Problemi v omrežju...

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
rossi
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: Problemi v omrežju...

Odgovor Napisal/-a rossi » 27. Dec 2018 ob 16:40

Jaz ne. Ljubljana


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Problemi v omrežju...

Odgovor Napisal/-a madpanter » 15. Feb 2019 ob 13:16

Še komu ne delujejo mobilni podatki v gostovanju? Lokacija Lj-Bežigrad.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
RokYP
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 16:41
T-2: Že imam
Kraj: If only i knew

Re: Problemi v omrežju...

Odgovor Napisal/-a RokYP » 16. Feb 2019 ob 21:49

Sem svež uporabnik t-2-telekom omrežja, točneje 2 tedna, sicer 18 let mobilni telekom naročnik. Hkrati sem menjal še cifre od podjetja in sedaj so nastale težave ki jih na tehnični pomoči niso uspeli rešit, zato se bojim da bom moral zopet vse vrnit na telekom.

Zadeva se je začela že takoj drugi dan po odlično-uspešnem prenosu cifre. Primer(konkreten primer je na iphoneu8-se pa dogaja isto na treh različnih telefonih android); sem na lokaciji s slabšim omrežjem telekom(konrektno bolnica), signal se zgubi in za minuto pride nazaj, vse ok. Signal kaže 3 črtice, super, hočem klicat, ne gre, probam ponovno-vašega klica ni mogoče izvesti. OK, airplane mode in nazaj - včasih gre, včasih opet ne, potrebno je ugasnit iphone in ko se ponovno pržge zopet dela. Med tem sta me klicala dve človeka, a jaz nisem dobil sms sporočila o nedosegljivosti - to mi poveta za 2 uri ko me ponovno kličeta zakaj ju nisem poklical nazaj ker sem bil nedosegljiv - WTF?.

Zadeva se ponavlja praktično VEDNO, kadar sem v tujini, med prehodom SLO-HR ali SLO-AT, se operater samodejno preklopi, se pogovarjam na HR ali AT operaterju vse OK, za pol ure zopet ne morem vzpostaviti klica, kljub temu da kaže da imam signal, airplane mode in nazaj običajno reši težavo ampak ponovno NE dobim SMS sporočila da so me ljudje klicali. Zgodba se ponavlja z vsemi štirimi prenešenimi številkami, od teh 2 iphonea in 2 android telefona.

Upam na pomoč T-2jevcev tukaj na forumu, saj želimo ostati na mobilnem t-2ju ampak ko si eksistenčno odvisen od telefona zadeva več ni sprejemljiva. Hvala že v naprej.
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Problemi v omrežju...

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 16. Feb 2019 ob 22:10

Jaz sumim na slab kontakt SIM kartice v telefonu ali problem na sami sim kartici (brezplačno ti jo zamenjajo v poslovalnici )

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Problemi v omrežju...

Odgovor Napisal/-a starfotr » 17. Feb 2019 ob 09:45

RokYP napisal/-a: Upam na pomoč T-2jevcev tukaj na forumu, saj želimo ostati na mobilnem t-2ju ampak ko si eksistenčno odvisen od telefona zadeva več ni sprejemljiva. Hvala že v naprej.
Eksitenčno si odvisen od telefona, pa ti je žal nekaj eur več za delujočo storitev? Glej, lahko nabijaš, kolikor hočeš, če bi ti bilo pomembno to, ne bi menjal delujočega konja zaradi nekaj eur.

Ničkolikokrat je že bilo povedano. Izbira se operaterje brez nacionalnega roaminga, to je prva selekcija pri izbiri. In t2 mobilna je primerna za penziče, ki kličejo sem ter tja nekajkrat na mesec.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

davorg
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 16. Mar 2008 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: Optika Diamant
Kraj: Laibach

Re: Problemi v omrežju...

Odgovor Napisal/-a davorg » 17. Feb 2019 ob 11:33

Jaz z T-2 telefonijo v SLO nisem imel nikoli težav. Ampak po tujini pa je non stop bilo nekaj, ali se ni naredil preklop na tujega ponudnika, v EU včasih ni deloval prenos podatkov, imel sem primer, da se ni dalo na noben način priklopiti na omrežje, ampak to je bila potem težava SIM kartice, ki ne delovala v Jabuk telefonu. Izven EU pa so bile težave z zaračunanimi SMS-i, ki niso bili poslani. Recimo dobil sem zaračunan SMS, ko mi je tuj operater poslal pozdravno sporočilo. OK, so mi na T-2 vedno ugodili reklamaciji, tako da s tega stališča je T-2 svetlobna leta pred vsemi drugimi. Ampak, glede na to, da sem kar precej po tujini sem spremenil operaterja.

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Problemi v omrežju...

