Optika v Ljubljani - LJ Moste

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
sss
Model
Prispevkov: 208
Pridružen: 1. Maj 2007 ob 23:01
T-2: Še nimam
Paket: 20/20 T1
Kraj: Lj-Fužine

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a sss » 20. Sep 2007 ob 18:36

Upaj, da bo na voljo do naslednje pomladi dostop do optike preko teh optičnih kablov ;-)
čisto prava optika

Uporabniški avatar
Ed004
Model
Prispevkov: 246
Pridružen: 13. Sep 2006 ob 07:38
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10+HDTV
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a Ed004 » 20. Sep 2007 ob 18:38

sss napisal/-a:Upaj, da bo na voljo do naslednje pomladi dostop do optike preko te optike ;-)
Res upam, da bo čimprej dostop do "edine in prave" optike, ker smo mi T1 optiko že napeljali 2 dni nazaj.

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 20. Sep 2007 ob 18:45

He he. So že zarezal.
˝Let there be light˝,
and there was light!

Uporabniški avatar
Morientes
Faca
Prispevkov: 105
Pridružen: 4. Feb 2007 ob 19:32
T-2: Še nimam
Paket: T1 20/20
Kraj: LJ-Fuzine
Kontakt:

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a Morientes » 20. Sep 2007 ob 19:29

Lepo, upajmo da se bodo držal dogovora, v začetku leta 2008 naj bi zalaufala optika. :razz:
Uporabnik T-2 680dni - prekinil 31.3.08

Uporabniški avatar
sss
Model
Prispevkov: 208
Pridružen: 1. Maj 2007 ob 23:01
T-2: Še nimam
Paket: 20/20 T1
Kraj: Lj-Fužine

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a sss » 21. Sep 2007 ob 17:13

Začetek konkretnih del v Fužinah: 20.9.2007

od prvega delovnega dne so naredili cca 120m (merjeno preko TIS). Stanje je atm takšno:

Slika
podrobnejša fotka
Slika
čisto prava optika

Uporabniški avatar
Morientes
Faca
Prispevkov: 105
Pridružen: 4. Feb 2007 ob 19:32
T-2: Še nimam
Paket: T1 20/20
Kraj: LJ-Fuzine
Kontakt:

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a Morientes » 21. Sep 2007 ob 19:53

Sm vidu, da novo poslovalnico delajo na Preglovem Trgu. Zraven Merkatorja, prej bla bivša trgovina, gleda na bencinsko črpalko OMV. :twisted:
Jim bom lahko vsak dan utruju. :mrgreen:
Uporabnik T-2 680dni - prekinil 31.3.08

Uporabniški avatar
sss
Model
Prispevkov: 208
Pridružen: 1. Maj 2007 ob 23:01
T-2: Še nimam
Paket: 20/20 T1
Kraj: Lj-Fužine

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a sss » 21. Sep 2007 ob 21:03

Uf zanimivo :)

Zraven melody bara? Dollar ali Arvaj?

EDIT: sm zvedel, da Arvaj ne obratuje več :razz:
čisto prava optika

Uporabniški avatar
Ed004
Model
Prispevkov: 246
Pridružen: 13. Sep 2006 ob 07:38
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10+HDTV
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a Ed004 » 21. Sep 2007 ob 21:36

sss napisal/-a:Uf zanimivo :)

Zraven melody bara? Dollar ali Arvaj?

EDIT: sm zvedel, da Arvaj ne obratuje več :razz:
Wow, skoraj pred vhodom :D

sk|s
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 8. Dec 2006 ob 13:04
T-2: Že imam
Paket: Diamant 750/150

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a sk|s » 22. Sep 2007 ob 14:28

ja, tudi mene so danes stroji priklicali na balkon, in glej ga zlomka. koplje se!

kar se instalacije tice bi rad samo poudaril, da je povsem jasno, da ljudje nocemo razsutih sten in zafecljanih kanalov po hodnikih.
ampak roko na srce, zgradbe niso nove, tehnologija pa gre naprej in potrebno se ji je prilagajati. osebno lahko svojemu upravljalcu pokazem takoj nekaj vecjih "posega potrebnih" elementov na bloku, ki bi bile potrebne menjave ali popravla, predvsem pa bi bile potrebne izboljsave - in? zdej me bo pa tukaj nekdo farbal, da je pa nadometna instalacija tako nagrauzna, da nikakor ne pride v postev; v isti sapi pa poslusam, kako lepo telekom vlece kable podometno.
sure da, ce pa izkorisca neravnokonkurencno prednost izpred 20 let ali vec. mhm...

da ne govorim, da se pod stropom po hodnikih skriva nek kanalcek. prav neopazno... ki vodi, v telemachove pandorine skrinjice.

vse kar zelim zase, za svoj/nas blok je konkurencnost. in s tem medsebojnim obracunavanjem (ki je ze zelo prisotno), mi uporabniki ne bomo prisli dalec. veliko pogajanj ni vec na ravni profesionalizma ampak totalno pretiravanje, ki ne vodi nikamor.

meni je odgovorna oseba z gratela, se ponavljam, priznala, da je bilo s strani njihovih monterjev opravljeno kar nekaj slamparije. okay, tudi priznanje je nekaj, npr. dobro izhodisce, da jim ni v interesu ponavljati starih napak. se vec so tudi opcija pogovora in novi predlogi, ki jih gratel ponuja! ko sem s tem seznanil upravljalca ni bilo nobenega zanimanja... zakaj ne?! s komerkoli se zelim pogovoriti o teh receh me cudno gleda in skomiga z rameni, se najvec interesa je bilo dejansko s strani gratela! ocitno bomo posamezniki resnicno morali sami postoriti nekaj v tej smeri. potem se samo vprasam cemu imamo v bloku predstavnike oz. kaksni so interesi posameznikov. nekatere od teh pa tudi placujemo...

