Optika Lj Brod/Vižmarje ?

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Mr.EKO
Znanec
Prispevkov: 85
Pridružen: 14. Mar 2007 ob 03:02
T-2: Že imam
Paket: T4 20Mbps
Kraj: Ljubljana

Re: Optika Lj Brod/Vižmarje ?

Odgovor Napisal/-a Mr.EKO » 19. Sep 2007 ob 13:39

Kej novga glede optike na tem koncu?

hribcek
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 15:45
T-2: Že imam
Paket: VDSL 4M/512k
Kraj: Ljubljana (Gunclje)

Re: Optika Lj Brod/Vižmarje ?

Odgovor Napisal/-a hribcek » 19. Sep 2007 ob 14:51

Spet jest iz Guncelj :)

Za Gunclje takrat ko so delali Šentvid niso dobili zapore ceste (Gunceljske predvidevam) in so se nato usmerili na Bežigrad in Moste.
Zadnja informacija za Gunclje: "...hmmmm, mogoče konec naslednjega leta, skoraj sigurno pa v prvi polovici 2009 (z besedo: dvatisočdevet)..." :cry:
Hribcek
Slika

Uporabniški avatar
b0le
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 12. Maj 2007 ob 18:30
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana - Šentvid

Re: Optika Lj Brod/Vižmarje ?

Odgovor Napisal/-a b0le » 25. Sep 2007 ob 17:29

Mnjah, vmes ko Gratelovo kablovje ze 2. leto sameva pod skorjo asfalta (brezhibno izdelano sele v drugem poizkusu), je 4. septembra kot strela z jasnega uletelo neko podjetje, ocitno sponsored by Telekom, in v piclih 35 minutah vzdolz kanalov Plemljeve ulice v Vizmarjah napeljalo sveze vodnike. Zagorel delavec je v nezmotljivem jugoslovanskem esperandu potrdil sume, da je kablovje citiram: "optika, za internet". Nekako se nisem mogel otresti obcutka, da se s temi besedami pricenja in hkrati koncuje njegovo znanje s podrocja informacijsko-komunikacijskih sistemov in pri tem nehote pomislil na trditve prof. Kodeka, da je sam opticni prenosni medij relativno poceni, vsaj v primerjavi z ustrezno kvalificirano delovno silo. Mhmm... Kakorkoli ze, sedaj imamo vzdolz ulice napeljano ze dvojno opticno infrastrukturo. Telekomovcem sicer ni ravno uspelo ponoviti Gratelovega grandioznega prihoda, v katerem so razrili pol soseske in polozili (vsaj navidezno?) mogocne 3 snope kablovja, ob katerih sirini Telekomovi ucinkujejo kot shirane cevi za zalivanje vrta ;). Vprasanje ostaja, koliko let bo minilo, preden se bodo eni ali drugi odlocili za razkopavanje okoliskih gredic in napeljavo do stanovanjskih objektov. FTTH? Zaenkrat vse skupaj ostaja FATTH, Fiber Almost To The Home.

Uporabniški avatar
lazyass
Navdušenec
Prispevkov: 518
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 01:33
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 400/100
Kraj: LJ

Re: Optika Lj Brod/Vižmarje ?

Odgovor Napisal/-a lazyass » 25. Sep 2007 ob 18:40

Gunclje:
Ejsi/Disi napisal/-a:V roku enega leta sigurno še ne. Žal.

Jebi ga ...

V Vižmarjah se je začel 2005 kokr se spomnem, jako težko je blo čez cesto potegnt ... v Guncljah ni malo hiš, par nas je na forumu in če bi bilo povpraševanje problem bi se nas par angažiral in šli od doma do doma, bajte so vse na kupu, je ni bajte da bi ble več k 20m narazen ... nevem v čem je problem ... sicer pa: zakaj ste že pred xy mesci pobiral soglasja ??? Jih je bilo premalo ? Če ni dovoljenj bomo nardil zbor tko kot so ga za predor Šentvid pa Zokija povabl :) Če pa ni podizvajalcev bom pa jst firmo odpru :mrgreen:

Lp Lenart
T-2 #1Slika T-2 Mobile NIMAM VEČ

Uporabniški avatar
lazyass
Navdušenec
Prispevkov: 518
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 01:33
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 400/100
Kraj: LJ

Re: Optika Lj Brod/Vižmarje ?

