15:36
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant, FTTH
Kraj: Kranj/Primskovo

Odgovor Napisal/-a ervins » 28. Jan 2007 ob 21:34

Sedaj sem napisal še v forum,kar sem poslal Navadni Nimdi in Mitji_i na ZS,da bodo videli tudi drugi uporabniki.

Imam priključek 1024/256,+ 2 ISDN telefona(Gigaset sx100)na Pattonu.Od centrale sem oddaljen cca 1100 m.torej sem na bakru.

Težava pa je ta,da ko kličem v telekomovo omrežje in ko klicani dvigne me ne sliši,jaz pa njega vse.Ko ponovim klic običajno povezava uspe ampak zgodilo se je že,da šele po tretjem poskusu.Klicane številke so ponavadi iz omrežja 04.V tujino,kamor opravim povprečno 2 klica tedensko ni težav.To velja za obe številki,vendar jaz uporebjam eno,drugo pa ima oče.Pa obe št. sta prenešeni iz T1.

Isto pa je tudi v obratni smeri,torej ko me kličejo drugi.Ko jaz dvignem slušalko,je pri klicatelju le tišina,jaz pa ga slišim,pri ponovitvi pa je kot v zgornjem primeru.

Naj še povem,da ima tudi veliko mojih prijateljev in njihovih znancev te težave tudi na optiki in ne samo na bakru ,pa imajo vse vrste telefonov od ip do analognih na voodu.Pa skoraj bi pozabil povedati kje-torej v Kranju in okolici.
Na HD pa sem klical do sedaj vsak drugi dan,nazadnje v petekin jim razložil isto.
Slika

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 28. Jan 2007 ob 21:42

Super opis. Tehniki bodo z lahkoto ugotovili, kje tiči težava. Morda še to, da je treba natančno zabeležiti čas klica, da se pogleda stanje na omrežju tisti trenutek. Ni treba večkrat razlagat problem na HD, ti samo sporoči številko in čas. Bodo že vpisali tja kamor morajo.
Na prvi pogled bi rekel, da te muči upload, ker sogovornik ne sliši tvojega glasu, ki ga pošiljaš ven. A drugače ob klicih slučajno laufaš torrente na ful? Je pa zanimivo to, da gre za težave pri prenesenih številkah (v tujino ok si napisal)

@kitl, madpanter: a nismo že nimdo določili za politika? :wink:
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 28. Jan 2007 ob 21:44

mene ne umešavajte u politiko niti okoli dolocanja okoli nje, jaz hocem sam optiko in nic drugega :wink:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
ervins
Model
Prispevkov: 223
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 15:36
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant, FTTH
Kraj: Kranj/Primskovo

Odgovor Napisal/-a ervins » 28. Jan 2007 ob 21:49

Ha to sem pozabil.Dogaja se mi tudi takrat,ko je pc ugasnjen,pa tudi če je prižgan..Mam omejeno gor 15kb/s,dol 100kb/s.številke ki so klicane so od naročnikov telekoma,moje pa so prenešene,da ne bo pomote.Upload pa si mi povišali in je okoli 450kbps.
Slika

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 28. Jan 2007 ob 22:45

Bi znalo bit, ja, da je to problem pri nas, ki imamo prenesene telekomove številke. Pri meni je "problem zatikanja in neslišanja" (tudi pri klicih v tujino) zadnje čase zreduciran na skoraj nemoteči minimum. Ko so bile težave pogoste, sem večkrat poklical na HD, prijavil napako in so me poslušali, tako da tle nimam pripomb. Do 100% delovanja bo pa treba še malo potrpeti, kar pa mi zaenkrat ni problem. :wink:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

antjest
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 14. Avg 2006 ob 21:46
T-2: Že imam
Paket: Čas je relativen
Kraj: Ljubljana - Brod

Odgovor Napisal/-a antjest » 29. Jan 2007 ob 00:16

Meni je prekinjalo klice, nisem bil slišan s strani sogovornika in večrat se je Belco resetiral sam od sebe in seveda adijo opozorilo na missed call.

Nekaj dni nazaj sem spet "težil" na HD, me je poklical nazaj tehnik in mi nadgradil SW na Belcotu.
Od takrat dalje mi deluje tako kot mora. Vedno in povsod. :D

Sam še prekinjanje na TV mi morajo zrihtat, ki se je pojavilo zadnje dni, pa bom spet happy camper (že gnjavim NN na ZS) :cry:

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Malkec » 29. Jan 2007 ob 09:19

Nadgradil SW? Pomoje je samo konfiguracijo povozo in rebootno belcota :D

antjest
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 14. Avg 2006 ob 21:46
T-2: Že imam
Paket: Čas je relativen
Kraj: Ljubljana - Brod

Odgovor Napisal/-a antjest » 29. Jan 2007 ob 13:23

Zdej si pa sam sebi v skledo pljunu :lol: ampak vsaj pošteno povedu.

Neki je nalagal in čekiral, pol se je pa resetiral.

V glavnem, zdej dela. Sprašujem pa se, zakaj ste pol leta rabl, da ste to naredil.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Malkec » 29. Jan 2007 ob 16:44

antjest: Tako je, belco zdownloada nove nastavitve & stuff. Ponavadi še dvakrat rebootne vmes, tak da lahko greš na kavico med tem ko čakaš :wink:

Uporabniški avatar
t0r0
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 20:33
T-2: Že imam
Paket: 4/skor 1, IPtv, 2x tel
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a t0r0 » 31. Jan 2007 ob 20:46

Naj bi nadrgadil telefonijo, upam da kmal :?
Slika

Odgovori