Prekinjanje

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
bisnen
Uporabnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 18. Jan 2007 ob 08:35
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana

Prekinjanje

Odgovor Napisal/-a bisnen » 24. Apr 2007 ob 14:09

Kadar iz interneta vlečem na polno imam probleme s telefonom. Prekinja mi zvok govornika na drugi strani, pa tudi faksov ne morem dobivati, stalno javlja napake ali pa dobim samo pol strani...

Imam linijo 1/1M. So mi že poslali tehnika, pa ni bilo nobenega efekta, saj je s povezavami in napravami pri meni vse v redu.

Ob tem se pojavljajo tudi problemi s TVjem (2kom) kocke in dolgo nalaganje ob vklopu.

Ali ima kdo kakšne ideje, kaj bi bilo lahko vzrok temu in kako ga odpraviti.

Hvala

Primož

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a tonimona » 24. Apr 2007 ob 14:27

Zapri malo pipo pri downloadu in uploadu.
p.s. Moj tast je zaradi te zadeve skoraj kupil nov telefon. :lol:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 24. Apr 2007 ob 14:33

Omejevanje interneta na uporabnikovi strani definitivno ni prava rešitev, pa čeprav mogoče pomaga na prvi pogled. Qos mora biti poštiman tako, da se internet in telefonija ne motita, še posebej, če praviš, da imaš linijo bp.

Neprestano prijavljaj napako. Idealno je, da dobiš telefonsko direkt od kakega tehnika in ga pokličeš takoj, ko opaziš da ti telefon zatika. Tako bo lahko on sproti ugotovil, kje se zgubljajo paketi oz. če je potrebno kakšno zadevo dodatno skonfigurirati.

Pri nas so bile od začetka podobne težave (če sem downloadal na maximum), a so sčasamo izginile oz. s tistimi "večjimi" nadgradnjami telefonije. Sem tudi vse kablovje zamenjal, linijo imam baje odlično, pa se mi je ravno včeraj zgodilo, da je pogovore grozno prekinjalo kljub temu, da je bila "poraba interneta" na minimumu. Sem takoj poklical našega "referenta" in je probal ugotoviti, kje se zgubljajo paketi, a mislim, da mu ni uspelo, ker je še tekom pogovora nehalo prekinjat.

Verjetno je s pošiljanjem faxov podoben problem. Predvsem v tujino.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

antjest
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 14. Avg 2006 ob 21:46
T-2: Že imam
Paket: Čas je relativen
Kraj: Ljubljana - Brod

Odgovor Napisal/-a antjest » 24. Apr 2007 ob 16:07

Tole prekinjanje sogovornika ( k sreči upload govora poteka v redu ) se je pojavilo tudi pri meni.
Paket 1/1, TV, telefon.

In glej ga šmenta tudi TV kocka pri polnem d/l-ju. Sem klical na HD in so se ponovno igrali s profili. Pred cca 1,5 meseca so me ponovno zaprli na 8/1.

NN enkrat si že posredoval. A imate tam res take ase, da ne znajo seštevati banda potrebnega za vse naročene storitve :shock:
al je kaj drugega v ozadju.

Po ponovnem klicu na HD mi TV ne kocka več pri polnem d/l, telefon pa še vedno prekinja. Profila mi pa niso hoteli več povedati (zgleda kot da je res nekaj v ozadju).

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 24. Apr 2007 ob 16:29

Klicati na HD-2 (0590-00-002) da poštimajo telefonijo. Telefonija ti nima kej prekinjati - seveda pod pogojem, da ti linija deluje na zahtevani sinhronizaciji modema.
Optika 100/10

antjest
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 14. Avg 2006 ob 21:46
T-2: Že imam
Paket: Čas je relativen
Kraj: Ljubljana - Brod

Odgovor Napisal/-a antjest » 24. Apr 2007 ob 17:10

Sem pod sistemskimi obvestili našel, da jutri zjutraj "vzdržujete" telefonijo. Upam, da bo to odpravilo težave.

Ko gre za software imam občutek, da smo tudi tu naročniki stalni beta testerji za proizvajalca kot še na mnogo drugih področjih.

Sej mal se pa mora dogajat, drugače bi bilo pa dolgčas :wink:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 24. Apr 2007 ob 18:14

Ne - če imaš napake na liniji to ne bo odpravilo prekinjanja. Vsako slabo delovanje je treba javiti na HD-2 (0590-00-002).

Ponoči se bo delalo na med-omrežnem povezovanju!
Optika 100/10

bEnc
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 13. Jun 2007 ob 20:53
T-2: Že imam
Paket: 1/256 + 2xPSTN na bakru

Re: Prekinjanje

Odgovor Napisal/-a bEnc » 13. Jun 2007 ob 21:13

No, meni pa se dogaja prekinjanje sogovornika tudi kadar nimam obremenjenega interneta. V bistvu se to dogaja popolnoma naključno. Lahko se pogovarjam s človekom na oni strani v nedogled, pa se bo vse vredu slišalo, lahko pa samo kak trenutek (četudi je tehnik od T-2) pa vsake druge besede ne bom razumel.

Je pa še zabavno, da po več zaporednih klicih v mesecu aprilu in maju izvem (in to na začetku junija), da moje prijave ni bilo vpisane v T-2 bazo problemov, samo druge težave so bile zabeležene, to pa pač ni obstajalo ... No, ne vem, če vpis obstaja, težava je vsekakor še vedno tu.

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: Prekinjanje

Odgovor Napisal/-a pack » 13. Jun 2007 ob 23:59

No, pri nas smo ravno danes dopoldan zopet opazili ta problem. Začelo je zatikati po parih sekundah pogovora. Šele po enem tretjem klicu, se je stvar unesla. Enepar takih klicev je bilo v Avstrijo. Bi rekel, da T-2 še vedno nekaj čara na tem področju.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
iElectric
Model
Prispevkov: 214
Pridružen: 3. Apr 2006 ob 22:39
T-2: Že imam
Paket: 20/20mbit
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Prekinjanje

Odgovor Napisal/-a iElectric » 14. Jun 2007 ob 00:25

Pri meni je problem že od samega začetka.. Nevem.. Sem klical in vse.. Kao da so porihtal.. Pa se spet pojavi.
Slika

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Prekinjanje

Odgovor Napisal/-a borut » 14. Jun 2007 ob 01:11

a bi blo ful narobe, če bi vi uporabnikom dal 110% od zakupljene hitrosti, da bi nam delal 100%.. men še ni ratal vlečt s 1024 KB/s al pa uploadat z 128 KB/s...
Mal manj pa ja... (8/1 paket)...

a na optiki to dela 100% al so tut nihanja? :?:
Slika

Odgovori