Izguba povezave mobilnih podatkov.

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Martinez
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 28. Jul 2019 ob 20:27
T-2: Že imam

Izguba povezave mobilnih podatkov.

Odgovor Napisal/-a Martinez » 28. Jul 2019 ob 21:34

Imam težavo… :grrpc:
Prenos podatkov preneha delovati brez obvestila. Napiše 4g – brez gostovanja. Pomaga ponovni zagon telefona.
Najprej sem misli da se to dogaja, ko preklaplja med T-2 in Telekomovim omrežjem. A sem opazil, da se občasno to dogaja tudi, če nisem v bližini T-2 omrežja. Poizkusil sem obe nastavitev APNja za internet in za kombinacijo MMS/internet. A ni razlike. Ne morem ugotoviti pod kakšnim pogoji se to dogaja. Včasih traja dalj časa, drugič zelo hitro izgubi povezavo.
Ima kdo kako idejo kako rešit zadevo?

MihaP
Faca
Prispevkov: 126
Pridružen: 2. Feb 2017 ob 12:04
T-2: Že imam
Paket: start t4

Re: Izguba povezave mobilnih podatkov.

Odgovor Napisal/-a MihaP » 28. Jul 2019 ob 22:40

Enake težave sem imel sam službeno in privat. Sem obupal že pred par leti in zamenjal operaterja.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Izguba povezave mobilnih podatkov.

Odgovor Napisal/-a madpanter » 29. Jul 2019 ob 08:03

Sem imel v soboto enako težavo na primorskem koncu, LTE (telekom) signal pa brez podatkov, šele parkrat reset telefona je pomagal.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Izguba povezave mobilnih podatkov.

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 29. Jul 2019 ob 09:25

Moja draga je imela težave v čet in pet s podatki preko roaminga in T-2.
reset mobilca ni pomagal, potem pa je kr naenkrat začelo delovat spet... edino kar je bilo je bil update telefona... pred tem pa normalno in po tem spet.

Martinez
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 28. Jul 2019 ob 20:27
T-2: Že imam

Re: Izguba povezave mobilnih podatkov.

Odgovor Napisal/-a Martinez » 29. Jul 2019 ob 10:26

Ne ne...ne gre za update telefona in "izbris" APNjev. APNje znam sam vpisat. Niti ne gre za občasno težav. Težavo zaznavam že nekaj mesecev, in nikakor ne morem ugotovit, pod kakšnimi pogoji težava nastane. Tudi telefon sem že zamenjal, sicer zaradi drugega razloga a vseeno...je že drugi.
Sem upal, da bo kdo ima že rešeno podobno težavo. Zadeva je čudna, recimo skačem po BTCju 1,5ure, 1uro deluje ok. Drugič pa težava pojavi že po 10min. Skratka težko je ugotvit pogoje...

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Izguba povezave mobilnih podatkov.

Odgovor Napisal/-a madpanter » 31. Jul 2019 ob 13:07

mah jaz sem opazil dostikrat ko sem še imel na avtomatsko omrežje in je telefon preklopil iz t-2 na telekom da podatki niso delovali, še posebej je problem ko začne izgubljat t-2 signal in nikakor nezna preklopit na telekom, ko prekineš pogovor ki je itak neuporaben zaradi izgube signala opaziš ko se telefon prijavi na telekom da večino časa podatki ne delujejo.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Martinez
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 28. Jul 2019 ob 20:27
T-2: Že imam

Re: Izguba povezave mobilnih podatkov.

Odgovor Napisal/-a Martinez » 31. Jul 2019 ob 17:14

Potem predlagaš, da "stalno" izberem Telekomovo omrežje? izberem torej Mobitel 3G? 4G?
Možnost obstaja, da se včasih ko preklaplja izgubil podatkovna povezava.

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Izguba povezave mobilnih podatkov.

Odgovor Napisal/-a mahi » 31. Jul 2019 ob 18:01

Se dogaja. Kakšenkrat bolj pogosto, kakšenkrat bolj poredko. Navadno je to pri prehodu iz T-2 v Telekom ali obratno. Ponavadi kar pomaga da se takrat da v letalski način in potem spet deluje.

Res pa je, da prenos podatkov v T-2 omrežju deluje katastrofalno. Zadnjič sem se nahajal na nekem področju, kjer je očitno telefon ulovil T-2 omrežje, ki je bilo še kar "močno" vendar podatki niso šli nikamor DL kot UL ni presegel 0,1 Mbps. Mislim, da bi T-2 moral, če se še v bodoče misli igrat mobilnega operaterja tudi na tem področju kaj postoriti. Tako kot net, TV in druge storitve delujejo lahko mirno rečem bolje kot pri konkurenci, pa mobilna še zelo šepa.
Slika

Martinez
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 28. Jul 2019 ob 20:27
T-2: Že imam

Re: Izguba povezave mobilnih podatkov.

