Ko je slabo lahko še slabše....

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Ledenko
Faca
Prispevkov: 179
Pridružen: 28. Nov 2011 ob 12:11
T-2: Še nimam

Ko je slabo lahko še slabše....

Odgovor Napisal/-a Ledenko » 4. Sep 2019 ob 21:51

Ker na tem področju nimam veliko pojma, bi prosil za kakšno mnenje.

Zaradi prenove stanovanja sem nekaj časa imel pri novem operaterju "na hladnem" naročniško razmerje za širokopasovne storitve. In danes končno skupaj s KC usposobimo zadevo in šok! Mogoče se spomnete, da sem v preteklosti že kar nekajkrat jamral nad linijo, ki je za današnje čase povsem nesprejemljiva - če se prav spomnim, je bil 13/1 res maximum. Naredim speedtest prek telefona (povezan na wi-fi) in v prvem poskusu pokaže 5,16/0,18, v drugem 5,20/0,39. :shock: :shock:
Zavedam se, da sem že v osnovi precej oddaljen od centrale ter da obstoječa inštalacija v hiši tudi ni v najboljšem stanju (sem uporabil obstoječi kabel, katerega sem prestavil na drugo stran sobe, poleg obstoječega kabla je bila položena tudi dodatna cev za optiko, če bo kdaj....). Razen tega, da je nekje na sredini (kjer je bil nekoč telefon) bilo nekoč štukano, bi kabel načeloma moral biti ok. Je možno, da se je tam, kjer je štukano, še izgubila tista hitrost?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Ko je slabo lahko še slabše....

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 4. Sep 2019 ob 21:55

Ne bomo odkrivali tople vode !

Prijavi napako na KC in bo prišel tehnik in izmeril dovodni kabel in bo pokazalo napake, če so...

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Ko je slabo lahko še slabše....

Odgovor Napisal/-a RobertM » 5. Sep 2019 ob 12:10

Tole mi "diši" po slabemu spoju ali napačno povezani vtičnici med obnovo :neutral:
Preveri najprej vtičnico. Če imaš mikrovtičnico mora biti povezano na modre in ne na srednja dva kontakta zadaj !
Pri beljenju so stranke včasih pobarvale tudi konektorje - poglej, da so jezički čisti in jih očisti z zobotrebcem, izvijačkom,...
Preveri ostale dostopne spoje in jih osveži - poveži na novo.

Če boš klical KC naj ti preveri zgodovino postavitve modema.
Centrala meri tudi oddaljenost modema po kablu - če se je ta močno povečala (za cca. 2x) je slab spoj nekje pri tebi ali v centrali.
So pa bile vmes tudi nevihte in strela "čuda stvara" tudi, če je vse izključeno.

To sumim zato, ker nimaš "nič" uploada ;-)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Ledenko
Faca
Prispevkov: 179
Pridružen: 28. Nov 2011 ob 12:11
T-2: Še nimam

Re: Ko je slabo lahko še slabše....

Odgovor Napisal/-a Ledenko » 7. Sep 2019 ob 19:01

Sem jim naslednji dan zjutraj javil težavo in priložil sliko speedtesta. Po ene 2h urah so mi že javili, da je pač to max hitrost, kar mi lahko ponudijo, več pa kao infrastruktura ne zmore. Bom pa v teh dneh preveril hitrosti še pri sosedu, ki tudi ni preveč zadovoljen.

RobertM, bom ob priliki poslikal, kakšno je stanje (bo iz tam mogoče lažje razbrati težavo).

Oddaljenost od centrale je pa sigurno vsaj 2 km.
Hec je pa, da optika v tem delu naselja je, ampak po seznamu od Telekoma (ki ga ima objavljenega na svoji spletni strani) samo meni in sosedu ta ni na voljo...

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Ko je slabo lahko še slabše....

Odgovor Napisal/-a madpanter » 7. Sep 2019 ob 22:04

Pokliči na telekom zakaj ni navoljo (mogoče manjka kako soglasje)
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Ledenko
Faca
Prispevkov: 179
Pridružen: 28. Nov 2011 ob 12:11
T-2: Še nimam

Re: Ko je slabo lahko še slabše....

