Vsi vemo da se naša država drži EU pravil, ko pjanc plota in letnik 2012 je 100% v digitalni opciji, pa čeprav mislim da je to samo priporočilo od EU in ne odredba! (nisem pa 100%)
Info o skupnem centru, je prišla meni na uho direktno iz hiše in mislim da resno razmišljajo o tem. Končno, pa saj se jim bo tudi splačalo (denarno)

, saj nihče ne trdi da bo ta možnost zastonj.
Ravno z takim sistemom, bomo najlažje prišli do digitalnega signala, 16:9 formata in pa seveda tudi do domačih HD programov. Vsi ISP-i in dratarji se bodo lahko napajali od centra.
Za optiko se pa ne strinjam, ker tudi če sta dva sistema, ali pa trije, še vedno ne spremeni dejstev da je od Gratela, oz. od T2 optika privatna, od T1 pa državna.
Zakaj: T1 jemlje EU kredite preko države za razpeljavo optike po državi, katere odplačujemo tako uporabniki njihovih storitev, kot drugi, ki jih več ne uporabljamo.
Očitno smo predolgo živeli za železno zaveso, da ne ločimo ta dva pojma!