Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a Veron » 24. Jul 2007 ob 20:47

Iskratelovi modemi za FTTH delujejo odlično, tako da nevem zakaj taka "agonija"....
Stestirano je bilo na 100/100 in se ni niti 1x obesil. Tako, da ste malo preveč "zaskrbljeni".

Konec koncev tudi cene TS optike so zelo primerljivi T-2 optiki.
Če se naroči samo internet in voip pa tudi vezave ni, res ne vidim zakaj take... "ne dajat TS v podpis soglasje za FTTH priključek". Tukaj je bolje rečeno "kdor prej pride, prej melje".

No tako je moje mnenje.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 24. Jul 2007 ob 21:09

Veron, tole si ga malo polomil, ker si malo preveč povedal. Vsaj za stručkote to velja. Recimo jaz takoj vidim v kateri fazi testiranja je switch z optičnim pretvornikom in da imate še kar dolgo pot pred seboj. No, pa sej ne trdim, da tega nisem že prej vedel. ;-)
Optika 100/10

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a Veron » 24. Jul 2007 ob 21:17

A kaj sm to preveč povedu? Da zadeva deluje stabilno? :lol:

Sumliv si ti, da ne kradeš info slučajno? Like mclaren ferrariju? :mrgreen:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 24. Jul 2007 ob 21:30

Ne, da deluje stabilno, ampak v kateri fazi testiranja so. Meni od oka izgleda kot cirka še dve leti do produkcije. ;-)

Pa ne moreš delati une primerjave iz Formule-1, saj T-2 ne more krasti od telekoma - to pa zato, ker ima T-2 eklatantno tehnološko prednost na področju FTTH in VDSL-2 (znanje, izkušnje, praksa, finese, dobro sodelovanje s proizvajalci strateške opreme, na novo postavljeno pravilno dimenzionirano omrežje, ki je posledično brez špagetarije, itd...).
Optika 100/10

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a Veron » 24. Jul 2007 ob 21:56

Napisal sem, stestirano je bilo - zadeva ni več v "testni fazi" ampak se normalno prodaja. In do sedaj ni bilo še nobene prijave nedelovanja ftth ali prenizke hitrosti, slabi pingi (visoki), izpada...

Sicer pa vsak ma pravico, da si misli kar če :)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 24. Jul 2007 ob 22:26

To si pa dobro povedal. Edino vprašanje, ki se še poraja je, ali bodo to novico hoteli pri McLarnu kupiti! :mrgreen:
Optika 100/10

hartigan
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:55
T-2: Še nimam
Paket: AmisDSL

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a hartigan » 24. Jul 2007 ob 22:32

Veron: A ta modem ima tud izhod gor za navadno kabelsko al je tist se kakšna extra škatla?
----------------
over and out
----------------

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 24. Jul 2007 ob 23:56

Navadni Nimda napisal/-a:Kako to misliš "spet"?! :o
ok. Iskratel je del opreme res razvijal doma, ampak ce ne bi imeli taksne pogodbe s Siemensom oz ce Siemens ne bi bil njihov lastnik bi imel pol manj posla,, predvsem ne bi mogli doseci tako velike kompatibilnosti njihovih central s Siemensovimi

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 25. Jul 2007 ob 00:05

WarnerBros napisal/-a:ISKRAtel je hitrorastoe podjetje, ki ga ne zanima več Slovensko tržišče. Mi smo za njih Drobiž in z kakšnimi denarji se sedaj oni bavijo(glava peče). Oni so predvsem svoj glavni trg usmerili v Rusijo...
Mislim da je 50% ljudi tujcev ki so zaposleni v tej firmi!
Pobrali so veliko specijalistov po vsem svetu in delajo z povno paro!
Nekako poznam vodilne :D

Kar se pa tiče telekoma pa vsi vemo kako je če nimaš konkurence!
Iskratel je v Rusiji zacel montirati centrale oz to pocne ze kar lep cas... v Kranju imajo support center, pa center za instruktorje etc

ampak pred leti so se zaceli kazati problemi, ker je zacela Rusija potrebovati druge centrale (stos je v temu, da so oni montirali Siemensove centrale za vecja mesta oz centrale in svoje, ki so bile za manjse kraje)

tukaj se je pokazal razcep med lastno tehnologijo in zahtevami trga...

