Optika v Izoli in Piranu

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Optika v Izoli in Piranu

Odgovor Napisal/-a maxus » 2. Mar 2007 ob 22:24

Zanima me,kako bo T-2 prišel z optičnimi kabli do mene v Izoli in naprej proti Piranežem?V kolikor bo šla linija po avtocestni trasi,je ne bomo imeli še zelo dolgo,kajti predor pod Markovcem je vsak dan bolj daleč :?
Telekom pa prehiteva po desni in je preko Markovca mimo bolnice prišel že do Rude.
Saj ne da rabim večje zmogljivosti,rad bi samo prišel ceneje skozi :roll:
Slika

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a oyoy » 2. Mar 2007 ob 22:34

hahaha, v tem topicu bom pa jaz glavna rompibala!

tesux & co. kar pripravite se :D

maxus, meni je vseeno kje bo prišla optika, samo da bo čimprej. glede na neuradne info, ki jih dobimo in na izkušnjo iz kopra bi lahko računali na 1. polovico 2k8.
Slika

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a maxus » 2. Mar 2007 ob 22:52

Ponjer čen bit jes rompikujoni :!:

Če pride res drugo leto,ne bo šla po avtocesti ampak kje drugje.T-2 pa je zamudil izredno priložnost za cenejšo postavitev cevi.Lahko bi jo napeljali kar skupaj s kanalizacijo ob morju po trasi parencane.
Slika

ghdgfdhsf

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 3. Mar 2007 ob 02:23

mAXSUS IMAŠ PRAV SO ZAMUDILI !
OYOY nerabiš bit rompikojone ker sem lahko jaz še večji glede na to da tudi jaz čakam optiko :D
Kot prvo treba naše nove župane malo privit da se že zmigajo za podpis uslužnostne pogodbe na konc koncev je Izola in Lucija turistično mesto kjer so predvsem Hoteli in to pri Luciji pa tudi v Izoli .
Torej če ima kak od vas veze z kakimi pingvini iz občine je to priložnost da tudi njim malo zajokate.
Maxsus a si mogoče ta teden hodil preko bolnice v Kp . če si si videl Gratelovce ki že veselo kopljejo od Kopra preko bolnice traso za optiko ki bo šla v Izolo za naprej ne vem kako bo mislim pa da bodo že najdli pot do Pirana in Lucije.
Misili pa do so realne možnosti da se bo začelo jeseni to leto in ker je Izola manj komplicirana in manjša bo kopanej in izgradnaj zelo hitrejša kot v Kopru .

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a maxus » 3. Mar 2007 ob 09:04

Tesux,oyoy se poteguje za drugo delovno mesto.. :twisted:


Če te prav razumem,koplje od Markovca mimo bolnice proti Izoli Gratel :?:
Jaz sem pa mislil,da je prišel Telekom k pamti in da prehiteva po desni T-2.
Kar se občine tiče po moje ne bo problema,kajti Popo in Kloko imata podoben program da o Gantiju v Piranu ne govorim :wink:
Jaz osebno pa garantiram,da bodo vsi lastniki v bloku podpisali soglasje za izvedbo del 8)
Slika

Muki
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 21. Sep 2006 ob 10:30
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Odgovor Napisal/-a Muki » 3. Mar 2007 ob 09:26

Od izolske bolnišnice proti Markovcu koplje Gratel in so definitivno T-2jeve cevke. Namig: na tistem fensi stroju na veliko piše Gratel, je lepo videt iz ceste. :)

Po hribu navzdol se pa še ne dogaja nič, ker se tam začne izolska občina in je treba imet dovoljenje občinske oblasti (pravzaprav, katere?). Prilika je tam že bila, ko je ob tej cesti Elektro polagal svojo kanalizacijo - ampak na črno se ne sme nič delat. In dokler občinarji ne dajo dovoljenja, zna še kakšna prilika it mimo.

