[Imam] 8/1 Skupno razvezan dostop

Splošni pogovori o T-2
cranx
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 2. Mar 2007 ob 08:32
T-2: Že imam
Paket: 8/1mbit
Kraj: Izola

[Imam] 8/1 Skupno razvezan dostop

Odgovor Napisal/-a cranx » 2. Mar 2007 ob 08:41

Hitrost dosežem okoli 700kb/s vcasih skoci do 900kb/s , glede uploada imam pa zelo nizek tam do 40kb/s, nevem zkj...

Oddaljenost od centrale naj bi bila 1100m, katera centrala nebi vedu, sem pa iz izole,tako da vrjetno izolska centrala.. :)

na priklop sem čakal 3 tedne..dokaj malo....

Glede hitrosti prenosov sem srednje zadovoljen...! Mogoce kdo ve kaj naj nardim glede uploda, ker trenutno imam T2 4dni... prva dva dni sem pri uploadu dosegal 80kb/s zdej zadnje 2 dni pa samo 40kb/s al manj tudi do 20kb/s čez cel dan, nevem zkj to... mogoce kdo od vas ve????

Neki me še zanima: Imam skupno razvezan dostop, torej telefon od telekoma, in zkj ko uporabljam telefon se mi povezava z internetom prekine, na modemu lucka za link spet zacne utripati...in ponovno vzpostvlja povezavo...?


lp, hvala


dejan

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 2. Mar 2007 ob 09:05

Dej pobrskaj po forumu okoli interne inštalacije in si jo zrihtaj. Najverjetneje zna biti tole problem.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

cranx
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 2. Mar 2007 ob 08:32
T-2: Že imam
Paket: 8/1mbit
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a cranx » 2. Mar 2007 ob 11:47

Probal sem se prikljuciti direktno, na kabel ki pride iz stanovanja vn, in sem dosegel boljse upload hitrosti, do 90kb/s to je ze kar uredu...! Vrjetno vec ne bo slo ker sem prevec oddaljen od centrale al je mozno dosezt polno hitrost??

Zanima me se glede razdelilca VDSL in telefona....? Meni je monter priklopil pri razdelilcu, vdsl na modem, telefon pa na se en razdelilec od siola ki sem ga mel prej in nato naprej na telefon... to mi ni jasno zakaj???

lp

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 2. Mar 2007 ob 11:49

Če boš zamenjal kabel od omarice do vtičnice, bi znal iztisniti še kakšen bps.

Edit: Tisti spliter od Siola nima nobene funkcije več... lahko ga mirne duše vržeš ven.
Zadnjič spremenil Cobane, dne 2. Mar 2007 ob 11:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

cranx
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 2. Mar 2007 ob 08:32
T-2: Že imam
Paket: 8/1mbit
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a cranx » 2. Mar 2007 ob 11:50

Kabel od omarice nebom mogu zamenjat, ker zivim v bloku..in bi to mogli vrjetno nardit telekomovci...!?

Glede telekoma..je pa itk vse pod vprasajem :)

emek
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 11. Avg 2006 ob 12:02
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: ptuj

Odgovor Napisal/-a emek » 2. Mar 2007 ob 15:33

očitno imaš res v k***u inštalacijo po stanovanju, sam imam namreč 30m kabla od vtičnice do modema in dela isto kot na 1m kabla, glede nasploh slabiga speeda pa se zahvali mestu oz vzdrževalcu napeljave od centrale do tebe, ta je očitno tudi v totalni p***i, isto kot pri meni :D (8/730)

lp

cranx
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 2. Mar 2007 ob 08:32
T-2: Že imam
Paket: 8/1mbit
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a cranx » 2. Mar 2007 ob 16:03

Zdravo...ma tko mal sem se tesitru se 1x ..pa tko zgube je za 20kb/s pri uploadu... sam se zmer nevem, klicu sem na T2 pa mi je reku, da ker mam skupno razvezan dostop da zato ne dosegam polne hitrosti...! Boo
se mi ne sanja kej dosti...ker mam komaj par dni :)

pol mal se zgubim ker mam Wireless doma... sicer mal cudno mi je ker prek ftpja pa prenasam in gor in dol z 1,5MB/s tko da nevem ce so izgube zaradi Wifija...

lp

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8496
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 2. Mar 2007 ob 17:21

