Hišna napeljava - vključena v ceno?

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
PIM SSM
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 27. Avg 2019 ob 14:46
T-2: Že imam

Hišna napeljava - vključena v ceno?

Odgovor Napisal/-a PIM SSM » 27. Avg 2019 ob 16:47

Trenutno sem na Telemachu, pri meni se je oglasil trgovski potnik za T-2. Imam hišo s 4 televizijami, do katerih je sedaj napeljan koaksialni kabel iz razdelilnika na podstrešju. Trgovski potnik mi je zagotovil, da mi ob prehodu na T-2 optiko T-2 brezplačno do vseh televizij napelje UTP kabel, tako da bom na vseh 4 lahko imel T-2-jevo škatlico.

Kolega, ki je na T-2 šel pred leti, pravi da je moral UTP kable napeljati sam in niso bilo všteti ob priključku. Gledam pogodbo in splošne pogoje, vendar tam ni razvidno, kaj naj bi napeljava zajemala. V drugih temah vidim, da je končna napeljava stvar uporabnika (viewtopic.php?f=7&t=8887&start=15).

Ker bi UTP kabli šli drugje, kot obstoječi koaksialec (na podstrešni, kjer je razdelilnik ni elektrike, da bi tam priključil usmerjevalnik), bo verjetno potrebno kar nekaj novih prebojev, kanalov, dela, zato me zanima, če drži, da T-2 to opravi brezplačno za vse televizorje?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Hišna napeljava - vključena v ceno?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 27. Avg 2019 ob 17:00

Preboje dvomim da ti bodo delali zastonj, kabla ti tudi ne bodo šenkali 100m, tako da najbolje da sam napelješ, konektorje pa ti bodo stisnili zastonj.

Že želiš 100% točen odgovor izmeri točno koliko metrov kabla utp rabiš, in koliko prebojev, ter to posreduj na email od t2, če bodo napisali da je zastonj potem imaš dokaz.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Hišna napeljava - vključena v ceno?

Odgovor Napisal/-a Skorc » 27. Avg 2019 ob 17:06

Interna inštalacija je v domeni naročnika. Proti plačilu pa se da dogovoriti!
Ti kar lepo v miru pripravi traso (ali pa naroči izvajalca proti plačilu) in bo vse OK. Praviloma podstrešja niso ravno primerna za postavitev mrežne opreme (odvisno od izvedbe in temperature na podstrešju, mrežna oprema ni narejena po MIL standardu, -70 do +135 stopinj).
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Hišna napeljava - vključena v ceno?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 27. Avg 2019 ob 17:23

Prodajniki velikokrat lažejo, jaz bi ga za jajca če bi meni obljubil, oz. bi hotel da mi to napiše na list papirja pa se podpiše, da je to vse zastonj kot pravi, in zahteval od T2 da je to naredijo zastonj.

Siscer pa so ti prodajniki "zunanji", niso zaposleni na t2 ampak delajo za neko firmo ki dela za t2. Njim pa se je*e za kaj takega.

Važno da je on naredil pogodbo da bo dobil plačano, potem mu pa dol visi če ga boš klical pa težil. To vem iz prakse. Tako je pri vseh operaterjih.

PIM SSM
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 27. Avg 2019 ob 14:46
T-2: Že imam

Re: Hišna napeljava - vključena v ceno?

Odgovor Napisal/-a PIM SSM » 27. Avg 2019 ob 18:26

Hvala obema, tega sem se bal. Žal je tako, da so ponudbe vseh operaterjev zelo zelo blizu, potem pa zaradi takih "trikov" človeka mine, da bi menjal.

borutbolc
Model
Prispevkov: 257
Pridružen: 20. Okt 2018 ob 20:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum

Re: Hišna napeljava - vključena v ceno?

Odgovor Napisal/-a borutbolc » 27. Avg 2019 ob 18:50

Zelo verjetno bi dobil PLC vmesnike.

Uporabniški avatar
hiberleaf
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Sep 2018 ob 22:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana

Re: Hišna napeljava - vključena v ceno?

