Telemach

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 2. Jun 2019 ob 18:52

Kakšne STB-je pa ima Telemach za naročnike, ki so na IPTV? Če STB-ji ne podpirajo 4K, je povsem jasno, zakaj promocijskega Eurosport 4K programa niso dajali na IPTV.

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a g33k » 2. Jun 2019 ob 19:18

Mislim da je Albis in seveda ne podpira 4K.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a webmaher » 2. Jun 2019 ob 19:57

Telesmeh ima probleme že s temi navadnimi drekec pekec kvalitetnimi IPTV kanali s skromnimi 7Mb/s... tale 4k Eurosport je tudi nič posebnega poseka ga že bogi norveški NRK 1 in 2 pri resoluciji 720p 50fps in dobrimi 11Mb/s... Srbi pa tudi preklinjajo SK 4k z neverjetnimi 16Mb/s... je pa jasno da je kljub temu No. Uno v Sloveniji saj je konkurenca nikakva :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 2. Jun 2019 ob 20:39

prvo naj sk4,5,6 dajo v HD...jaz enostavno ne zastopim, da v letu 2019 furajo te zmazke od slik....tudi 5× presneta VHS videokaseta je imela boljso sliko.....

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 2. Jun 2019 ob 20:50

Jaz verjamem, da je Telemach pri Eurosport 4K naredil popolnoma isto zadevo kot T-2... in sicer ga spustil naprej nedotaknjenega. Če ti torej Eurosport 4K kvaliteta ni dovolj dobra, se žali Eurosportu in ne našim operaterjem.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a webmaher » 3. Jun 2019 ob 11:37

Naši operaterji plačujejo temu Eurosportu že od samega začetka lep kupček cekinčkov od vsakega naročnika....
Če bi bili operaterji vsaj malce složni bi tale Eurosport nagnali iz Slovenije pa naj prodajajo svoje zmazke drugje... itak jim je kvaliteta vsebin padla in nimajo skoraj nič pametnega več... to bi potem z lahkoto prenašali ostali kanali, ki so že v shemah...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 3. Jun 2019 ob 12:17

Po tvoji teoriji bi lahko operaterji nagnali tudi SK programe. Tam dajo več cenikov na naročnika za precej večji zmazek od Eurosporta.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a Skorc » 3. Jun 2019 ob 14:31

webmaher napisal/-a:Naši operaterji plačujejo temu Eurosportu že od samega začetka lep kupček cekinčkov od vsakega naročnika....
Če bi bili operaterji vsaj malce složni bi tale Eurosport nagnali iz Slovenije pa naj prodajajo svoje zmazke drugje... itak jim je kvaliteta vsebin padla in nimajo skoraj nič pametnega več... to bi potem z lahkoto prenašali ostali kanali, ki so že v shemah...
Me pa, čist iz firbca, zanima, če ti je znan podatek, kakšen je delež odjemalcev (operaterjev) iz Slovenije. Moja domneva, torej brez trdne osnove, da je zanemarljivo majhen.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a webmaher » 3. Jun 2019 ob 14:48

mikrohard napisal/-a:Po tvoji teoriji bi lahko operaterji nagnali tudi SK programe. Tam dajo več cenikov na naročnika za precej večji zmazek od Eurosporta.
Žali se AKOSu pa državi pa Šarcu pa tisoč in enemu magistru, dr. dipl. ing. ki zasedajo dobro plačane birokratske stolčke in cuzajo plače večje od predsednika vlade delajo pa v glavnem absolutno nič pametnega... :mrgreen:

Kar se tiče SKjev sem že povedal svoje ampak izključno samo zate še 1X... noben ponudnik nebi smel biti še lastnik tv kanalov... sicer pa T 2 jih je lepo ven ruknil juhuhuhuhu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

In vsakdo, ki zahteva plačilo za svoj kanal bi moral imeti ceno enako za vse operaterje ne glede na število naročnikov...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a webmaher » 3. Jun 2019 ob 14:57

Skorc napisal/-a:
Me pa, čist iz firbca, zanima, če ti je znan podatek, kakšen je delež odjemalcev (operaterjev) iz Slovenije. Moja domneva, torej brez trdne osnove, da je zanemarljivo majhen.
Koliko dobi operater me baš ne zanima mnogo... zanima me vsebina, kvaliteta strima in cena....
Eurosport v glavnem ni več kar je bil sploh pa sedaj, ko ga je pohopsal webeni Discovery :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a Skorc » 3. Jun 2019 ob 22:04

Očitno nisem dobro formuliral vprašanja :) Odjemalci (operaterji) v Sloveniji predstavljajo Eurosportu zanemarljiv delež v skupni kvoti vseh odjemalcev.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a webmaher » 3. Jun 2019 ob 23:07

Pred 30-imi leti jim je gotovo bil pomemben vsak... danes je pa kakopak to kaplja v morje glede na Discoveryeve milijarde :mrgreen:
Ampak, če že imajo verzije za vse razparcelirane koščke Europe in če so plačane vse avtorske tudi za naš košček zakaj bi se temu odrekel :mrgreen:
Upam, da se kmalu pojavi še kak športni "Netflix" , ki bo odpihnil vse SKje in Eurosporte...

Sicer pa, če se malo znajdeš in če maš malček sreče potem za en dan lahko ujagaš tudi finale LP na BT Sportsu v HDju z 8Mb/s , ki so kodirani s h.265 in je slika posledično precej dobra, da o komentatorjih in studiu sploh ne govorimo :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a atepej » 4. Jun 2019 ob 13:36

EBU je pa kompletno prišla na mpeg-h: https://en.wikipedia.org/wiki/MPEG-H
Slika

strom
Legenda
Prispevkov: 1259
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a strom » 16. Jun 2019 ob 20:09

Baje bodo do konca poleti dvignili tudi upload hitrosti:

http://www.blog.uporabnastran.si/2019/0 ... uje-kmalu/

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 16. Jun 2019 ob 22:25

Jaz samo upam da bodo svoje naročnike, ne glede na omrežje preko katerega se dostopa do njihovih storitev, obravnavali enakovredno.
Slika

Odgovori