Ma to o skupno razvezanem dostopu in polno razvezanem,da je razlika pri povezavi jaz ne bi dal ravno roke v ogenj. Sigurno je razlika med ISDN in PSTN tam se pozna, ker ISDN res kar nekaj uplaoda požre s svojo frekvenco med tem ko lahko PSTN telefon laufa 24 ur in niti malo se ne pozna ne na uplaodu, da bi ga kaj odžrlo ne na downloadu med tem ko ISDN res prekine povezavo pri ponovni sinhronizciji se modem postavi na manj uploada kot pred klicom. Kar se tiče kablov imam jaz ravno nasprotne izkušnje kot ostali trdijo. Pri meni bolj je star kabel in daljši bolje zadeva dela. No samo to je splet okoliščin tak, drugače kabel kar nekaj pripomore k boljši sinhronizaciji. Lahko probaš PRD pa boš videl kolko boš na liniji profiteral. Jaz sem vzel ravno za to za začetek SRD v primeru problemov ob priklopu. No na koncu se je res izkazalo, da sem iz priklopom dobil še zraven ogromno problemov in se mi zdi pametno, da sem se odločil za SRD, ker še vedno sem naročnik Telekoma pri kateremu zaradi tega tudi uživam določen sicer majhen privilegij a saj pridejo v doglednem času malo po omarici pobrklati. Jaz tukaj vem, da T-2 ni nič kriv, ker sem imel z njimi 6 mesecev odlične izkušnje in je vse delovalo v najlepšem redu. v mojem primeru vem, da je parica zanič in mi tudi PRD ne bo prinesel nič razen tega, da se bo Telekomu še bolj fučkalo za me in moje probleme. Čim bodo zadevo uredili upam, da jo bodo takoj podpišem aneks za PRD. Vem če bi imel sedaj Siol bi se kaj hitro parica zamenjala tako ko imam pa T2 pa bo verjetno pot dosti daljša . Za enkrat sam ostajam zvest T2 v upanju, da se bo zadeva uredila če pa dolgoročno mi ne bodo mogli zagotoviti več uploada kot 0,8Mbit bom pa verjetno primoran zamenjati ponudnika in spet pristati na Siol-u, kjer se bo Telekom bolje potrudil. Lahko ti tudi povem, da imam no sem imel v hiši dva T2 priključka in na prvem mi se je modem povezal 20/4 na drugem pa se poveže 1/0,7 s tem, da ko so merili razdaljo med mano in centralo je bila pri prvem 890m na drugem pa 1120m. razlika je očitna in tu je 100% kriva parica ali pa se kje na skritem mestu nahaja varovalka, ki duši signal. Pa še to na tistem priključku kjer je se je modem povezal 20/4 je bil tudi ISDN na tem pa ga ni. Zato lahko moj primer ovrže marsikatero trditev, ki je v praksi pravilna. Vse kar si želim je, da bi se t2 tehnik in Telekomov tehnik skupaj dobila in našla primerno rešitev. Bomo pa potrpeli, ker se vseeno splača in zaupam podjetju T2.
Slika


Lp, Kitl

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 2. Mar 2007 ob 17:33

O jebela cesta, Kitl, ti si na SRD?? ja potem pa ni čudno, da imaš take težave... :roll: Težave se pojavljajo zaradi NEPRIMERNE opreme TS na centrali!
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8496
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 2. Mar 2007 ob 18:05

mitja_i če mi eden 100% zagotovi če grem na PRD, da bo zadeva laufala zdele pritečem na Brnčičevo :D Problem je v tem, da sem imel na tistem priključku, ki je deloval pol leta BP tudi SRD in še celo ISDN. Za to vem, da ni v tem problem ali se pa motim. :oops:
Slika


Lp, Kitl

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 2. Mar 2007 ob 18:09

Ja halo, če ti zadeva deluje, čeprav imaš vmes nepotrebno opremo od nacionalnega operaterja tako na strani centrale, kot pri sebi doma, potem bo brez te opreme vmes delovalo samo bolje!
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8496
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 2. Mar 2007 ob 18:25

mitja_i hotel sem povedati, da sem imel priključek pri vas preko ISDN-ja in se je modem sinhroniziral na 20/4 sedaj pa imam priključek pri vas v isti hiši preko PSTN-ja samo druga parica pa se poveže na 11/0,7 za to sem v dvomih, da bi to tako drastično popravilo sinhronizacijo. Že sama daljava na prvem priključku po kablih je 890m ta pa 1120m nekaj pove, da je narobe. Zračne razdalje od centrale je pa 700m.
Slika


Lp, Kitl

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 2. Mar 2007 ob 19:08

Tako je, že sama razdalja nekaj pove - ta "nekaj" je slaba oprema od nacionalnega operaterja! Pa še enkrat - vsaka parica je povsem samostojna - oprema od nacionalnega operaterja pa variira kot list v vetru...
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8496
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 2. Mar 2007 ob 19:33

Če te razumem pravilno naj bi se s tem zadeva uredila. Zdej me pa zanima koliko časa se pa čaka PRD?
Slika


Lp, Kitl

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 2. Mar 2007 ob 19:33

KITL, pusti sedaj na miru dokler ti tole ne poštimajo!
Optika 100/10

Odgovori