:evil:
Slika

Uporabniški avatar
sss
Model
Prispevkov: 208
Pridružen: 1. Maj 2007 ob 23:01
T-2: Še nimam
Paket: 20/20 T1
Kraj: Lj-Fužine

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a sss » 22. Sep 2007 ob 20:21

Stanje na današnji dan

Slika

Naredili so preboj do posameznih manjših blokov, kar zgleda tako:
Slika

Glede na TIS so položili 60m cevi + do blokov so skupno naredili še 40m, kar znese skupaj 100m.

Nova poslovalnica pa že dobiva pravo podobo in čaka še na notranjo ureditev
Slika

To bodo najbrž samo pisarne, centrala pa bo na pošti?
čisto prava optika

Uporabniški avatar
Morientes
Faca
Prispevkov: 105
Pridružen: 4. Feb 2007 ob 19:32
T-2: Še nimam
Paket: T1 20/20
Kraj: LJ-Fuzine
Kontakt:

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a Morientes » 22. Sep 2007 ob 21:43

Lepa. :mrgreen:

Heh, centralo majo pa 20m stran, yap pošta:D

Mislm da bo kr vse, poslovalnica, trgovina in še povrh pisarne, mah sej to tko in tko ni tok velko da bi lahko mel kj. 8)
Uporabnik T-2 680dni - prekinil 31.3.08

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 23. Sep 2007 ob 11:27

Centrala je spodaj, pod poslovalnico.
˝Let there be light˝,
and there was light!

Uporabniški avatar
Hobak
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 22. Sep 2007 ob 04:28
T-2: Že imam
Paket: 4/1, 5PEP, VPVV, 3TV, 1TF

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a Hobak » 23. Sep 2007 ob 11:30

Zanima me, če mi lahko kdo pomaga. Enkrat spomladi so neke Telekomove ekipe hodile okoli po fužinah in "urejali" nekaj v zvezi s kabli, vlekli so nekaj od omarice na hodniku do telefonske vtičnice, vse pa skozi steno, skozi obstoječi kanal. Nato so rekli, da bo čez nekaj časa prišla druga ekipa, ki mora zaključiti to opravilo na ta način, da bo še nekaj uredila pri sami vtičnici. Od tedaj ne duha ne sluha. :roll:

Se komu sanja, kaj so delali, čemu bi to bilo namenjeno in zakaj ni dokončano? Ima lahko to kakšen vpliv na bodočo povezavo s T-2 optiko? Od marca sem namreč tedvajevc in me zanima, kako je s temi rečmi.
Hobak

Slika

Uporabniški avatar
Ed004
Model
Prispevkov: 246
Pridružen: 13. Sep 2006 ob 07:38
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10+HDTV
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a Ed004 » 23. Sep 2007 ob 11:39

Hobak napisal/-a:Zanima me, če mi lahko kdo pomaga. Enkrat spomladi so neke Telekomove ekipe hodile okoli po fužinah in "urejali" nekaj v zvezi s kabli, vlekli so nekaj od omarice na hodniku do telefonske vtičnice, vse pa skozi steno, skozi obstoječi kanal. Nato so rekli, da bo čez nekaj časa prišla druga ekipa, ki mora zaključiti to opravilo na ta način, da bo še nekaj uredila pri sami vtičnici. Od tedaj ne duha ne sluha. :roll:

Se komu sanja, kaj so delali, čemu bi to bilo namenjeno in zakaj ni dokončano? Ima lahko to kakšen vpliv na bodočo povezavo s T-2 optiko? Od marca sem namreč tedvajevc in me zanima, kako je s temi rečmi.
To so že naredili v našem bloku na PT1. Ena ekipa je povlekla optični kabel po obstoječih telefonskih kanalih, druga pa je montirala vtičnico.
Ko prva ekipa vlekala kabel je po stanovanjih so povedali, da tekom septembra pride še druga ekpa, ki bo namestila vtičnice.
Povedali so tudi, da je na pošti že vse OK, in da linija (baje) deluje in se lahko naročiš na storitve preko optike (Siol, da ne bo pomote).
Če pa to ima kake veze s T-2 ne vem. Milsim, pa da nima. (naj me kdo poravi).

Uporabniški avatar
sss
Model
Prispevkov: 208
Pridružen: 1. Maj 2007 ob 23:01
T-2: Še nimam
Paket: 20/20 T1
Kraj: Lj-Fužine

Re: Optika v Ljubljani - LJ Moste

Odgovor Napisal/-a sss » 23. Sep 2007 ob 16:32

Prva TK ekipa je povlekla optiko po bloku in do končnega uporabnika preko obstoječih kanalov. Druga ekipa pa je oz. še bo namestila "optično dozico" kot se je izrazil nek delavec

Kakorkoli že, če ste v vašem bloku podpisali za izgradnjo T-2 optike boš zadevo dobil, ne glede na to, da imaš v stanovanje napeljano TK optiko.

Izbira ponudnika je odvisna od uporabnika :razz:


Vprašanje: ima kdo informacije v katerem bloku oz. kje točno delajo Telekomovi delavci? Malce povprašajte svoje kolege ker me močno zanima njihov napredek.
Ejsi/Disi napisal/-a:Centrala je spodaj, pod poslovalnico.
Skorajda v zaklonišču, varno pred vsemi napadi :mrgreen:
Zadnjič spremenil sss, dne 23. Sep 2007 ob 16:44, skupaj popravljeno 1 krat.
čisto prava optika

Odgovori