motnje na tv

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
bojci43
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 11. Avg 2018 ob 08:04
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo

motnje na tv

Odgovor Napisal/-a bojci43 » 11. Avg 2018 ob 08:09

Dober dan

Pred ene 10 dnevi sem vzel nov palet (oranžni diamant hbo). in takrat sem dobil od T2 tudi nov modem za en tv (tale kateri omogoča gledanje v 4K - ali kaj je že).
od takrat naprej mi večkrat (včasih ja - včasih ne) ko vklopim televizor slika zamrzne za sekundo (npr včeraj se je zvečer to ene 50 x ponovilo).
Pred tem sem imel priklopljen na ta tv "običajen" modem kateri ni omogočal te oglede (tv pa imam 55 incni samsungov QLED TV - star ene pol leta)

A se komu svita kaj bi bil problem, ali pa moram t-2 tehnike na dom poklicati.

lp, Bojan

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: motnje na tv

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 11. Avg 2018 ob 09:20

Kot prvo, to pri televiziji NI modem ampak tv vmesnik oz. komunikator oz. STB.

To kar opisuješ niso motnje ampak težave z sliko, zmzovanje slike, če bi bile motnje bi slika kockala.

Zadeva čisto zamrzne ? Tudi zvok? Se ne odziva na nobeno komando daljinca ?
Je tehnik menjal tudi HDMI kabel ki gre v tv ali samo škatlico in napajalnik ?

bojci43
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 11. Avg 2018 ob 08:04
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo

Re: motnje na tv

Odgovor Napisal/-a bojci43 » 11. Avg 2018 ob 14:10

Zadeva čisto zamrzne (zvok in slika) - ali je slika čisto črna, ali še kakšne druge barve. Ampak to traja recimo sekundo-do dve, potem gre normalno naprej.
Ponavadi se te motnje pojavljajo naenkrat (recimo 5 minut večkrat, potem pa imam mir). TV se v tej sekundi ne odziva na nič.

Glede zamenjave tehnika - menjal je vmesnik oz. komunikator pri TV-ju in kabel in glavno "škatlo" katero imam v stanovanju.
Edino kar ni menjal je ta "bel" modem - TP-LINK (katrerega imam v drugi sobi).
Ker imam 2 televiziji - in pri drugi je ostal ta star vmesnik (in tam je vse OK)

Samsung TV - pa ima eno "škatlo" v katero grejo vsi priključki in je nato ta "škatla" povezana s tv-jem.

lp

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: motnje na tv

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 11. Avg 2018 ob 14:20

Spet malo čudno pišeš. Moraš ločit, kaj zmrzuje; tv vmesnik ali TV ?
Napisal si da se TV ne odziva, to misliš na preko originalnega daljinca ali daljinca od Aminota ki ti ga je dal T2 ?

Zamenjaj tv vmesnika med seboj in testiraj! (ker imaš dva enega novega in starega) Potem se pogovarjamo naprej.

bojci43
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 11. Avg 2018 ob 08:04
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo

Re: motnje na tv

Odgovor Napisal/-a bojci43 » 8. Sep 2018 ob 17:15

No po malce daljši odsotnosti sem testiral tole stvar (gre se za to črno škatlo pri tv-ju - amino piše gor).
Daljinec je Ok - z njim ni problemov.

Zatikajo se programi na tv-ju. vsake toliko časa mi slika zamrzne (postane čisto črna - brez glasa in slike). ta zamrznitev traja cca 1-2 sekunde, potem gre tv program naprej.
in to se dogaja na različnih programih )ne vedno na istem). torej kakor ste vprašali; kaj zmrzuje; tv vmesnik ali TV - zmrzne TV (slika in zvok) ampak je za to kriva ta amino #škatla#,
ker ko sem priklopil na ta tv #staro škatlo# - arris, se to zmrzovanje ni dogajalo.

Prav tako sem preizkusil na tv-ju gledari razne filme, youtube,... in nikoli ni zmrzovala slika.

Torej me zanima, a naj naročim kakšnega vašega tehnika da pride to preveriti, ali naj sam odnesem amino škatlo v vašo poslovalnico?

lp

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: motnje na tv

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 8. Sep 2018 ob 17:48

Težko, težko, mislim da ne bo šlo... saj nimam nobenega tehnika ki bi prišel .... namreč smo neuradni T2 forum in tega ne razpolagamo.

Šalo na stran: pokliči na klicni center in prijavi napako, povej da si tv vmesnika med sabo zamenjal in na enem ni problema.

slimper
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 24. Jun 2018 ob 12:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO

Re: motnje na tv

Odgovor Napisal/-a slimper » 20. Okt 2018 ob 18:05

Ali še komu "šteka" slika zadnje dni? Vsakih par minut zamrzne slika za sekundo, na več sprejemnikih.

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: motnje na tv

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 22. Okt 2018 ob 10:14

prijavi napako na 064064064
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Odgovori