koliko je pa podjetje hitrorastoce? vprasanje ce je tudi visokotehnolosko... imam podatke, da so najboljsi odhajali, ker niso videli perspektive,, ce pa gradis podjetje zgolj za montiranje central je to bolj dead-end

kaj pomeni polno paro? je FTTH res plod njihovega znanja, mislim in-house? dvomim

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a Abigor » 25. Jul 2007 ob 07:29

Navadni Nimda napisal/-a:Zanimivo, da imajo tej frajerčki o sebi zelo visoko mnenje in seveda o, kot pišejo, "prvem Evropskem vsedržavnem projektu FTTH...". Slika Verjetno so tukaj mislili, da gre za prvi projekt v Evropi, ki je zgrajen s sposojenim denarjem, ki ga bomo še leta in leta plačevali vsi državljani iz Proračuna. :mad:

Moj nasvet: ne dajati soglasij za optiko TS-ju, ampak Gratelu. Morebiti je TS res "prvi Evropski vsedržavni projekt FTTH" Slika, ampak uporabnike ima v Sloveniji na FTTH edino T-2, ki že 2 leti gradi FTTH omrežje po celi državi ter ima že kar nekaj naročnikov gor. In zadeva dela zelo, zelo dobro! 8)

Bobi :lol: :lol: :lol:
Pa ti si slučajno dodatno plačan, da takšne spuščaš.

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a Veron » 25. Jul 2007 ob 08:23

hartigan napisal/-a:Veron: A ta modem ima tud izhod gor za navadno kabelsko al je tist se kakšna extra škatla?
Še ena mala škatla pride, ki je pripeta takoj pod modem.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 25. Jul 2007 ob 08:50

Abigor napisal/-a:
Navadni Nimda napisal/-a:Zanimivo, da imajo tej frajerčki o sebi zelo visoko mnenje in seveda o, kot pišejo, "prvem Evropskem vsedržavnem projektu FTTH...". Slika Verjetno so tukaj mislili, da gre za prvi projekt v Evropi, ki je zgrajen s sposojenim denarjem, ki ga bomo še leta in leta plačevali vsi državljani iz Proračuna. :mad:

Moj nasvet: ne dajati soglasij za optiko TS-ju, ampak Gratelu. Morebiti je TS res "prvi Evropski vsedržavni projekt FTTH" Slika, ampak uporabnike ima v Sloveniji na FTTH edino T-2, ki že 2 leti gradi FTTH omrežje po celi državi ter ima že kar nekaj naročnikov gor. In zadeva dela zelo, zelo dobro! 8)

Bobi :lol: :lol: :lol:
Pa ti si slučajno dodatno plačan, da takšne spuščaš.
A zdej sem pa jaz tisti? Poglej v članek, kjer piše za telekomovo FTTH, da je "kao prvi evropski vsedržavni projekt". Kot veš, je telekom šele lani jeseni začel z oglasno kampanjo, da se bodo šli nek polovični FTTH. Gratel pa že 2 leti po celi državi postavlja omrežje, tisoči in tisoči (točne cifre ne povem) uporabnikov pa že leto in pol tole novodobno tehnologijo dejansko uporabljajo - kakopak samo tisti pri T-2.

Potem pa malo razmišljaj o tem kar piše v tistem članku. Recimo, da gre za eno navadno, debelo, s plačanim dirigentstvom oplemeniteno in s podporo nekaterih domnevno skorumpiranih državnih organov raztrobentano LAŽ. Sam ne jim nasedati, pa bo vse v redu! ;-)
Optika 100/10

ju_re
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 28. Maj 2007 ob 18:17
T-2: Še nimam
Kraj: much

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a ju_re » 25. Jul 2007 ob 09:23

Navadni Nimda sory ampak ful otrocji se mi zdis...take clanke pisejo 15 letniki al pa se manj :D :lol:

pa dobro da nisi napisal da mate dolgoletne izkusnje iz ftth in vdsl :lol:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 25. Jul 2007 ob 09:26

Sej jih imamo. Uni klownčki jih pa nimajo in zato podplačujejo "neodvisne" novinarje, da trosijo take yurlabuče. In nekateri jim nasedate - pol sem pa jaz otročji. :lol:
Optika 100/10

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a Abigor » 25. Jul 2007 ob 10:15

NavadniNimda, jaz ne verjamem enemu članku iz časopisa. Novinarji pač naredijo svoje, pol pa vse skupaj izpade smešno.

Odgovori