Statični IP, 2 PCja, brez routerja

Splošni pogovori o T-2
poiuztrewq

Statični IP, 2 PCja, brez routerja

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 17. Feb 2007 ob 21:07

Torej 1 PC na portu A, drugi na portu B... kako?

Ker če bi rad še na drugem vpisal iste mrežne nastavitve kot na prvem, ne gre ker Windowsi jamrajo, da je že en tak IP uporabljen v mreži in sploh ni variante isti IP na dveh PCjih.

Me kaj stane sprememba spet v dinamiko? Ali gre brez dinamike 2 PCja brez routerja?

LP in hvala,
D.

PS: podobne teme še nisem zasledil na forumu. Mogoče sem slabo iskal, upam da ne no.

razigranmb
Znanec
Prispevkov: 62
Pridružen: 3. Dec 2006 ob 03:00
T-2: Še nimam
Paket: 12/2Mbit
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a razigranmb » 17. Feb 2007 ob 21:12

brez routerja gre ... s switchom ... al pa ena dodatna mrežna kartica pa povezat PC-PC pa ICS vklopit (najceneje, mrežno dobiš za 10€)
1. I h8 copper! 2. Nothing is impossible! 3. If you don't agree with 2 you're too lazy! 4. WOMAN: if any of my statements could be interpreted in two ways and one of them makes you cry I ALWAYS ment it the other way!

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 17. Feb 2007 ob 21:18

Statični IP, 2 PCja, brez routerja
Ne gre, razen če nimaš dodeljenih dveh statičnih IPjev... ali pa če se greš daljšo varianto, kot jo je opisal predhodnik.

Greš na dinamiko pa je, samo dopis napiši.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

poiuztrewq

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 18. Feb 2007 ob 08:21

Ma ja... dinamika... potem moram inštaliravat razne neumnosti ala noip... ker uporabljam VPN + VNC + shared folderse na daljavo...zato tut statika.

Kakšna je pa razlika med portom A in B, da bi switch za portom A rešil zadevo? ICS in mrežna je varianta, ki jo bom sprobal, ker drugega očitno ne bo...

LP D

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 18. Feb 2007 ob 10:35

Ni razlike, 1 2 3 so isti 4 je pa za TV in ja ce das iz A v switch potem bi resu zadevo.
SpaceInvader!
Slika

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 18. Feb 2007 ob 10:52

Kaj bi rešil? Če imaš statični ip imaš samo 1 statični IP - torej lahko priključiš samo 1 računalnik. Lahko pa priključiš router, ki bo potem naredil domače omrežje za več računalnikov.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 18. Feb 2007 ob 12:02

Mislim da so ti že vse povedali,da brez ruterja ali switcha ne bo šlo,ker pa praviš da do svojga PCja dostopaš tudi od zunaj je boljša varijanta switch.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 18. Feb 2007 ob 12:23

NE! Switch ne bo pomagal, ker ima statiko!
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
veiztex
Nadebudnež
Prispevkov: 457
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:56
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a veiztex » 18. Feb 2007 ob 12:25

switch v tem primeru nebi cisto nic pomagal; resitev je samo ruter ali sprememba na dinamiko; Switch bi bil mozen samo tako da net vklopis v en komp pol pa v tem kompu se eno mrezno zraven pa pol to mrezno na switch povezes in potem iz swicha na ostale kompe; pa na racunalniku ki je direkt povezan nastimas internet shering; drugace ni sanse da bi switch delil internetno povezavo ce imas statiko.

P.S.: Naprosam folk ki ni preprican kaj govori naj se preprica pa pol odgovori oz raje sploh ne odgovarja in zavaja folk in prepusti to tistim ki se spoznajo na to.

LP

Razor
Nadebudnež
Prispevkov: 409
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:11
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a Razor » 18. Feb 2007 ob 14:39

Mili bog. Sej je napisu ICS, kar naj bi pomenilo Internet Connection Sharing.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Odgovor Napisal/-a Skorc » 18. Feb 2007 ob 22:41

Da ne govorimo o VPN na dinamiki :wink: OK, lahko gre tudi za "napačno" interpretacijo in v resnici gre za VPN klineta, ki dostopa na odaljeno mašino - certifikat ter VPN odjemalec (npr. CheckPoint SecureClient).

Sicer sploh ne štekam zakaj se upirati routerju ne glede na število mlinčkov ter statiki ali dinamiki.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

poiuztrewq

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 18. Feb 2007 ob 22:48

Ma ker mi je škoda tistih nekaj € če zadevo lahko rešim brez tega...

Saj kot ste (nekateri) napisali: switch nima kaj pomagat, ker ni problem v pomanjkanju hardware priključkov ampak IPjev. :)

Tako lahko priklopim drugi PC v port B in nato vklopim ICS na prvem PCju, vendar je to workaround...

Kakorkoli sem izvedel kar me je zanimalo. Zaradi mene lahko Zanzara tudi zaklene temo.

LP, D.

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 18. Feb 2007 ob 23:39

Meni se pa vseeno zdi bolj pametno dat tistih nekaj €, kot pa uporabljat ICS. Prišparaš na živcih, štromu... da o praktičnosti sploh ne govorim... pa verjetno bi se še kaj našlo.

Pa še to, če imaš dinamiko, na routerju nastaviš dyndns in si zmagu. Tle ni nobenga problema. :wink:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

poiuztrewq

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 18. Feb 2007 ob 23:53

Mogoče bom pa prešaltu nazaj na dinamiko in uporabljal oba porta neodvisno od prižganih PCjev.

Tisti VPN, ki ga uporabljam, je pa itak tako...občasna zadeva.

Lp, D.

razigranmb
Znanec
Prispevkov: 62
Pridružen: 3. Dec 2006 ob 03:00
T-2: Še nimam
Paket: 12/2Mbit
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a razigranmb » 19. Feb 2007 ob 00:47

Res sem grdo oz napak pisal .... opravicila ni...
1. I h8 copper! 2. Nothing is impossible! 3. If you don't agree with 2 you're too lazy! 4. WOMAN: if any of my statements could be interpreted in two ways and one of them makes you cry I ALWAYS ment it the other way!

Odgovori