Odgovor Napisal/-a lazyass » 25. Sep 2007 ob 18:45

hribcek napisal/-a:Spet jest iz Guncelj :)

Za Gunclje takrat ko so delali Šentvid niso dobili zapore ceste (Gunceljske predvidevam) in so se nato usmerili na Bežigrad in Moste.
Zadnja informacija za Gunclje: "...hmmmm, mogoče konec naslednjega leta, skoraj sigurno pa v prvi polovici 2009 (z besedo: dvatisočdevet)..." :cry:
Aja sicer pa ti si iz Belačeve ane ?

Zdej lahko naročiš T-2 !

Men dela 1/256 1xIPTEL 2xIPTV

Sm zadovoln, edin faster internet bi mi sedu sploh ob cenah ki začnejo veljat 1.10. da o optiki ne govorim :P
T-2 #1Slika T-2 Mobile NIMAM VEČ

hribcek
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 15:45
T-2: Že imam
Paket: VDSL 4M/512k
Kraj: Ljubljana (Gunclje)

Re: Optika Lj Brod/Vižmarje ?

Odgovor Napisal/-a hribcek » 27. Sep 2007 ob 09:16

lazyass napisal/-a:
Zdej lahko naročiš T-2 !

Men dela 1/256 1xIPTEL 2xIPTV

Sm zadovoln, edin faster internet bi mi sedu sploh ob cenah ki začnejo veljat 1.10. da o optiki ne govorim :P
Vem, samo sem glih na S**l razvezan dostop su, pa mam 2M/384k, 1xIPTEL... pa sm jim povedov, da do konca leta še ne grem na T-2. Baje, da nas mal zafrkava upload, download bi se pa dal kr dobit dobr.
Hribcek
Slika

Uporabniški avatar
Flux
Faca
Prispevkov: 138
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:16
T-2: Še nimam
Paket: Adsl 2+ 10/1
Kraj: Ljubljana -Brod
Kontakt:

Re: Optika Lj Brod/Vižmarje ?

Odgovor Napisal/-a Flux » 22. Nov 2007 ob 13:21

Telekom je za Brod napovedal optiko v nasljednih 2eh letih.
Ga bo Gratel prehitel?

Mr.EKO
Znanec
Prispevkov: 85
Pridružen: 14. Mar 2007 ob 03:02
T-2: Že imam
Paket: T4 20Mbps
Kraj: Ljubljana

Re: Optika Lj Brod/Vižmarje ?

Odgovor Napisal/-a Mr.EKO » 28. Nov 2007 ob 16:11

Ma jst nevem kaj čakajo z optiko na brodu, res je tako naselje (veliko malih ulic), kjer bi z eno odprto ulico priklopili nekje 20-40 hiš + stem da se je v zdnjih 2 letih priselilo ogromno ljudi (novi stanovanjski objekti ob tacenski cesti)...Grr, pol pa vidm v savljah, kjer so za priklop parih hiš morali razkopati veliko ceste (cca 1km)...

Uporabniški avatar
Flux
Faca
Prispevkov: 138
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:16
T-2: Še nimam
Paket: Adsl 2+ 10/1
Kraj: Ljubljana -Brod
Kontakt:

Re: Optika Lj Brod/Vižmarje ?

Odgovor Napisal/-a Flux » 10. Dec 2007 ob 14:11

Brod je baje v planu (pri TS) že nasledn let.

KlemenM
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 12. Dec 2007 ob 21:31
T-2: Že imam
Paket: t4 20m
Kraj: Vižmarje

Re: Optika Lj Brod/Vižmarje ?

