Skupno --> polno razvezan dostop TEŽAVE

Splošni pogovori o T-2
jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a jurcek » 1. Mar 2007 ob 12:09

ne morem verjet da mi stvar trenutno deluje ocitno bilo res nekaj narejenega na tem danes :)
a se da to pogledat oz preverit ce bilo res izvedeno s strani telekoma in t-2 tehnika v centrali ali je bilo kje kaj drugega?

hvala
lp jure
Slika

uti
Model
Prispevkov: 241
Pridružen: 5. Maj 2006 ob 13:46
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + IP TV + IP telefonija
Kraj: Žiri

Odgovor Napisal/-a uti » 1. Mar 2007 ob 17:25

v šk loki sem danes videl skupaj t2 in t1 tehnika, eden je jemu v avtu xy aminotov drugi pa.. :D

upam da so vam porihtal
Slika

ft2
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 26. Feb 2007 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: 1/256+telefon
Kraj: Šk.Loka

Odgovor Napisal/-a ft2 » 1. Mar 2007 ob 18:35

Nič niso zrihtal. Oglasil se je T2 serviser, pogledal inštalacije v hiši (zamudil se je cca. 3 min) in rekel da bo poklica kaj in kako naprej, pa seveda od tega ni bilo nič.

"Navadni nimda" mi je sporočil, da naj bi bila žogica spet vrnjena na Telekomovo stran - če se prav spomnim sedaj že tretjič!? Sedaj ne vem več kdo se iz koga dela norca. Zagotovo pa vse skupaj presega mejo dobrega okusa. O vsem skupaj seveda na informacijah T2 nič ne vedo in jim je potrebno vedno znova ponavljati celotno zgodbo - za bruhat...

Očitno ena mojih večjih napak, da sem se "upal" prekiniti staro pogodbo pri Telekomu. Očitno tukaj nikomur ni jasno, kaj delajo in zakaj so v službi...

jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a jurcek » 1. Mar 2007 ob 19:13

ocitno sem se prehitro veselil da je urejeno zal se ni tudi jaz ne vem vec kaj v tem primeru naredit in kako zadevo pospesit da bi bilo cimprej urejeno glede na to da vikend trka na vrata in ce nebo jutri potem vemo kdaj bo.

lp
Slika

jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a jurcek » 2. Mar 2007 ob 14:36

evo tudi tale obisk danes ni prinesel pozitivnih ucinkov. a lahko kdo prosim preveri, ce je T-2 tehnik dal zahtevek za meritev linije med centralo in omarico pa malo pospesi to stvar ce se da?

Slika

hvala
lp jure
Slika

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Malkec » 2. Mar 2007 ob 14:46

Napaka je šla na telekom ja, sej vidiš da so bli pri tebi. Modem pa ti lepo odletava ja :shock: Kaj sta pa z interno porihtala z monterjem?

jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a jurcek » 2. Mar 2007 ob 14:52

nic pri meni v hisi vse spila kot suza bi se reklo :) mislim pa da sta potem spet sla nekaj na centralo ker mi nekaj telefon zvonil in sta tam skusala kaj popravit spet. nekaj kot kaze narobe na parici bo treba nekak zatezit za novo parici ce bi jo dodelili.
Ce bi bil na PRD bi se vertno enako zgodilo parica je parica ne?

lp
Slika

crazy1000
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 12. Jun 2006 ob 14:39
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: ptuj

napaka

Odgovor Napisal/-a crazy1000 » 2. Mar 2007 ob 14:59

jaz sem odkril napako na zunanjih kablih ki so v lasti telekoma od njihove omarce in do moje hiše prijavil napako lansko leto Avgusta T-2 in telekomu in nič
telekom ne reagira in se strinjam bomba je rešitev

jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a jurcek » 2. Mar 2007 ob 15:02

pri nas pa napaka od centrale do omarice. od omarice do hisne povezave vse vredu signal pa vse. modem se nikakor na omarici ne poveze potem pa zatrjujejo da je vse vredu
Slika

jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a jurcek » 2. Mar 2007 ob 21:35

evo ko ima vrag mlade jih ma sto to pa drzi :) prej ata htel ven klicat in glej ga zlomka teleon ne dela prej pa noben ni niti probaval ce dela al ne od takrat ko sta sla tehnika v centralo modem potem cudezno zacel delat telefon nekak cudno zazvonil nisem pa pol preverjal ali je linija ali ne. tak da tu je ze nekaj da sta tehnika nekaj stimala po centrali. a hecno potem blo ko oce klical ta telekom in pameten odgovor na drugi strani verjetno majo to kr na listu napisano ce kdo kaj prijavi "gospod pri nas ni nic narobe" poglejte instalacijo :) taki so ti nasi telekomovci ja :) bomo videli jutri ce bodo porihtali zadevco.

lp
Slika

jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a jurcek » 3. Mar 2007 ob 18:48

koliko sem zvedo bi mi naj telekom v ponedeljek zamenjal parico upam da bo res kaj od tega ker je parica baje slaba tudi telekomu ni jasno kaj bi bilo to narobe se celo danes je gospod na centrali urejal in ni slo skozi da bi obe stvari normalno delovali. telefon uredil in potem modem ne dela ko telefon ni delal modem delal sedaj pa spet nek cudez da oboje hkrati dela bom videl kako dolgo.

lp
Slika

jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a jurcek » 6. Mar 2007 ob 16:32

se vedno doma lucka samo utripa se malo pa bom potrpljenje zgubil ker se ze 3 tedne to vlece. zalostno se je izkazalo da je kdo je zamrdal postopek

lp
Slika

jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a jurcek » 7. Mar 2007 ob 13:02

evo danes stvar po 4 dnevnem popolnem mrku zacela delovat tako da sedaj upam da je urejeno morem pa vse preverit na telekom kaj je bilo iz njihove strani urejeno.
nekdo bo moral za taksen pristop k tej stvari odgovarjat. upam da je bila to se ena in upam da zadnja sola za tehnika.

lp
Slika

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Malkec » 7. Mar 2007 ob 15:10

Kaj so ti zamenjali parico?

bandogge
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 20. Apr 2006 ob 00:29
T-2: Že imam
Paket: 8/1

Odgovor Napisal/-a bandogge » 8. Mar 2007 ob 02:25

Zaradi takih svinjarij ki jih lahko preberemo v zgornjih postih, jaz še vedno vztrajam na skupno razvezanem dostopu, čeprav me tudi tukaj precej moti prekinjanje linije ob vsakem klicu.

Besede Navadnega Nimde so pred časom še celo zvenele obetajoče glede tega problema z razcepniki, zdaj pa je tako že več kot očitno, da se ta težava ne bo nikoli odpravila, saj ima tud T-2 interes da zadeva stoji tako kot je, in da čim več ljudi vzame polno razvezan dostop. Sm že resno razmišljal da ga vzamem tudi sam... ampak da bom potem nedoločen čas brez neta in si me bodo podajali kot pink ponk žogico, kakor opisujejo uporabniki svoje izkušnje v zgornjih postih? Ne, hvala!
Slika

Odgovori