Kriza! Polne kapacitete ADSLja (in VDSLja?). Ni neta sploh

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
sce
Model
Prispevkov: 269
Pridružen: 27. Mar 2006 ob 20:36
T-2: Že imam
Paket: 20/4 + Telefon
Kraj: area52.us
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sce » 8. Jan 2007 ob 19:18

Kako pa prevert če je centrala zasedena? Prijateljica bi vzela KATERIKOLI net pa ga ne more. Kabelske mislim da nima, ostalo pa pravjo da je zaseden. A v celem naselju je max 10 hiš :)
Slika

damjanmi
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 7. Sep 2006 ob 17:58
T-2: Že imam
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a damjanmi » 9. Jan 2007 ob 10:40

Vrbl napisal/-a:sam tolk, pertech nima glh aktualnih cen na netu. 2M-2M je 18k/mesec + 36 priključnina + 3 mesečni odpovedni rok = 90k za 3 mesece neta. v času T-2ja!!!!
za popizdit

mogoče bo res še najbolj it k mobitelu za par mesecev na 350KBit/s (+naročnina 1300/mesec), ker pri simobilu (sem na orto smart) mi ne diši preveč njihov edge z 240KBit/s, čeprav je za 8k/mesec

a ma kdo kej izkušenj kolk edge ali umts dejansko prenaša podatke če si nekje stacioniran??
Meni UMTS prenasa okoli 25-30KB je pa slo tudi ze do 40KB. Je pa to verjetno odvisno kje si (kaksen je signal, koliko uporabnikov je na bazi).


LP, Damjan

veztax
Znanec
Prispevkov: 68
Pridružen: 21. Apr 2006 ob 10:40
T-2: Že imam
Paket: 1/1, tv, telefon

Odgovor Napisal/-a veztax » 3. Mar 2007 ob 23:08

Meni UMTS vleče s 50-52 max. na sek., mam pa modem Huawei (usb), UMTS signal je skoz poln. Drugače pa dnevno nadgrajujejo na HSDPA (1,6 do 3,6 mb max.), nisem še probu, se morm enkrat do LJ zapeljat :wink: . Če ni drugega interneta, se splača pri Mobitelu vzet giga paket (42€ na mesec) - od 1.3.2007 imajo celo 10gb zakupljenega prometa na mesec :twisted:. Je pa treba prej preverit, če je signal UMTS (do sedaj ok. 71% Slovenije), tudi tam, kjer je malo hiš. Če nimaš aneksa UMTS, lahko vzameš modem za 83€, pa pol dodatno (in se ne vežeš!) brezplačno podatkovno kartico (dodatno sim ti dajo). Če se pa imaš UMTS aneks in se vežeš z modemom in podatkovno, si pa dve leti pri njih pečen 8) , zato pozor pri vezavi :!:

Je pa zadeva fajna, če maš prenosnik al pa hud mobitel, vzameš le sim oz. modem in lahko srfaš kjerkoli. Nisi vezan na dom, mizo in stol. oz na 30m okrog bajte :lol:

lp
Slika

veztax
Znanec
Prispevkov: 68
Pridružen: 21. Apr 2006 ob 10:40
T-2: Že imam
Paket: 1/1, tv, telefon

Re: Kriza! Polne kapacitete ADSLja (in VDSLja?). Ni neta sploh

Odgovor Napisal/-a veztax » 15. Jul 2007 ob 01:04

Za vse tiste, ki še vedno nimate hitrega dostopa do interneta, sporočam, da sem pred mesecem in pol končno dočakal nadgraditev UMTS-a na HSDPA. Signal sicer malo niha (od 2 - 4 črtice od maksimalno 5), povezavo ne moti vreme, zelo zelo redko izpade (v pol leta 2x). Sledi še speedtest:

speedtest.si

Pritisnite START

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 399.72Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 1.14Mb/s

Pritisni START za ponovno meritev

Če koga še kaj zanima, pišite tu na forum ali ZS.

Čakam pa HSDPA pri T-2, kdaj bo :lol: ?

lp
Slika

Odgovori