Optika v Izoli in Piranu

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a tonimona » 5. Jun 2007 ob 21:25

Strinjam se z madpanterjem. Soglasja podpisat vsem, potem se bo pa videlo, kdo je boljši.
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Odgovor Napisal/-a BOBI » 5. Jun 2007 ob 22:27

Kdo je boljši in kdo kaj nudi vklučno z ceno, nam je že sedaj jasno :wink:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 5. Jun 2007 ob 22:44

madpanter napisal/-a:@NN tisti kateri je pameten bo podpisal in T-2 in telekom in telemachu in tuš mobil pa tut če pride leclerc mobil ker konkurenca mora bit :roll:
Konkurenca je že in se trudi po svojih močeh in tudi kar dobro ji uspeva. In ravno zato so nekateri državno-sponzorirani pajaci tako živčni. Torej jim ne kaže hoditi na limanice in jih podpirati pri njihovem yebivetrovanju... :roll:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a tonimona » 5. Jun 2007 ob 23:12

BOBI napisal/-a:Kdo je boljši in kdo kaj nudi vklučno z ceno, nam je že sedaj jasno :wink:
Samo naj ne zaspi na lovorikah. :D
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

ghdgfdhsf

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 5. Jun 2007 ob 23:13

NN 200% je Elektro ker imam tam znance in je to to torej 25Kv kabel :)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 5. Jun 2007 ob 23:18

Jah, pol pa telekomovi mutibariči počnejo tisto, kar so vedno počeli - špilajo mutibariče! :lol:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
MiKi
Model
Prispevkov: 228
Pridružen: 18. Maj 2006 ob 20:21
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10Mbit + TV + Tel
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v Izoli in Piranu

Odgovor Napisal/-a MiKi » 12. Jun 2007 ob 14:27

No, men prou dol visi kam me priklopijo. Osebno mislim da je celo bolje da na Telekomovo optiko. Čeprav imam iz preteklosti mnogo slabih izkušenj z njimi.
Dejstvo je, da ko bo nekdo presekal kabel, ga bo telekom pokrpal v nekaj urah, ker imajo monterje na vsakem koraku, T-2 bodo pa čakali majstre iz bokve-kje.
Poleg tega Telekom zakopava kable 1m pod zemljo, med tem ko T-2 le nekaj cm pod asfalt. Torej pomojem je kar se zanesljivosti tiče Telekom še vedno močno v prednosti.
Res pa je, da ima T-2 zaradi tega precej nižje cene in nima aneksov.

Jaz drugače pričakujem Optiko na Ulici Oktobrske revolucije v Izoli, ampak pomojm jo še lep čas ne bo, če bo bo pa samo do blokov in ne naprej po ulici do samostojnih hiš.

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Optika v Izoli in Piranu

Odgovor Napisal/-a tonimona » 12. Jun 2007 ob 14:33

MiKi napisal/-a:No, men prou dol visi kam me priklopijo. Osebno mislim da je celo bolje da na Telekomovo optiko. Čeprav imam iz preteklosti mnogo slabih izkušenj z njimi.
Dejstvo je, da ko bo nekdo presekal kabel, ga bo telekom pokrpal v nekaj urah, ker imajo monterje na vsakem koraku, T-2 bodo pa čakali majstre iz bokve-kje.
Poleg tega Telekom zakopava kable 1m pod zemljo, med tem ko T-2 le nekaj cm pod asfalt. Torej pomojem je kar se zanesljivosti tiče Telekom še vedno močno v prednosti.
Res pa je, da ima T-2 zaradi tega precej nižje cene in nima aneksov.

Jaz drugače pričakujem Optiko na Ulici Oktobrske revolucije v Izoli, ampak pomojm jo še lep čas ne bo, če bo bo pa samo do blokov in ne naprej po ulici do samostojnih hiš.
Miki: krpanje navadnih kablov, kar je do sedaj počel Telekom, ali pa optike ne moreš primerjat. In Telekom nima usposobljene ekipe na vsakem koraku. Če bi bilo spajanje optike tako enostavno, bi jo imel jaz že eno leto nazaj.
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Izoli in Piranu

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 12. Jun 2007 ob 18:43

MiKi napisal/-a:Poleg tega Telekom zakopava kable 1m pod zemljo, med tem ko T-2 le nekaj cm pod asfalt. Torej pomojem je kar se zanesljivosti tiče Telekom še vedno močno v prednosti.
Heh, to ma pa res veze. :lol:
˝Let there be light˝,
and there was light!

ghdgfdhsf

Re: Optika v Izoli in Piranu

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 12. Jun 2007 ob 19:45

Očitno ima za nekatere :lol:
Drugače stric Miki mislim da trenutno ima Gratel več usposobljenih monterjev za krpanje in polaganje optike kot jih ima Telekom .

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Re:

Odgovor Napisal/-a maxus » 28. Jun 2007 ob 20:23

tesux napisal/-a:maxsus tisto ni telekom ampak Elektro Koper polaga cevi za visoko napetostni kabel 25Kv do rajoncev v Izoli tudi kopanje katero si vidu lansko leto od bolnice do Izole je ista stvar telekom nikjer ne kopa in polaga optiko namreč če smo že pri temu ma med centralo v Kopru do vseh mest med centralami že postavljeno optiko to je tudi vse.Sekundarnih vodov še ne polagaj ker morajo najprej ugotovit kje jih bodo postavili do takrat pa pride Gratel v Izolo .
Tesux,danes so že pod mojim balkonom ;-) ...v jarek postavljajo štiri šestmeterske rdeče narebričane plastične cevi(znotraj so črne)premera približno 150mm,ter dvojno alkaten cev,na uko nekaj manj kot dve coli ;-) ...ta alkaten pa je verjetno od telekoma(mogoče pa je od rižanskega :twisted: :mrgreen:)...v kolikor si ne predstavljaš kakšne so cevi,ti lahko pripopam tudi kakšno fotko 8)
Slika

ghdgfdhsf

Re: Optika v Izoli in Piranu

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 28. Jun 2007 ob 21:35

Vem kakšne so in ti še enkrat potrdim ni Telekom ampak Elektro . Drugač pa poglej trak (opozorilni ktaerega dajo skupaj z cevmi v jarek POZOR ELEKTRIČNI KABEL in je rdeč.

Uporabniški avatar
MiKi
Model
Prispevkov: 228
Pridružen: 18. Maj 2006 ob 20:21
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10Mbit + TV + Tel
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v Izoli in Piranu

Odgovor Napisal/-a MiKi » 10. Jul 2007 ob 23:50

Hej fantje, je kaj novega v Izoli, ali je ta župan še slabši od prejšnje tečnobe?
A bo kaj z optiko v doglednem času? Meni so marca rekli na T-2 da Izolo naredijo v jeseni, priklopi okoli novega leta, pa me zanima, če ima kdo kako novo informacijo?
Hvala
Lp, MiKi

Muki
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 21. Sep 2006 ob 10:30
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: Optika v Izoli in Piranu

Odgovor Napisal/-a Muki » 15. Jul 2007 ob 17:57

V četrtek so telekomovci nekaj hodili pri nas po bloku, da bodo začeli polagat fiber v kanalčke. Pa jaške odpirajo že dva dni. Pa da so pod zelo velikim pritiskom, da čimprej zaženejo. Za T-2 optiko pa imam enake informacije, kot ti.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Optika v Izoli in Piranu

Odgovor Napisal/-a oyoy » 15. Jul 2007 ob 18:52

anka jaz se bojim, da bom mel prej t1 fiber kot t-2 vdsl2.
Slika

Odgovori