T2 in njihov odnos do naročnikov

Splošni pogovori o T-2
Jaka34
Znanec
Prispevkov: 56
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 08:23
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant - FTTH
Kraj: Otočec

Odgovor Napisal/-a Jaka34 » 24. Maj 2007 ob 17:43

Potem si bom očitno moral kopijo dokumenta priskrbeti. :roll: :evil:

Hvala za pojasnila.

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a dal » 24. Maj 2007 ob 18:58

mitja_i napisal/-a:Tako, odločba je stara 3-4 mesece. Pri vsakem aneksu je potreben dokument kopija davčne številke.
Kdo pa si je to izmislil? T-2 ali kakšen državni organ? :?:

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 24. Maj 2007 ob 19:04

mitja_i napisal/-a:Osebnih dokumentov po odločbi informacijske pooblaščenke T-2 ne more (sme) hranit.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a dal » 24. Maj 2007 ob 19:16

Odločba o davčni številki pa se lahko hrani?

Zakaj pa jo sploh morate hraniti? :?:

Danes sem spet pripravljal papirje za en T-2 priklop in se mi zdi čudno, da mora podjetje vsakič sproti priložiti kopijo odločbe o svoji davčni številki in izpis iz AJPES-a, oba podatka bi lahko namreč T-2 sam preveril / pridobil / sprintal.

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 25. Maj 2007 ob 00:00

Hja, sam to pomeni dodatno delovno silo. Le zakaj bi se oni s tem ubadali, če pa lahko (moraš) nardiš kar sam? :roll: (mogoče zaradi prijaznosti (korektnosti) do strank?, enostavnejšega postopka?,...)

Sej jest res verjamem, da se bodo tudi te stvari sčasoma poštimale. Sem mogoče prevelik optimist? :wink:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Alex
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 17:03
T-2: Še nimam
Paket: Nimam več!
Kraj: Vidim, da nič ne vidim.

Odgovor Napisal/-a Alex » 25. Maj 2007 ob 10:22

mitja_i napisal/-a:Kopija obvestila rabiš zato, da lahko skleneš pogodbo. Če nimaš, je ne moreš sklenit. Je to dovolj dober razlog, da si jo nabaviš?
Gre pa za to, da je to dokument, ki ima štempelj uradnega organa in tvoje ime, kar lahko dokazuje identiteto v primeru sklenitve pogodbe in prenosa številke.
Predvčerajšnjim sem bil pri vas v Črnučah, kjer sem opravljal prepis in ni bilo nobenega problema z davčno. Nova lastnica je davčno samo zrecitirala (pa še zmotila se je vmes) pa nobeden ni vpogledal na list z davčno, kaj šele skopiral.

stenc55
Model
Prispevkov: 338
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a stenc55 » 25. Maj 2007 ob 11:51

@mitja
Kopija davčne številke ni identifikacijski dokument, ker nima slike, tvojega opisa oli biometrije ali kar pač hočeš. Je samo obvestilo da temuintemu imenu in priimku pripada določena številka, v tem primeru davčna.

Tudi če bi bila pogodba stara 18 let, DŠ se ne spreminja, je celo življenje enaka in to kar počnete (ne vem a si zraven ali ne) je čisto in absolutno zganjanje birokracije. Za podpis anexa je čisto dovolj PRAVI identifikacijski dokument (osebna, izpit, pasoš). Kakor ste v nekaterih delih napredni ste v drugih še vedno nekaj let zadaj.
Jao nama sa Vama
Hočemo optiko v Radovljici!!!!!!!

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 25. Maj 2007 ob 11:54

se strinjam s @stenc55

na zacetku naj se pokazejo vsi dokumenti, kasneje pa zgolj eden kot npr. osebna, da se preveri istovetnost


sicer pa sama fotokopija davcne stevilke ne pomeni prav veliko... tukaj je mozno veliko stevilo zlorab !!!

kako boste potem preverjali, ce ni slucajno en xy meni narocil 1G/1G paketa? na podlagi fotokopije davcne stevilke?

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 25. Maj 2007 ob 12:02

@stenc55 izpit ni osebni dokument, ker fali naslov prebivališča
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 25. Maj 2007 ob 13:15

LJUDJE, preberite še enkrat kaj sem napisal.
Gre pa za to, da je to dokument, ki ima štempelj uradnega organa in tvoje ime, kar lahko dokazuje identiteto v primeru sklenitve pogodbe in prenosa številke.
Osebnih dokumentov po odločbi informacijske pooblaščenke T-2 ne more (sme) hranit.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

stenc55
Model
Prispevkov: 338
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a stenc55 » 25. Maj 2007 ob 13:43

Mitja ne se jezat. :wink:

DŠ v nobenem primeru ne more biti dokument za kakršno koli identifikacijo, ker nima nobenih ustreznih meril za to. Je izključno obvestilo. Pa če ima 5 štempljev gor.

