Težave na Hrvaškem in neuporabna podpora

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Mat1
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 29. Jul 2019 ob 01:29
T-2: Že imam

Težave na Hrvaškem in neuporabna podpora

Odgovor Napisal/-a Mat1 » 29. Jul 2019 ob 01:59

Pozdravljeni,

sem pišem, ker se mi zdi skoraj neverjetno, da T-2 ne more rešiti naših težav, ter da vprašam, če ima morda kdo kakšno idejo, kaj še narediti.

Starša sta naročnika T-2 mobilne telefonije in sta pred dnevi odšla na Hrvaško, kot že velikokrat prej in niti najmanj nista pričakovala kakršnihkoli težav z mobilno telefonijo oz. roamingom. Tokrat pa se nobenemu od njiju telefon ni hotel povezati v nobeno hrvaško omrežje. Seveda smo poskusili vse standardne ukrepe: preklop na roaming 1 in reset (poskusili smo tudi roaming 2, a pravilno naj bi bilo roaming 1), airplane mode on/off, reset telefona, ročna izbira omrežja (pri vseh piše prepovedano), samodejna izbira omrežja, sprememba prednostnega načina v 2G/3G.

Seveda sem klical in pisal na T-2. A vedno sem dobil nek generičen copy/paste odgovor, da jim je žal, da imamo težave in da naj poskusimo (vstavi eno ali več od zgoraj naštetega) in da če bodo še vedno težave, da naj ponovno kličemo / pišemo. Izmenjanih je bilo 16 e-mail sporočil, kjer jaz vseskozi ponavljam, da nič od predlaganega ne deluje in vsakič dobim odgovor od drugega zaposlenega (!), spet nek generični odgovor, da naj spet poskusimo to in ono. No potem je odgovorila ista oseba kot pri prvem odgovoru in ne boste verjeli, isti copy/paste odgovor kot prvič.

Po 2 dneh je staršema prekipelo in sta se odpravila iz Hrvaške v poslovalnico T-2 v Koper. V Sloveniji jima deluje vse normalno. V T-2 poslovalnici Koper so jima zamenjali SIM kartici in preverili nastavitve na telefonih. Potem sta odšla nazaj na Hrvaško. Rezultat je, da mami sedaj dela, očetu še vedno ne. Pri vseh omrežjih piše prepovedano. Za informacijo naj napišem, da je z istim telefonom v preteklosti že bil na Hrvaškem in je takrat vse delovalo OK. Seveda kličem in si dopisujem s T-2 še naprej, a še vedno samo enaki generični odgovori v nedogled, imam občutek, da se sploh ni nihče poglobil v dejanski problem, ampak gre samo za to, da te odpravijo.

Oče je že 4 dni nedosegljiv na Hrvaškem. Naj povem, da sta se že odločila za menjavo operaterja, ker to, da v 4 dneh ni mogoče ugotoviti in odpraviti težave, res ni sprejemljivo, pa vendar me zanima, kaj še lahko naredimo oziroma zakaj T-2 v tolikem času ne more ugotoviti, v čem je težava.

Hvala za mnenja in lp.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Težave na Hrvaškem in neuporabna podpora

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 29. Jul 2019 ob 07:17

Edino kar vem s tega je da iz tujine ne dobimo "feedbacka" glede javljenih napak dlje časa. Četudi se napaka takoj javi na mednarodnega partnerja traja precej časa, da se zadeva preveri in velikokrat potem se dobi samo feed back "preverjeno", "urejeno".

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Težave na Hrvaškem in neuporabna podpora

Odgovor Napisal/-a madpanter » 29. Jul 2019 ob 08:01

Torej še vedno niso gostovanja urejena. No meni je za čuda 14 dni na dveh cifrah delovalo b.p. na Hrvaškem, sem pa seveda pred mejo dal na avtomatsko iskanje omrežja... Sam to je pa čista caplarija s strani T-2, da to ni urejeno, pa še vega preden jo je tuš mobil kupil je delala b.p., tukaj pa čista caplarija po kolikih letih delovanja že ?!...
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
erbi
Navdušenec
Prispevkov: 648
Pridružen: 13. Sep 2008 ob 16:03
T-2: Že imam
Paket: 300M/100M+2*TV+5*telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Težave na Hrvaškem in neuporabna podpora

Odgovor Napisal/-a erbi » 29. Jul 2019 ob 08:35

Pazi, da ne bodo na koncu tudi tebe obtožili zaradi nepravilne uporabe. Mene so in to za SIM, ki je bila samo v telefonu, telefon pa že 3 mesece ugasnjen.

