En teden. Ja pa še kaj.

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: En teden. Ja pa še kaj.

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 5. Okt 2018 ob 19:25

Zdej pa pejt nazaj, pa mu povej svoje :owned:

bonny
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 14. Avg 2018 ob 18:09
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: En teden. Ja pa še kaj.

Odgovor Napisal/-a bonny » 5. Okt 2018 ob 19:32

Sej sem šel. Pa tipa ni več tam, je bila samo ena luštna mlada pa nisem imel srca... :?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: En teden. Ja pa še kaj.

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 5. Okt 2018 ob 21:32

Pa lej ga no, bi pa punco povabil na pijačo :)

bonny
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 14. Avg 2018 ob 18:09
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: En teden. Ja pa še kaj.

Odgovor Napisal/-a bonny » 6. Okt 2018 ob 07:50

K je bla pa žena zraven. :twisted:

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: En teden. Ja pa še kaj.

Odgovor Napisal/-a Veron » 7. Okt 2018 ob 10:17

Bodi vesel, boš v roku 3-5 mesecev dobil optiko. Naša optika, ki bi po načrtih morala biti končana 2013, je še sedaj ni :D

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: En teden. Ja pa še kaj.

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 7. Okt 2018 ob 19:18

Daj podatke na ZS pa preverim.

Lp
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: En teden. Ja pa še kaj.

Odgovor Napisal/-a kekoke » 8. Okt 2018 ob 15:41

Za občutek kako gre to pri telekomovi optiki. Telekomovi kanali bili položeni pred 15 leti, posebej telefon in "TV", omarici skupaj na zidu. Podpisal na T-2 za prehod iz vdsl na ts optiko junija letos, julija prvi klic od "optike". Klici v stilu "Mi smo sedaj na objektu, kje ste vi?" oziroma zvonenje ko doma samo otroci se nato sporadično nadaljujejo do avgusta, čeprav jih prosim, da se najavijo. Vse kar sem takrat zvedu je, da je "neki" narobe, da morjo še "neki" nardit. Ko me potem po istem principu kličejo še na dopust mi mal prekipi in enga mal nazjam in takrat zvem, da je on pač prvič tam in da mora traso označit, ker kanali niso prehodni. Takrat sem jaz stvar ustavil za 2 tedna. Doma najdem oranžno poštrihano travco od jaška pred parcelo do omarce in izkopano blato iz jaška. Sredi septembra se potem najavijo za soboto dopoldne. Ene 2 uri se matrajo priti s kablom do jaška pred parcelo. So dejansko kopali nekje na cesti pred jaškom + nekaj težav na parih ovinkih (80m brez jaška). Pri omarci najprej vtaknejo foršpan v kanal od telefona brez problema. Ko vprašam zakaj ne v prazen kanal, mi pove, da "ne moraš to, ker to od TV". Potem drugi vseeno naumi da bi loh v praznega, ker tudi pride v jašek. Tudi tu brez enega zatikanja gre skozi. Lepo zvijejo kak meter ali 2 viška kabla v omarico, ju zaklenejo (obe odklenjeni od srede julija) in potem ugotovijo da jim je precej kabla ostalo pri jašku ob parceli. En preprosto odreže na obeh straneh, en mal zakolne , jebat ga, zdej je konc šihta in odidejo. Od takrat nič novega 3 tedne. Vse skup zelo A je to! sistem. Seveda podizvajalci telekomovega podizvajalca in si ne domišljam, da bi s klicem na T-2 helpdesk lahko kaj spremenil. Takle mamo.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

bonny
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 14. Avg 2018 ob 18:09
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: En teden. Ja pa še kaj.

Odgovor Napisal/-a bonny » 8. Okt 2018 ob 16:26

Ja tale njihov helpdesk je obupen. Iskreno upam da ko bo enkrat položeno ne bo potrebe klicati nikoli več. Pri dosedanjem ponudniku je bilo to res ultrahitro. Karkoli je šlo narobe se je čas meril v minutah, če je bil glih vikend pa recimo nekaj ur. Žal pa nimajo optike in položeni kabel dela okoli nas grde zanke ter posledično ob vsaki nevihti v okolici modem ni preživel. Če sem bil doma sem sicer ob takih dogodkih izklapljal pa je bilo ok. Samo vsakič ko sem šel pa zdoma je pa seveda ostalo prižgano. Če pogledam čez prst bi rekel 3 do 4 modeme na poletje ker pozimi je bil ponavadi mir. Razen 1x ko je prišlo pa po omrežju pa je crknilo nekaj več stvari pa ne samo pri nas....
So pred parimi leti montirali spliter in še dodatno zaščito in rezultat je bil da je bilo treba ob dogodku vedno menjati spliter, zaščito in modem, oziroma samo spliter in zaščito če je bil modem izklopljen... Res čudna pota prenapetosti.

Sicer pa hvala konstruktivnim in prijaznim uporabnikom tega foruma.
..je sicer zanimivo da rabiš po "neuradnem" brskat da sploh veš kje si če že nisi pri koritu.

bonny
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 14. Avg 2018 ob 18:09
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: En teden. Ja pa še kaj.

Odgovor Napisal/-a bonny » 22. Okt 2018 ob 12:15

T-2 imam 1 uro. :D

Sedaj je pa treba samo še konje pognat da bodo tekli tako hitro kot so plačani.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: En teden. Ja pa še kaj.

Odgovor Napisal/-a atepej » 22. Okt 2018 ob 13:59

No lepo :)
Slika

Odgovori