Odgovor Napisal/-a Martinez » 31. Jul 2019 ob 19:53

Hvala za info. Bom dal na ročno izbiro. Sem šel gledat malo na mobilna-telefonija.com bazne postaje in vrjetno je to res to. Prenos podatkov se včasih ustavi ko gre iz Telekoma na T2. Pa še to ne vedno. Nekako se zdi, da T2 ne posodablja baznih postaj. No ja postavitev baznih postaj stane veliko denarja. Mogoče bi bilo bolje, če se logtijo 5Gja in rešitev(mogoče bolj specifičnih) okoli tega

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Izguba povezave mobilnih podatkov.

Odgovor Napisal/-a madpanter » 1. Avg 2019 ob 20:05

Kar lepo dej fiksno na telekom omrežje si boš prihranil živce, kar se tiče pa resnosti t-2 omrežja je pa brez veze itk jim pa čez 2 leti poteče pogodba o najemu frekvenc... Ugasnit odajnike in vklopit popolni mvno...
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Izguba povezave mobilnih podatkov.

Odgovor Napisal/-a kekoke » 18. Sep 2019 ob 14:15

Tole je še vedno težava. V familiji so mi že neki časa jamral, da jim zelo pogosto ne delajo podatki, čeprav je dosti signala, Mobitel ali T-2. Različni telefoni, različne generacije sim kartic (tudi čisto nove, smo jih tudi že menjal iz tega razloga), različne nastavitve izbire operaterja. Pa sem jim reku da naj pač ponovno zaženejo telefon vsake par dni, da to ni ne vem kak problem. Sam sem bolj sporadično vklapljal podatke in sem bil čist zadovoljen. Zdej sem ostal brez optike in sem redni uporabnik podatkov in je zadeva katastrofalna. Dela 3 minute in konec, povezava načeloma je, ampak nobena aplikacija, browser ne dobi nič, števec povezave pa celo prikazuje, da se nekaj malega podatkov v ozadju pretaka. Pomaga ponovni zagon telefona ali počakaj urco, dve. To je torej feature?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Izguba povezave mobilnih podatkov.

Odgovor Napisal/-a mahi » 18. Sep 2019 ob 15:31

Žal se boš moral na to navaditi, ali pa ročno nastaviti na Telekomovo omrežje. Sam sem ne vem kolikokrat javil to napako, a ni pomoči, tako da sem že obupal. Ne vprašaj, kako prijetno je bilo, ko si recimo bil na blagajni, želel odpreti elektronsko denarnico za plačilo in ..... ni prenosa podatkov. Največkrat je pomagal samo letalski način in nazaj pa je spet delovalo. Sem se sedaj pač navadil, da že pred prihodom odprem mobilno denarnico, da potem na blagajni nimam teh težav.
Ročno pa ne želim blokirati na Telekom, ker je to nesmisel, da moram potem pri prehodu meje gledat, kako imam nastavljeno. Je pa ta težava samo tam, kjer sta oba omrežja na voljo in potem se telefon neštetokrat na dan preklopi it T2 na Telekom. Tam kjer je samo Telekom navadno ni težav z izgubo prenosa podatkov....
Slika

Sumy
Model
Prispevkov: 313
Pridružen: 26. Sep 2007 ob 08:26
T-2: Še nimam
Paket: Int: 1000/100+TV+telefon
Kraj: Postojna

Re: Izguba povezave mobilnih podatkov.

Odgovor Napisal/-a Sumy » 18. Sep 2019 ob 19:36

Al pa menjaj operaterja..

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Izguba povezave mobilnih podatkov.

Odgovor Napisal/-a atepej » 18. Sep 2019 ob 19:41

Ena od možnih rešitev je MVNO v TS omrežju - aja ne, ker bi T-2 postal drugorazredni operater kot pravi bosttt.
Slika

bosttt
Faca
Prispevkov: 172
Pridružen: 20. Maj 2019 ob 16:50
T-2: Že imam

Re: Izguba povezave mobilnih podatkov.

Odgovor Napisal/-a bosttt » 18. Sep 2019 ob 21:54

atepej napisal/-a:
18. Sep 2019 ob 19:41
Ena od možnih rešitev je MVNO v TS omrežju - aja ne, ker bi T-2 postal drugorazredni operater kot pravi bosttt.
Če pa je res da so mvnoji drugorazredni :D Tako ali tako pa nimamo vpliva in bo čas pokazal kaj se bojo odločili.

Odgovori