Optika v Mednu

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
klopar
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 3. Apr 2006 ob 13:38
T-2: Še nimam
Kraj: Medno
Kontakt:

Optika v Mednu

Odgovor Napisal/-a klopar » 11. Jun 2007 ob 20:59

Pozdravljeni

zanima me kdaj bi bila približno centrala v Mednem, ker sedaj je v Šentvidu in T2 podnudnik ni dostopen do nas.

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Mednu

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 12. Jun 2007 ob 07:23

Verjetno ti misliš za VDSL. Ker ko bojo nadgradili centralo, boš ti lahko koristil (če le ni razdalja prevelika) T2 storitve. Optike še sigurno nekaj časa ne bo. Drugače pa za optiko nima veze, kje bo stala centrala. Teoretično bi se lahko že sedaj priklopil iz šentviške centrale.
˝Let there be light˝,
and there was light!

weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: Optika v Mednu

Odgovor Napisal/-a weidah » 7. Avg 2007 ob 03:24

Kolikor sem se jaz pozanimal, nameravajo sprva večja naselja z bloki povezat, tko da medno pade nekako na konec liste pomoje, nobenih blokov, in samo hiše povsod. Pa še tko razmetane da je pomoje prava mora. Možno, da sem kaj narobe slišal. Popravite me če sem. Drugače pa, so mi tako ali tako vsi drugače rekli, neka gospodična na koncu linije je celo omenila nekje na polovici naslednjega leta. Centrala bo pa pomoje kr šentviška.
Slika

klopar
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 3. Apr 2006 ob 13:38
T-2: Še nimam
Kraj: Medno
Kontakt:

Re: Optika v Mednu

Odgovor Napisal/-a klopar » 23. Sep 2007 ob 18:37

Pozdaravljeni,

Če mogoče kdo ve? Iz T2 sem dobil pogodbo za vdsl dostop in sicer za paket 5/5 katerega sem tudi jaz izpolnil. Zanima me sledeče. Imel sem ADSL internet 1/256 nato sem ga nadgradil na 2/384 delal mi je približno 3 mesece, nato pa je kar naprej prihajalo do izpadov modema, kar pride iz telekoma in opravi meritve in mi reče, da tega paketa ne morem imeti ker sem preveč oddaljen od centale. Kako sedaj opravi to T2. Rad bi vedel če imam lahko 5/5 ker prej nisem mogel imeti niti 2/384, ker nebi rad vitel tako kot je bilo pri ADSL-ju in ostal na koncu pri paketu 1/256.

Lp

weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: Optika v Mednu

Odgovor Napisal/-a weidah » 22. Okt 2008 ob 16:51

Ejsi/Disi kej veš kdaj bojo pokablal zdej do mene? :P Mraz mi je pred 2 tedni, k sm predal pogodbo za anteno reku cca 1 mesec. Me pa zanima kok je resnice v tem :P
Slika

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Optika v Mednu

Odgovor Napisal/-a Krypto » 22. Okt 2008 ob 18:19

@klopar Predhodnih merjenj ni. Ti pač naročiš željene storitve. Če ti tega T-2 ne more garantirani, ti ponudi najboljše možno, kar v praksi lahko na veliki oddaljenosti pomeni tudi samo 1/256. Najlažje je da preveriš na HD koliko si oddaljen po zraku, in prosiš da pogledajo če je kdo na isti ulici kot ti in kakšno hitrost dosega.

weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: Optika v Mednu

Odgovor Napisal/-a weidah » 22. Okt 2008 ob 18:47

Krypto, mislim, da klopar ni kaj preveč aktiven na tem forumu. Glede na to, da je to sporočilo napisal pred 1 letom :owned:
Slika

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Optika v Mednu

Odgovor Napisal/-a Krypto » 23. Okt 2008 ob 12:28

Haha, dobra :owned: , nisem niti gledal :) A boš mel anteno na bajti? :)

weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: Optika v Mednu

Odgovor Napisal/-a weidah » 23. Okt 2008 ob 14:00

Ja, zdej čakam, da kabl potegnejo še do bajte. Tkole je ane, pred cca 2 tednoma sm šele oddal overovleno pogodbo, k so kr ene buče ble notr in sm vs cajt mogu klicat odgovornega, da to pa ne. No pol k sm oddal mi je gospod reku da bo zdej kr neki časa trajal, da dobi gradbeno dovoljenje za anteno, bo pa letos kao že. Pol sm ga pa prašu, ja sam optiko boste pa prej potegnl predvidevam ane? Da bo takoj, ko se že gradi antena na voljo. Pa mi reče, jaja seveda, to bo pa za kšn mesec pokablan, tok, da se načrt naredi.

Zdej me pa pač ferbc matra, kok je resnice v tem, al mi je samo reku to kar sm hotu slišat. Ker do zdej sm meu bl slabe izkušnje, ker majo prioritete tko čudne, oz tok velik majo prioritet, da se sploh ne more več rečt, da so prioritete :D

Pač, že ene parkrat mi je reku, da bo prišel na ne vem ker dan, pa sm ga čakal, njega pa od nikjer, pa pol pokliče enkrat zvečer šele, da ne more pridt.
Slika

weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: Optika v Mednu

Odgovor Napisal/-a weidah » 28. Maj 2009 ob 16:49

No glih dons so kable po ceveh vlekl. Jutr bojo še "varil". Glih do mene so še šli naprej bo pa medvoška centrala zgleda. Čez kšn tedn pa že možnost priklopa :D
Slika

weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: Optika v Mednu

Odgovor Napisal/-a weidah » 29. Jun 2009 ob 22:22

To kar sm zgorej napisal, BL NE. Še vedno nič, pa je že 1 mesec minil odkar so se kabli polagal :<

Mate kšn info k bi ga lahko delili? :)
Slika

weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: Optika v Mednu

Odgovor Napisal/-a weidah » 28. Jul 2009 ob 20:39

No zdej pa je, glih dons sm dobu še vs paket, HDTV, switch, tel, sam še ne dela. Upam, da jutr bo.
Slika

schark
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 2. Avg 2008 ob 12:53
T-2: Še nimam

Re: Optika v Mednu

Odgovor Napisal/-a schark » 28. Jul 2009 ob 20:40

Potreboval bi uslugo če ma kdo kakršnekoli veze na Gratelu glede montaže omarice namreč rad bi videl če je kakšna opcija da bi mi
fantje iz Gratele prišli namontirati omarico in pa prekopati bi bilo potrebno cca 20 m od ceste cev pa je na isti strani kot imam hišo
kot sem se pozanimal je centrala v Dravljah in pa vlaken je tuki še kar nekaj frej tako da mislim da s tem nebi smelo biti problemov!

Kdorkoli bi mi znal v tej smeri kaj pomagati bi mu bil nadvse hvaležen (pivo 1,2,3...)

Naslov priključka :
Medno 3a ;1210 Ljubljana Šentvid

Hvala in Lp, Klemen
:rtmT2: :rtmT2: :rtmT2:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Optika v Mednu

Odgovor Napisal/-a Cobane » 29. Jul 2009 ob 06:58

Dvomim, da bodo vse vrgli iz rok in samo tebi prileteli izkopat jarek in prišraufati omarico... Kako to, da delavcem nisi takrat zatežil, ko so bili v bližini? Takrat bi imel večje možnosti.

Če ti ni težko prijeti za delo, lahko sam izkoplješ jarek. Za cev in omarico se pa obrni na "Ejsi/Disi"-ja, ki ti bo z veseljem pomagal.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Odgovori