Trasa parencane pa po mojem mnenju ni ugodna, zato se ne sekirat zanjo. Je preveč na knap s tisto kanalizacijo - vsakič, ko bodo komunalci kaj flikali kanalizacijo, garantirano presekajo optiko, če bi bila zraven. Pa teren je tik ob morju in ne ravno najbolj stabilen - skratka, ni nekaj, kjer bi človek rad speljal dolgoročno in zanesljivo povezavo.

ghdgfdhsf

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 3. Mar 2007 ob 09:33

Nerazzumem te za kako drugo delovno mesto čeprav je to kater imamo je zelo dobro . 8)

Ja tiste katere si vidu so Rešeti in kopljejo za Gratel oziroma polagajao alkten cevi v zemljo da bodočo liniji Izola _ Koper.
Za pamet okoli Telekoma nebi ampak tudi tepci niso torej brez podcenjevanja.
Popo ima že optiko torej on je dokazal da to želi imet v svoji občini nekako mi Kloko ne diši saj se še vedno nič ne dogaja kar se tiče pogodbe ali pa (nisme 100%) inf. Za Gantija ne skrbim ker tam je oyoy ki ga bo spravil na mesto :D .
Pa verjetno Shadow mu bo pomagal. :wink:

ghdgfdhsf

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 3. Mar 2007 ob 09:38

Ok za odgovor okoli Gratela me je muki prehitel očitno ima hitrejše prste kot jaz :D .
Definitivno pa je res kar je rekel da lahko bi se izkoristila trasa z elektrom vendar takrat je bil štala okoli župana pa se pogodba ni podpisal .
Vendar nič zato trasa bo šla po desni strani po pločniku in naredijo cca 1 km na dan končane trase torej zelo hitro.

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a maxus » 3. Mar 2007 ob 10:20

Tesux,oyoy bi rad bil rompibale... :D
Če pa občinarji še niso dali žegna za kopanje je lahko dobro znamenje za Pivolsko valo in bo mogoče tunel prišel ven pri Rudi kjer bo moral optični kabel pod cesto do Izole.


Muki,lahko pa tudi Gratelovci preluknjajo kanalizacijsko cev ki bi kej štukali :twisted:
Slika

ghdgfdhsf

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 3. Mar 2007 ob 14:10

Maxsus mislim, da je bit teško rompibale samemu sebi kaj praviš :D

Shrek
Model
Prispevkov: 210
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:46
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a Shrek » 5. Mar 2007 ob 00:10

Evo še en rompibale :)
Kar se tiče Izole se čaka samo na Gratel, podpis ni problem.
Po zadnjih info., nacionalni o. pripravlja gradnjo opt. omrežja v Livadah.
Slika
čakal 200 dni

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a maxus » 5. Mar 2007 ob 06:39

tesux napisal/-a:Maxsus mislim, da je bit teško rompibale samemu sebi kaj praviš :D
Ma ti moraš bit še džovinoto,da ne veš česa vsega je človek sposoben.. :twisted: :D


Shrek benvenuto :) Jaz sem včeraj zvečer na portalu občine Izola moderatorju naslovil vprašanje o izgradnji infrastrukture optičnega omrežja T-2.Sicer je portal na oko precej zanemarjen-kakor da so ga hitli u škovace-vendar vseeno upam,da moderator kdaj pa kdaj pogleda prispelo pošto in da bo moje vprašanje zasledil še predno mi nacionali pripeljejo optiko v blok :(
Slika

Shrek
Model
Prispevkov: 210
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:46
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a Shrek » 5. Mar 2007 ob 09:37

Treba težit Gratel-u, da se kaj premakne. Sem jim poslal mail, samo nobenega odgovora.
Slika
čakal 200 dni

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 5. Mar 2007 ob 18:17

Drugače bi že pozimi štartali, samo ste vidli kakšne štorije ste imeli z županom.

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a tonimona » 5. Mar 2007 ob 18:35

Če bi bila močna zima po Sloveniji, sigurno.
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Odgovori