Odgovor Napisal/-a Ledenko » 7. Sep 2019 ob 23:02

Zakaj ni na voljo?

Prvič, ko sem se s tem ukvarjal (pred slabimi tremi leti, ko so se v bližini pojavili jaški za optiko), je bil odgovor, da po njihovem mnenju investicija stroškovno ni smiselna. Drugič, to je konec lanskega leta, sem dobil odgovor, da ni prostih kapacitet.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Ko je slabo lahko še slabše....

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 8. Sep 2019 ob 09:38

Plačej dodatno pa bodo vse naredili, seveda boš najprej mogel naročiti tudi Telekom storitve. :owned:

Ledenko
Faca
Prispevkov: 179
Pridružen: 28. Nov 2011 ob 12:11
T-2: Še nimam

Re: Ko je slabo lahko še slabše....

Odgovor Napisal/-a Ledenko » 8. Sep 2019 ob 21:05

Ne boš verjel, ampak ko sem tečnaril za optiko, sem bil naročnik Telekoma.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Ko je slabo lahko še slabše....

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 8. Sep 2019 ob 22:03

Mam znance, iz Gorenje vasi, mislim da so plačali cca 1000eur + 2 leti vezavo za Telekom, pa so jim povlekli po zraku cca 2km optike (res da so bili stebri že za bakrene parice)

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Ko je slabo lahko še slabše....

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 13. Sep 2019 ob 09:01

Ledenko napisal/-a:
8. Sep 2019 ob 21:05
Ne boš verjel, ampak ko sem tečnaril za optiko, sem bil naročnik Telekoma.
Tečnaril si, nisi pa jim omenil, da si mogoče kak del stroška pripravljen tudi sam krit :)
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Uporabniški avatar
hiberleaf
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Sep 2018 ob 22:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana

Re: Ko je slabo lahko še slabše....

Odgovor Napisal/-a hiberleaf » 13. Sep 2019 ob 22:03

MrTwelveTrees napisal/-a:
8. Sep 2019 ob 22:03
Mam znance, iz Gorenje vasi, mislim da so plačali cca 1000eur + 2 leti vezavo za Telekom, pa so jim povlekli po zraku cca 2km optike (res da so bili stebri že za bakrene parice)
Kako pa se optika po zraku obnese v praksi? Se veliko kvari, ko so večji nalivi in nevihte? :neutral: :?

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Ko je slabo lahko še slabše....

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 13. Sep 2019 ob 22:26

Zakaj bi se pa kvarilo? Saj vlakno ni izpostavljeno vremenskim razmeram. To je namenski kabel, ki ima ustrezno zaščito. Problem bi znal biti edino kak žled... tako kot pri telefonski parici.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Ko je slabo lahko še slabše....

Odgovor Napisal/-a kitl » 14. Sep 2019 ob 00:06

Optika po zraku jao. Še čudno, da pri nas kanalizacije ne speljejo po zraku. Banana republika.
Slika


Lp, Kitl

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Ko je slabo lahko še slabše....

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 14. Sep 2019 ob 09:47

Nekaterih res ne razumem. Verjamem, da je tebi vseeno, ker že imaš optiko. Jaz bi pa raje videl, da mi staro parico (ki je v zraku) zamenjajo z optiko (v zraku) kot pa da bi vse razkopali, da bi do bajte pripeljali cev. Efekt na koncu je isti... optika je optika ne glede na to, ali je na drogovih ali pod zemljo. Mene bi bolj motili nadometni kanalčki v hiši, ki bi bili potrebni, če bi v hišo optiko pripeljali na novem koncu kot pa to, da je zunaj en kabel v zraku (kar je že zdaj).

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Ko je slabo lahko še slabše....

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 14. Sep 2019 ob 09:55

Telekom še bakrenih paric povsod ne podbira dol (če tudi so vsi že na optiki) pustijo da bo zgnilo.... :mrgreen:

Odgovori