Odgovor Napisal/-a mahi » 17. Feb 2019 ob 12:55

Lepo bi bilo, da bi napisal kdaj so bile te težave. Menim namreč, da je to bilo pred časom, ker zadnja leta se mi dozdeva, da je T-2 kar porihtal težave ki so bile v tujini. Sam uporabljam njihovo telefonijo že dobri 2 leti in do danes še nisem imel težav nikjer v EU. Normalno mi je deloval preklop, prenos podatkov, letos na Hrvaškem celo LTE, vendar je bil katastrofalno počasen. Imam pa na SIMki nastavljeno ročno na R1.
Slika

Sumy
Model
Prispevkov: 313
Pridružen: 26. Sep 2007 ob 08:26
T-2: Še nimam
Paket: Int: 1000/100+TV+telefon
Kraj: Postojna

Re: Problemi v omrežju...

Odgovor Napisal/-a Sumy » 17. Feb 2019 ob 13:35

RokYP napisal/-a:Sem svež uporabnik t-2-telekom omrežja, točneje 2 tedna, sicer 18 let mobilni telekom naročnik. Hkrati sem menjal še cifre od podjetja in sedaj so nastale težave ki jih na tehnični pomoči niso uspeli rešit, zato se bojim da bom moral zopet vse vrnit na telekom.

Zadeva se je začela že takoj drugi dan po odlično-uspešnem prenosu cifre. Primer(konkreten primer je na iphoneu8-se pa dogaja isto na treh različnih telefonih android); sem na lokaciji s slabšim omrežjem telekom(konrektno bolnica), signal se zgubi in za minuto pride nazaj, vse ok. Signal kaže 3 črtice, super, hočem klicat, ne gre, probam ponovno-vašega klica ni mogoče izvesti. OK, airplane mode in nazaj - včasih gre, včasih opet ne, potrebno je ugasnit iphone in ko se ponovno pržge zopet dela. Med tem sta me klicala dve človeka, a jaz nisem dobil sms sporočila o nedosegljivosti - to mi poveta za 2 uri ko me ponovno kličeta zakaj ju nisem poklical nazaj ker sem bil nedosegljiv - WTF?.

Zadeva se ponavlja praktično VEDNO, kadar sem v tujini, med prehodom SLO-HR ali SLO-AT, se operater samodejno preklopi, se pogovarjam na HR ali AT operaterju vse OK, za pol ure zopet ne morem vzpostaviti klica, kljub temu da kaže da imam signal, airplane mode in nazaj običajno reši težavo ampak ponovno NE dobim SMS sporočila da so me ljudje klicali. Zgodba se ponavlja z vsemi štirimi prenešenimi številkami, od teh 2 iphonea in 2 android telefona.

Upam na pomoč T-2jevcev tukaj na forumu, saj želimo ostati na mobilnem t-2ju ampak ko si eksistenčno odvisen od telefona zadeva več ni sprejemljiva. Hvala že v naprej.
Veš kako pravijo .. Kolk dnarja tolk muzike.. ;-)

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Problemi v omrežju...

Odgovor Napisal/-a mahi » 17. Feb 2019 ob 13:40

Cenovno je T2 čisto primerljiv Telemachu, Bobu, Hot.... Ni nič cenejši.
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Problemi v omrežju...

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 17. Feb 2019 ob 14:00

Moraš tudi vzet v zakup težave ki jih dobiš pri določenim operaterju. Vsi vemo da jih T2 ima.
Glavna negativna točka Telemacha pa je podatkovni prenos v Telekom omrežju ki je samo 1Mbps

davorg
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 16. Mar 2008 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: Optika Diamant
Kraj: Laibach

Re: Problemi v omrežju...

Odgovor Napisal/-a davorg » 17. Feb 2019 ob 17:21

mahi napisal/-a:Lepo bi bilo, da bi napisal kdaj so bile te težave. Menim namreč, da je to bilo pred časom, ker zadnja leta se mi dozdeva, da je T-2 kar porihtal težave ki so bile v tujini. Sam uporabljam njihovo telefonijo že dobri 2 leti in do danes še nisem imel težav nikjer v EU. Normalno mi je deloval preklop, prenos podatkov, letos na Hrvaškem celo LTE, vendar je bil katastrofalno počasen. Imam pa na SIMki nastavljeno ročno na R1.
Težave so bile, lani aprila in novembra izven EU, letos januarja izven EU, v EU pa lani poleti. Vem, da se popravlja, ampak pač trenutno si takih izpadov ne morem privoščiti.

smesko23
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 9. Sep 2010 ob 10:35
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant HBO - FTTH
Kraj: Škofja Loka

Re: Problemi v omrežju...

Odgovor Napisal/-a smesko23 » 13. Maj 2019 ob 11:49

Laj sr dogaja z mobilno telefonijo na podrocju Škofje Loke. Gostovanje v mobitel omrezju ne deluje
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Problemi v omrežju...

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 13. Maj 2019 ob 11:52

Obstaja tema "izbadi" kje je že vse napisano.

smesko23
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 9. Sep 2010 ob 10:35
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant HBO - FTTH
Kraj: Škofja Loka

Re: Problemi v omrežju...

Odgovor Napisal/-a smesko23 » 13. Maj 2019 ob 11:59

Ok ne njadem je...malo pomoci prosim
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Problemi v omrežju...

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 13. Maj 2019 ob 12:01


Odgovori