Jesenske novosti - napovedi in preverjena šušljanja

Splošni pogovori o T-2
Zaklenjeno
Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Re: Jesenske novosti - napovedi in preverjena šušljanja

Odgovor Napisal/-a Antrax » 14. Sep 2007 ob 23:20

Tako kot je nekdo napisal s povečanjem paketa nimajo nekega dela treba samo vnesti novo hitrost da se pipica odpre in nevem zakaj bi rabli 14dni :shock: Upam, da je ob sobotah kdo tam, ki ima dostop do teh zadev in pregleda fax mašino :mrgreen:
Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Jesenske novosti - napovedi in preverjena šušljanja

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 14. Sep 2007 ob 23:26

Seveda se lahko tudi meni pošlje številko priključka na Zasebna. Bom probal ugotoviti, kdo je rekel, da rabimo 14 dni za spremembo paketa. Veselo bo! :mrgreen: Slika
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Jaka83
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 19. Nov 2006 ob 20:49
T-2: Že imam
Paket: 5/5 + IPTV + VoIP
Kraj: Žeje pri Komendi
Kontakt:

Re: Jesenske novosti - napovedi in preverjena šušljanja

Odgovor Napisal/-a Jaka83 » 14. Sep 2007 ob 23:35

Točn tko, ne vem kaj eni bluzite. Jaz sem zgoraj lepo napisal, da sem se oglasil na Brnčičevi v poslovalnici BREZ VSEGA, povedal ime in priimek naročnika, povedal željen paket, teta za mizo je potrdila, da je tak paket možen (pogledala na kolk se modem synca), vtipkala v računalnik nove hitrosti in mi izpisala dopis, ki sem ga samo podpisal (en izvod meni, en izvod njej).

Ko sem prišel domov, sem samo ugasnil in prižgal modem in nov paket je bil v veljavnosti. To je to, ne vem kaj komplicirate eni s faksi in nevemčem, lepo greš tja in ekspresno hitro urediš.

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Jesenske novosti - napovedi in preverjena šušljanja

Odgovor Napisal/-a mahi » 14. Sep 2007 ob 23:37

Jaka.

Zaradi menjave paketa pa se menda ne bom peljal iz Portoroža v Ljubljano. Nimamo pač vsi take sreče, da bi imeli storitveni center v svojem kraju.

BTW: Ali je potrebno modem resetirat? Kaj potem ti telefonsko sporočijo kdaj je bil paket menjan da resetiraš modem?
Slika

Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Re: Jesenske novosti - napovedi in preverjena šušljanja

Odgovor Napisal/-a Antrax » 14. Sep 2007 ob 23:42

Jaz bi sicer lahko šel v Maribor ampak zakaj, če lahko preko faxa in potem nimda to zrihta :)
Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

Uporabniški avatar
Jaka83
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 19. Nov 2006 ob 20:49
T-2: Že imam
Paket: 5/5 + IPTV + VoIP
Kraj: Žeje pri Komendi
Kontakt:

Re: Jesenske novosti - napovedi in preverjena šušljanja

Odgovor Napisal/-a Jaka83 » 14. Sep 2007 ob 23:44

Saj jaz tudi nimam poslovalnice v "mojem" kraju. Je pa res, da je nekoliko bližje, kot relacija Portorož-LJ. :) V tem primeru ti res ne preostane drugega kot dopis po faksu ali navadni pošti. Jaz bi na tvojem mestu po oddaji dopisa po faksu še poklical in preveril, če so stvar dobili in kdaj bojo preklopili.

Veliko bolj elegantno bi bilo, če bi se dalo to spremenit kar preko telefona ali celo preko servisnih strani s potrjenim certifikatom - tako kot ima to urejeno konkurenca.

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Re: Jesenske novosti - napovedi in preverjena šušljanja

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 14. Sep 2007 ob 23:44

Jaka83 napisal/-a:Točn tko, ne vem kaj eni bluzite. Jaz sem zgoraj lepo napisal, da sem se oglasil na Brnčičevi v poslovalnici BREZ VSEGA, povedal ime in priimek naročnika, povedal željen paket, teta za mizo je potrdila, da je tak paket možen (pogledala na kolk se modem synca), vtipkala v računalnik nove hitrosti in mi izpisala dopis, ki sem ga samo podpisal (en izvod meni, en izvod njej).

Ko sem prišel domov, sem samo ugasnil in prižgal modem in nov paket je bil v veljavnosti. To je to, ne vem kaj komplicirate eni s faksi in nevemčem, lepo greš tja in ekspresno hitro urediš.
fajn, da je tako ekspresno, vendar bi IMHO bilo se vseeno boljse, da bi od tebe zahteva kaksen osebni dokument pred spreminjanjem paketov...

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Jesenske novosti - napovedi in preverjena šušljanja

Odgovor Napisal/-a BOBI » 14. Sep 2007 ob 23:49

Ma ne, tako je čist OK!
Hvala bogu, da ni več potrebno vsakokratno preverjanje po dokumentih in davčnih cifrah.
Folk je to precej motilo, ko si moral za vsako stvar trogat vse te dokumente!

Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Re: Jesenske novosti - napovedi in preverjena šušljanja

Odgovor Napisal/-a Antrax » 14. Sep 2007 ob 23:50

Če prideš tja osebno... mislim, da neke potrebe po dokumentih ni,ali?

jaka sicer nevem kako ima to urejena konkurenca ampak rešitev preko servisnih strani se mi zdi super ideja.
Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Jesenske novosti - napovedi in preverjena šušljanja

Odgovor Napisal/-a BOBI » 15. Sep 2007 ob 00:02

Menjal sem amina za Motorolco pred parimi dnevi, pa nisem potreboval dokumentov.

Uporabniški avatar
Boro
Znanec
Prispevkov: 82
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 07:03
T-2: Že imam
Paket: Paket T4 Giga 20/2 Mbps
Kraj: Vrhnika

Re: Jesenske novosti - napovedi in preverjena šušljanja

Odgovor Napisal/-a Boro » 15. Sep 2007 ob 07:40

Moj problem vezan za spremembo hitrostnega paketa je naslednji :
prej sem imel VDSL1 modem in paket 4/512, potem so mi zamenjali za VDSL2 in kakor na forumu berem tale VDSL2 daje baje močnejši signal sem poslal dopis za zvišanje paketa na 8/1,potem me iz T-2ja kliče in mi pove da bi zvišanje sicer lahko izvedli sam uploada ne morejo dosežt,( o igračkanju z nastavitvijo profila za kar sem na forumu prebral da se če se potrudijo naredijo čudeže ni hotel slišat) Povedal sem mu da ker uporabljamo dva kompa za dostop do spleta predvsem potrebujemo več pasovne širine k uporabniku ,in če se nebi obneslo ( stabilnost ) bi seveda kadarkoli vrnili na nižji paket, NI SE ZGODILO NIČ.
Najbolj čudno se mi zdi da po zamenjavi celotne notranje inštalacije ter menjavo kabla iz omarice do modema ( dolžina UTPja 1,5 met.in vštekano direkt v modem ) izvedeno iz strani GVOja zadeva laufa čisto identično kot pred posegom in enako s starim in novim VDSL2 modemom ,
zanima me ali obstaja gdo ki bi se lahko lotil fine nastavitve profila ter poskusnega dviga hitrosti proti uporabniku
Aja pa še to od centrale sem oddaljen 1550 met. po bakru !
LP / Boro
Slika

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: Jesenske novosti - napovedi in preverjena šušljanja

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 15. Sep 2007 ob 08:12

wifi4all napisal/-a:
Jaka83 napisal/-a:Točn tko, ne vem kaj eni bluzite. Jaz sem zgoraj lepo napisal, da sem se oglasil na Brnčičevi v poslovalnici BREZ VSEGA, povedal ime in priimek naročnika, povedal željen paket, teta za mizo je potrdila, da je tak paket možen (pogledala na kolk se modem synca), vtipkala v računalnik nove hitrosti in mi izpisala dopis, ki sem ga samo podpisal (en izvod meni, en izvod njej).

Ko sem prišel domov, sem samo ugasnil in prižgal modem in nov paket je bil v veljavnosti. To je to, ne vem kaj komplicirate eni s faksi in nevemčem, lepo greš tja in ekspresno hitro urediš.
fajn, da je tako ekspresno, vendar bi IMHO bilo se vseeno boljse, da bi od tebe zahteva kaksen osebni dokument pred spreminjanjem paketov...
Jaz sem mogla še zmeram, ko sem kar koli urejala v kranju v poslovalnici (menjava opreme, spremembe paketa, itd...) pokazati še dokument s sliko (ni bilo ravno nujno, da je bila osebna/potni list, je bila dovolj tudi študentska ali pa vozniška)... Pa se mi to zdi popolnoma OK, ker drugač bi bil lahko eden mal žleht (al pa mel samo mal preveč časa) in šel spreminjat kolegu paket...

Aja, so mi pa paket spremenili naslednji dan (čeprav sem si vseeno želela, da bi trajalo kakšen dan dlje, glede na to, da sem šla z višjega na nižjega :))

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: Jesenske novosti - napovedi in preverjena šušljanja

Odgovor Napisal/-a Anubis » 15. Sep 2007 ob 08:54

mahi napisal/-a: BTW: Ali je potrebno modem resetirat? Kaj potem ti telefonsko sporočijo kdaj je bil paket menjan da resetiraš modem?

Jaz sem takrat, ko sem menjal paket "osebno" v popoldanskih urah, tudi do vecera ze imel novo hitrost. :) Glede modema pa ne vem - v poslovalnici mi je bilo receno, da ga je potrebno "resetirat", ampak meni je novo hitrost pograbil brez tega. Niso pa nic posebej sporocali.

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Jesenske novosti - napovedi in preverjena šušljanja

Odgovor Napisal/-a Balonar » 15. Sep 2007 ob 09:25

dajte to pisat v temo Vaše izkušnje, prosim!

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8495
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Jesenske novosti - napovedi in preverjena šušljanja

Odgovor Napisal/-a kitl » 15. Sep 2007 ob 09:45

Balonar me je prehitel pa vseeno. Ta tema je bila namenjena zgolj temu Jesenske novosti - napovedi in preverjena šušljanja in ne kdo je in kako je menjal paket. Če se ne boste teme držali jo bom zaklenil pa mi naj potem kdo pošlje faks, da jo odklenem :D
Slika


Lp, Kitl

Zaklenjeno