Andy
Model
Prispevkov: 323
Pridružen: 12. Maj 2006 ob 12:32
T-2: Še nimam
Paket: FTTH GPON NEO C
Kraj: Škofja Loka

Re: Težave na Hrvaškem in neuporabna podpora

Odgovor Napisal/-a Andy » 29. Jul 2019 ob 09:32

Če smem uporabiti tole temo - težave z gostovanjme tudi na Irskem. Telefon se poveže
V omrežje Vodafone IE, kličem lahko, podatki pa no go. Roaming1, roaming2, restart telefona,
Izbira samo 3G/2G opcije, nič od tega ne reši težav.
Podatkovno (LTE) gostovanje v Avstriji, Italiji, na Hrvaškem bp.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Težave na Hrvaškem in neuporabna podpora

Odgovor Napisal/-a atepej » 29. Jul 2019 ob 13:28

Slika

bobnar.joza
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 23. Maj 2017 ob 13:35
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant

Re: Težave na Hrvaškem in neuporabna podpora

Odgovor Napisal/-a bobnar.joza » 29. Jul 2019 ob 13:58

Na pagu deluje vse ok.Podatki 4g,t2tgo brez problema,operater a1hrt,zaenkrat vse ok

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Težave na Hrvaškem in neuporabna podpora

Odgovor Napisal/-a Mark » 29. Jul 2019 ob 19:52

V zadnjem obdobju se je uredilo precej stvari, sploh v sosednjih državah, osebno testiral Hrvaško in Avstrijo pred kratkim in prenos podatkov deluje s primerno hitrostjo na 4G :) Meni je delovalo v vsakem primeru, tudi, če sem imel v SLO nastavljeno na ročno izbiro omrežja. Ko sem izgubil signal, sem dal zopet na ročno nekega HRV operaterja in je delovalo b.p. dalje. Če pa je avtomatsko, pa tak niti ne zaznaš, da bi bil kakšen problem.

Če ima morda kdo kakšno zelo staro serijo sim priporočam menjavo, tam so bile občasno težave, da je vrglo na roaming 2 in si moral prestaviti nazaj na 1, da je spet delovalo. Na novih pa lahko forsiraš roaming 1 tako, da še enkrat potrdiš že označen roaming 1.

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Težave na Hrvaškem in neuporabna podpora

Odgovor Napisal/-a mahi » 29. Jul 2019 ob 22:50

Kaj pomeni zelo stara SIMka? Moja ima 3 leta, pa do sedaj nisem nikoli imel nobenih težav v tujini.
Slika

bosttt
Faca
Prispevkov: 172
Pridružen: 20. Maj 2019 ob 16:50
T-2: Že imam

Re: Težave na Hrvaškem in neuporabna podpora

Odgovor Napisal/-a bosttt » 29. Jul 2019 ob 23:27

Zakaj ima T2 sploh to da imaš na izbiro roaming 1 in 2 in pa da moraš vpisovat dostopne točke pri drugih operaterjih pa tega nič ni in vse deluje tako kot je treba? Res bi morali uredit bolj mobilno telefonijo pa 4G vzpostavit tudi.

MihaP
Faca
Prispevkov: 126
Pridružen: 2. Feb 2017 ob 12:04
T-2: Že imam
Paket: start t4

Re: Težave na Hrvaškem in neuporabna podpora

Odgovor Napisal/-a MihaP » 30. Jul 2019 ob 11:51

Jaz pa vas ne razumem, zakaj ne zamenjate operaterja?

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Težave na Hrvaškem in neuporabna podpora

Odgovor Napisal/-a atepej » 30. Jul 2019 ob 12:45

mahi napisal/-a:
29. Jul 2019 ob 22:50
Kaj pomeni zelo stara SIMka? Moja ima 3 leta, pa do sedaj nisem nikoli imel nobenih težav v tujini.
Če ni usim pozabi 4g
Slika

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Težave na Hrvaškem in neuporabna podpora

Odgovor Napisal/-a mahi » 30. Jul 2019 ob 15:31

4G mi normalno deluje doma kot v tujini (AUT, HR, GR, IT)
Slika

Uporabniški avatar
hiberleaf
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Sep 2018 ob 22:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana

Re: Težave na Hrvaškem in neuporabna podpora

Odgovor Napisal/-a hiberleaf » 30. Jul 2019 ob 16:52

MihaP napisal/-a:
30. Jul 2019 ob 11:51
Jaz pa vas ne razumem, zakaj ne zamenjate operaterja?
Če imaš paket OD si obsojen na T-2 mobilno :jao: :roll:

MihaP
Faca
Prispevkov: 126
Pridružen: 2. Feb 2017 ob 12:04
T-2: Že imam
Paket: start t4

Re: Težave na Hrvaškem in neuporabna podpora

Odgovor Napisal/-a MihaP » 30. Jul 2019 ob 19:48

Oprosti, ampak si nesposoben. Jaz bi mobilno številko v paketu OD porinil staršem, sorodniku, prijatelju, ali komu drugemu, ki ne hodi v tujino. Ta bi ti plačeval, ne vem 7 do 10 eur na mesec, ti pa si vzameš mobilno pri drugem operaterju. Ni problema.

Odgovori