Odgovor Napisal/-a KlemenM » 12. Dec 2007 ob 21:35

Že kaj novega.... Jaz že eno leto nesrečno čakam na optiko. Drugače mi je pa serviser (t-2 jev človek ki prede recimo zamenat napajalnik ko ga vn vrže) rekel da lahko enkrat 2008 pričakujemo da nam bodo poslali "pozive" da se priklaplja optika.

Mr.EKO
Znanec
Prispevkov: 85
Pridružen: 14. Mar 2007 ob 03:02
T-2: Že imam
Paket: T4 20Mbps
Kraj: Ljubljana

Re: Optika Lj Brod/Vižmarje ?

Odgovor Napisal/-a Mr.EKO » 3. Feb 2008 ob 00:41

Flux napisal/-a:Brod je baje v planu (pri TS) že nasledn let.
jep, sem bil ta teden ravno sluzbeno v telekomovih prostorih, in sem mimograde povprasal za optiko na brodu. do jeseni naj bi bili ze priklopljeni :D
ce bo to res, 'papa' T2 :twisted:

Majstr
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 20:25
T-2: Že imam
Paket: 4/1Mb+TV
Kraj: Ljubljana - Brod

Re: Optika Lj Brod/Vižmarje ?

Odgovor Napisal/-a Majstr » 5. Feb 2008 ob 09:04

Mr.EKO napisal/-a:
Flux napisal/-a:Brod je baje v planu (pri TS) že nasledn let.
jep, sem bil ta teden ravno sluzbeno v telekomovih prostorih, in sem mimograde povprasal za optiko na brodu. do jeseni naj bi bili ze priklopljeni :D
ce bo to res, 'papa' T2 :twisted:
Bemti, to bo pa ornk dilema, po eni strani sem nadvse zadovoljen s T-2, predvsem TV ima občutno boljšo sliko kot konkurenca (da HDTV sploh ne omenjam), po drugi strani pa optika... In res ne vem zakaj se Gratel ne zmiga še malce proti Brodu, saj je (med drugim) zraslo celo blokovsko naselje, več ali manj mlade družine, med katerimi bi bilo za optiko pa ja veliko zanimanja???

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika Lj Brod/Vižmarje ?

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 5. Feb 2008 ob 13:52

Zakaj, zakaj, zakaj. Zato ker je prioriteta pokriti glavnino LJ (v tem momentu je to Vič) in so zato vse sile usmerjene na tisti konec.
˝Let there be light˝,
and there was light!

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Optika Lj Brod/Vižmarje ?

Odgovor Napisal/-a BOBI » 5. Feb 2008 ob 13:58

Težko da bo kaj dileme, saj T1 še 5% Šiške ni pokril, potem je na vrsti Šentvid in šele za njimi Brod!
To da pa dajejo lažne informacije, je pa že rutina pri njih.
Na Tugomerjevi v Šiški bo sedaj eno leto, ko je imal T1 sestanek z celim blokom in so jim obljubili da bo optika čez en mesec. Še do danes niso po jaških potegnili niti 1 metra kabla, T2, oziroma Gratel pa je vse pokabliral že lansko leto in priklopi se izvajajo že cca. 7 mesecev.
Samo toliko o obljubah velecenjenega nacionalnega operaterja ;-)

Mr.EKO
Znanec
Prispevkov: 85
Pridružen: 14. Mar 2007 ob 03:02
T-2: Že imam
Paket: T4 20Mbps
Kraj: Ljubljana

Re: Optika Lj Brod/Vižmarje ?

Odgovor Napisal/-a Mr.EKO » 6. Feb 2008 ob 23:23

Tudi meni je bilo receno s strani T2 (g. Gobec), da bo optika tukaj leta 08 (naj bi proti koncu 07 zacelis zbirati soglasja).
Še zmeraj imam iste probleme kot sem jih imel (dnevni izpadi, kockanje tvja, vse to na 380m kabla, ki ste ga testiral vi in T1, brez kakeršnihkoli rezultatov in sklepov), še zmeraj nisem prijel kopije vaše pritožbe na telekom ki mi je bila obljubljene že dobro leto nazaj, tako da nebi tukaj samo telekomovih praznih obljubah.

Odgovori