Sramota enaindvajsetega stoletja

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
borutz
Navdušenec
Prispevkov: 666
Pridružen: 13. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a borutz » 2. Sep 2007 ob 22:36

Čudno da potem ne ponudijo te opcije. Tukaj so monitrani taki pcmi da praktično na nobenem ni manj kot 4uporabnikov
Slika

Uporabniški avatar
borutz
Navdušenec
Prispevkov: 666
Pridružen: 13. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a borutz » 3. Sep 2007 ob 11:58

evo govoril sem z telekomovcem. Pravi da se te naprave na strani tel. central v idriji pravkar montirajo, kmalu pa naj bi prišla na vrsto tudi Sp. Idrija. Je pa možen samo internet (brez ip tv)
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a madpanter » 3. Sep 2007 ob 11:59

ja EMX vam potem rihtajo :razz:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a KoMar » 3. Sep 2007 ob 14:14

T-2 ne ponuja EMXa, če se ne motim. Tako da boš moral kontaktirati SiOL.

SimSim
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 30. Jul 2007 ob 13:45
T-2: Še nimam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a SimSim » 3. Sep 2007 ob 14:55

Se pravi če eventuelno zrihtajo to zadevo moram prej pri telekomu vzet navaden telefon al kako? A internet na teh napravah je možen samo v opciji 1/256?

Uporabniški avatar
borutz
Navdušenec
Prispevkov: 666
Pridružen: 13. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a borutz » 3. Sep 2007 ob 16:32

ko/če bodo te naprave montirali v Spodnji Idriji boš lahko dobil paket 1/256 ali 512/128.
Slika

Uporabniški avatar
AndraZ
Faca
Prispevkov: 126
Pridružen: 25. Sep 2006 ob 16:04
T-2: Še nimam
Paket: Že imel, bom še imel
Kraj: Žiri
Kontakt:

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a AndraZ » 4. Sep 2007 ob 16:33

Kako daleč pa nese potem ta "emx"? To je isto kot adsl, samo da je manjša hitrost in da se lahko preko multipleksiranih paric naštima?

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a madpanter » 4. Sep 2007 ob 17:11

Sodelavc je na okoli 1200m parice in mu dela odlično
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a RobertM » 4. Sep 2007 ob 20:21

AndraZ napisal/-a:Kako daleč pa nese potem ta "emx"? To je isto kot adsl, samo da je manjša hitrost in da se lahko preko multipleksiranih paric naštima?
EMX je v bistvu ADSL 2-4 mb in nekaksen router,ki to hitrost razdeli na do 4 uporabnike.Do sosescine kjer se uporablja tako porabijo samo eno parico,telefonija gre po isti in deli uporabnike s PCMji.
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

bsslo
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 21:25
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a bsslo » 12. Sep 2007 ob 20:21

SimSim, jaz sem v isti situaciji kot ti. Oddal sem poizvedbo na T-2, na Siol, vendar v obeh primerih odgovor kot pri tebi - ni parice primerne za razvezavo. Ko sem klical na Siol, da bi povprasal glede moznosti preko EMX, so mi rekli, da bi mi sami predlagali to moznost, ce bi bila mozna.

Zakljucek: ce se nisi oddal poizvedbe na Siol, jo daj. Tudi ce si ze in je bil odgovor negativen, za vsak slucaj vprasaj ali imas moznost za priklop na EMX internet...
Slika Narocil 1/256...

Uporabniški avatar
borutz
Navdušenec
Prispevkov: 666
Pridružen: 13. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a borutz » 12. Sep 2007 ob 20:27

tako je .Jaz sem za taščo isto naredil. Izpolnil sem prijavo na siol.net. Ko bo možen emx bodo poklicali. Ampak po moje bo prej optika
Slika

mudžahedin
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 29. Sep 2007 ob 13:10
T-2: Še nimam

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a mudžahedin » 29. Sep 2007 ob 15:57

Fry napisal/-a:Poznam kar nekaj takih primerov.
(Sam sem že videl 8 uporabnikov na eno parico)
Žal boš moral počakati, da potegnejo kak novi kabel.
8 ne obstaja. Verjetno je 10 ali 12, pa je samo 8 zasedenih.
Drgač gre pa do 30 kanalov.

Uporabniški avatar
borutz
Navdušenec
Prispevkov: 666
Pridružen: 13. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a borutz » 29. Sep 2007 ob 21:26

Če me spomin ne vara (montiral sem jih kakih 15let nazaj) so bili od izraelske firme Tadiran ali nekaj takega
Slika

Merkur
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 14:17
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Idrija

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a Merkur » 29. Okt 2007 ob 14:51

Pozdravljeni vsi razočarani...
Povem vam še jaz nekaj svojih izkušenj... Pred letom ali nekaj več sem tudi sam naročil paket pri T2 in čakal, pa zopet čakal, no in dobil prvi odgovor, da sistema ni možno vzpostaviti, vsporedno pa sem malo šlatal tudi na Siol-u, vendar tukaj je bilo malo več pozitivnega mnenja o priključitvi, ampak ne o razvezanem dostopu, kar pomeni, da na moji parici visi še kakšen telefon...ha! T2 so pri vsej slabi birokraciji oziroma dobiti pri njih koga, da se kaj pomeniš z njim...ni mogoče, ampak podali so okoli osem poizvedb in vse zavrnjene! To se dogaja 1.5km iz centra Idrije...ampak poglej zlomka, saj blizu moje hiše... ca 40m stran stoji priključna omarica za kabelsko televizijo, ki naj bi bila v lasti Telekoma z optiko ali zelo velikim koaksialnim kablom... pa kaj bo potrebno vleč 1.5km novih kablov z paricami od centrale v našo stran, da se bo kaj spremenilo... ali je mogoče kdo pri telekomu tako pameten, da bi se tega rešili in vse skupaj stlačili v te omarice, ki so bile postavljene nekaj let nazaj in bodisi skoraj samevajo ali čakajo da bodo najprej prodali '' dosti kabelske TV '' ali paketov '' trio '' potem se bojo pa spomnili ponuditi še kakšno novost, vendar ne zastonj!!!
Poleg tega pa smo pred časom pustili kup delovnih ur in ne malo denarja, da smo dobili telefonsko linijo in priključek.
Ja, lepo je ljudi imeti za norca in jih v nedogled vleči za nos, povsod pa talajo in reklamirajo svojo ponudbo in pestrost paketov...kaj mi pomaga?
Kje pa je kakšen odgovoren z občine, da bi malo povprašal koga po znanju...ga ni?

Čakam... in bom čakal...da bodo sami prišli na vrata...tok,tok... imamo poaket za vas, ga mogoče vzamete, veste, ste samo še pri vas brez NAJNOVEJŠE TEHNOLOGIJE...bla,bla,bla...

Sn že pazabu, da v ti lukn še pa dratu elektroni kumaj kej cajta nucaje da se spatije za tistih ušivih 1500m, pa zglida, da bada prej pršl akul sveta z Vajskiga dol kat pa z Idrje gor...he

Mejte se vsi čakajoči upanja in pozdravljena Slovenija
:lol:

Merkur - Idrija

Scofield
Znanec
Prispevkov: 91
Pridružen: 21. Mar 2007 ob 10:37
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + tel. (čakam Športklub)

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a Scofield » 29. Okt 2007 ob 17:05

Kaj pomeni, da parica ni primerna za vezavo oz. ra razvezavo ... ne vem več točno ...

Odgovori