Odgovor Napisal/-a hiberleaf » 28. Avg 2019 ob 10:43

*ob doplačilu :beri: :owned:

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Hišna napeljava - vključena v ceno?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 28. Avg 2019 ob 16:00

Powerline adapterji ?

Slika



Tako kot prodajniki in klicni center obljublja da to deluje, pol pa priklopiš pa kocka, rečeš stranki - slaba električna inštalacija (več dejavnikov)
Potem pa si stranka zabrusi : SEJ STE MI OBLJUBILI DA BO TO DELALO !!! :owned:

No pa pripelji pol tistega prodajnika ali osebo izklicnega centra in naj zrihtal stranki da bo delalo, .... k powerline adapter še v roki ni držal.

raceboy
Model
Prispevkov: 200
Pridružen: 23. Okt 2013 ob 18:43
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO (Optika)
Kraj: Brkini

Re: Hišna napeljava - vključena v ceno?

Odgovor Napisal/-a raceboy » 28. Avg 2019 ob 17:26

nevem kako podstresje imas. z koaksialcem potegni gor mrezni in napajalni kabel. ostale pa samo mrezne kable. in bos imel kot sedaj (instalacojo)

Sent from my Moto G (5) Plus using Tapatalk


Ledenko
Faca
Prispevkov: 179
Pridružen: 28. Nov 2011 ob 12:11
T-2: Še nimam

Re: Hišna napeljava - vključena v ceno?

Odgovor Napisal/-a Ledenko » 29. Avg 2019 ob 00:01

MrTwelveTrees napisal/-a:
28. Avg 2019 ob 16:00
Tako kot prodajniki in klicni center obljublja da to deluje, pol pa priklopiš pa kocka, rečeš stranki - slaba električna inštalacija (več dejavnikov)
Potem pa si stranka zabrusi : SEJ STE MI OBLJUBILI DA BO TO DELALO !!! :owned:

No pa pripelji pol tistega prodajnika ali osebo izklicnega centra in naj zrihtal stranki da bo delalo, .... k powerline adapter še v roki ni držal.
Ne da bi zagovarjal prodajnike in KC, ampak kaj so oni krivi, če ima stranka "sekret" od inštalacije?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Hišna napeljava - vključena v ceno?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 29. Avg 2019 ob 12:03

Am.... stranki je treba povedati da obstaja opcija da ne bo delovalo ok, če je slaba električna inštalacija !
Ne pa da stranki prodajo, pol pa stranka kliče na KC, pride tehnik, in ugotovi da je inštalacija električna slaba ali drugi dejavnik na tej napeljavi da kocka slika. In kaj zdej ? Dobropis stranki ? Ammmmmmmm, študentu na KC se je*e za take zadeve, tehniku ko stranki pride tudi, vendar jo mora poslušati v tri pm ko ne more zadeve uporabljati.

Jaz sem imam tak problem, ko sem bil še tehnik na T2, smo morali stranki prodajati te powerline na terenu. No pa sem prišel do par strank kjer sem to ponudil, da sem mi je zdela stara električna inštalacija in da ne bo dobro delalo, lahko pride ko kockanje slike. Pol pa stranka rekla vzamem če bo delalo in ne vzamem če ne bo. Sem ji tudi omenil da mora zadeva lavfati vsaj nekaj dni da se testira. In kaj ? boš prodal in pol spet šel iskat če bo kockalo, pa te stranka teži za dobropis, ona ni zadovoljena, pravi da je T2 stranke kocka slika, pa vsi vemo kje je težava ...

vse to brez veze, škoda časa, in denarja.

Poznam toliko primerov zakaj powerline lahko dela nekaj časa pol pa spet ne, tako da naj si stranka to sama kupu in sama s tem ukvarja.

Pa naj nese pol pa servis (ki je pooblaščen za powerline) in ji bodo tam zaračunali neupravičeno reklamacijo ker zadeva dela,... a ni ta svet super ?

Odgovori