Par vprašanj glede mobilne telefonije...

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Par vprašanj glede mobilne telefonije...

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 4. Sep 2018 ob 12:06

Ok, trenutno sem pri Bob-u in sem zadovoljen, dobra storitev. Sem pa ravnokar prešel na Oranžni Optimum in mal študiram, da bi koristil Brezčasni M paket, ki je že vključen v tem paketu, da mal optimiziram stroške. Neomejeno klicev in 10GB prenosov je dovolj za moje potrebe.

Me pa samo zanima kako je z delovanjem T-2 mobilne telefonije. T-2 naj bi imel roaming v Telekomovem omrežju kadar ni v dometu lastnih oddajnikov. Kako je s tem, konkretno pri prenosu podatkov. Prinaša to kakšne omejitve? Včasih je bilo, da si imel v Telekom omrežju slabšo hitrost prenosov. Ker dvomim, da ima T-2 dobro pokritost v mojem koncu z lastnimi oddajniki in mi je to zelo pomembno. Verjetno to z manjšo hitrostjo v Telekom omrežju ne velja več ne?
Še kakšne druge posebnosti na katere bi moral pazit? Trenutno imam Xiaomi telefon, ki ima omejeno podporo LTE bandov in večino časa laufa na H+, je tle kakšna razlika med Bob na A1 omrežju in Telekomom glede LTE bandov?

Sem že brskal tle po forumu pa je večina topicov starih in vsi linki v njih mečejo 404 errorje...

EDIT:
V obrazcu za prenos mobilne številke zahtevajo prilogo "kopija obvestila davčne uprave RS o dodelitvi davčne številke lastnika telefonskega priključka / naročnika telefonskega priključka".

Kaj za boga naj bi sploh bilo to?

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Par vprašanj glede mobilne telefonije...

Odgovor Napisal/-a mahi » 4. Sep 2018 ob 12:22

Pri prenosu podatkov v T-2 in Telekomu ni nobene razlike. Celotno kvoto lahko porabiš pri Telekomu.
Sam uporabljam T-2 že od decembra in nimam pripomb.
V tujini sem bil z njim že na Hrvaškem, Italiji in Avstriji in preklop ter prenos podatkov deluje bp.
Letos avgusta sem bil par dni pri Puli in kar me je pa presenetilo je to, da je pri LTE povezavi prenos podatkov deloval zeloooo počasi (manj kot 1 Mbps). Če sem se preklopil ročno na drugo omrežje je prav tako prenos podatkov 3G delal zalo počasi. Ali je mogoče, da je bilo Hrvaško omrežje tako zasedeno in potem tujcem omejujejo to storitev?
Slika

Uporabniški avatar
Slavc
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 2. Jun 2008 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: AranžnOptimum

Re: Par vprašanj glede mobilne telefonije...

Odgovor Napisal/-a Slavc » 4. Sep 2018 ob 13:31

V Oražnnem Optimumu imaš Brezčasni Midi ne Brezčasni M.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Par vprašanj glede mobilne telefonije...

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 4. Sep 2018 ob 13:44

Res je.... RejZoR: da se nisi zaj*bal ?

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: Par vprašanj glede mobilne telefonije...

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 4. Sep 2018 ob 14:30

Ja, sem res zaje... Ne ne, paket je pravi, samo za mobitel sem zgleda zamesal postavke, ko sem delal primerjave. Eh, ce je samo 1GB prenosov, pol bom pac ostal na Bobu.

Odgovori