Pa tudi fotokopije vam ni treba hranit. Je samo številka čisto dovolj. Saj na obvestilu o davčni številki tako ali tako ni nobenega drugega podatka, ki ga nebi našli na osebni izkaznici.
Jao nama sa Vama
Hočemo optiko v Radovljici!!!!!!!

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 25. Maj 2007 ob 13:54

mitja_i napisal/-a:Kopija obvestila rabiš zato, da lahko skleneš pogodbo. Če nimaš, je ne moreš sklenit.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 25. Maj 2007 ob 15:07

Jaka34 napisal/-a:Evo moja izkušnja.

Pri T-2 imam naročen internet, 10/10 in vse deluje tako kot je treba. Cca. 14 dni nazaj so po našem bloku končno razpeljali optiko. Že naslednji dan po razpeljavi me je v nabiralniku čakal reklamni letak, ki me je pozival naj se priključim na optiko. Na letaku je bila navedena kontaktna številka, ki sem jo seveda tudi z veseljem poklical. Z osebo, ki se mi je na telefon oglasila sem se dogovoril za eventuelni obisk še isti dan (sobota) oz. v ponedeljek. V soboto obiska nisem dočakal prav tako pa ga nisem dočakal v ponedeljek. Sem ga pa zato v torek. Agentu sem povedal kaj želim, on pa si je vse lepo zabeležil in mi povedal, da mi bodo v podpis poslali aneks k moji obstoječi pogodbi. Ko po sedmih dneh po pošti še vedno nisem dobil aneksa sem poklical na klicni center. Tam, na moje veliko začudenje, o kakšnem naročilu optike z moje strani niso vedeli nič. Še bolj smešno je to, da sem potreboval kar nekaj časa, da sem osebo na drugi strani žice sploh prepričal, da sem naročnik njihovih storitev (kao sem preklical naročilo). Ko sem ji to končno dopovedal in to argumentiral s plačevanjem njihovih položnic, sem še enkrat ponovil moje želje glede optike. Zapisala si jih je in mi obljubila pogodbo oz. aneks po pošti. Včeraj me je poklicala neka druga ženska iz T-2 in mi rekla, da mi pogodbe ne bodo pošiljali in da bi bilo najbolje in tudi najhitreje, če bi se oglasil kar na njihovi poslovni enoti v Šiški oz. v Črnučah. O.K. sem si mislil, mogoče ima pa ženska prav. Itak je njihova enota v Šiški od mojega doma odaljena le nekaj 100 metrov. No, danes sem jih obiskal in nisem opravil nič. Razlog za neuspeh je bil banalen. Nisem imel kopije svoje davčne številke. Da se razumemo, davčno številko vem na pamet in sem jo fantu v enoti tudi želel povedati, vendar je zahteval kopijo. Sam originala, torej tistega rumenega listka, ki smo ga dobil nevemvečkaterega leta, že vsaj desetletje nimam. Zaradi tega tudi še nikjer nisem imel problemov. Povsod so se zadovoljili zgolj s številko, po papirju pa me v vseh teh letih ni vprašal še prav nihče.

Če bo tole kdo bral me zanima, zakaj je temu tako in kdo si je to neumnost sploh izmislil? Zanima me tudi, če se lahko temu kako izognem, saj se mi res ne da hoditi po davčnih uradih iz zahtevati kopijo številke. Verjetno bi moral kopijo tudi plačati, pa še izgubil oz. založil bom tisti listek.
Jaka34:

Tole je narobe - sem preveril pri šefu Administracijo. Če želiš, mi lahko daš svojo številko priključka (na pogodbi) in preverimo v čem je problem. Imel boš urejeno tako kot mora biti (ne bom pa javno razglašal tega)!
Optika 100/10

prjatu
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 26. Feb 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: T$ optika

Odgovor Napisal/-a prjatu » 25. Maj 2007 ob 15:40

Meni še vedno ni jasno, zakaj moram kot obstoječi naročnik predložiti kopijo davčne?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 25. Maj 2007 ob 16:00

Ni treba, če si obstoječ, ne. Če je problem z aneksom, ali čemerkoli, potem mi pošlji številko priključka na Zasebna sporočila in dam poštimati.
Optika 100/10

Odgovori