T-2 UMTS

Vse o T-2 IP telefoniji
Zaklenjeno
N7
Model
Prispevkov: 207
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 13:39
T-2: Že imam
Paket: all inclusive

Re: T-2 UMTS

Odgovor Napisal/-a N7 » 18. Sep 2007 ob 21:38

Pred leti ko je M@ štartal z UMTS sem nekje bral intervju s (takratnim?) direktorjem, ki je pravil da bo v Sloveniji samo eno UMTS omrežje, ki se bo oddajalo v najem kot se sedaj pošne z GSM pri Debi(l)telu, Iziju in Merđotu. Ker naj bi bila izgradnja pač predraga ker že sama koncesija tolk stane. Sedaj vidim, da S! gradi svoje omrežje in če prav razumem ga namerava tudi T2 (nisem bral cele teme). Če je temu tako, koliko lastnih baz že stoji? Postavljanje baz IMO traja tudi precej časa in dvomim v komercialni zagon še letos. Vega je imela bataljon bebavih idej ampak ruralni najem in urbano postavljanje lastnih baz se mi ne zdi neumno, morda vsaj kot prehodna faza.

Torej, o unlimited HSPDA bomo še ugibali, za tedaj me zanima le kako bo tehnično zadeva stala :?:

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Re: T-2 UMTS

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 18. Sep 2007 ob 22:41

vprasanje postavljanja baznih postaj za UMTS ni stvar prestiza ali zacetnih stroskov, vecji "problem" bo narediti vsebine, da bo oprema primerno zasedena... ce je to VOIP je ze ok, ampak se kaj drugega... npr. mobile TV tud kuri veliko pasovne sirine... to je tud prihodnost

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: T-2 UMTS

Odgovor Napisal/-a Fry » 19. Sep 2007 ob 20:30

Z vsebinami se lahko ukvarjaš, ko imaš UMTS omrežje vzpostavljeno vsaj v minimalni obliki (mesta in avtocestni križ).
Bazne postaje pa so velik problem. Operaterji, ki imajo že od klasične GSM telefonije (Mobitel in Simobil), so v veliki prednosti. V obstoječe objekte le "nabutajo" dodatne aparature in na stolpe "obesijo" še dodatne antene.
Novi operater mora svoje ojekte šele izgraditi. Za to potrebuje vsa mogoča soglasija in predvsem borbo z lokalnimi skupnostmi in njihovimi "strokovnjaki" za elektromagnetna sevanja. Že to, izgradnjo vsakega objekta zavleče, nekatere pa sploh ni mogoče postaviti.
Že zato, kakšne naglice v izgradnji omrežja, ne more biti.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: T-2 UMTS

Odgovor Napisal/-a Cobane » 22. Sep 2007 ob 19:38

lithium napisal/-a:Sem malo zaslišal danes na MOS v Celju, kdaj bo T-2 UMTS zunaj...

1. oktober 2007!!! :lol:
Zanimivo! Meni so en dan prej (13. septembra) omenili, da naj pričakujem zadevo v začetku prihodnjega leta!?
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
feeltch
Model
Prispevkov: 319
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 15:54
T-2: Že imam
Paket: UMTS komplet
Kraj: Lj.-Šiška

Re: T-2 UMTS

Odgovor Napisal/-a feeltch » 23. Sep 2007 ob 15:37

Tukaj piše:
Storitve preko mobilnega omrežja T-2 bodo komercialno na voljo že letos. S priklopom na T-2 boste prihranili 50% glede na storitve, ki ste jih uporabljali do sedaj, poslovni uporabniki pa boste prihranili tudi do 70%.
Slika

there's no home like 87.212.1.184

Fantocci
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 24. Sep 2007 ob 11:26
T-2: Še nimam
Paket: Amis 4mb/768kb

Re: T-2 UMTS

Odgovor Napisal/-a Fantocci » 24. Sep 2007 ob 11:34

Zanima me, če kdo ve ali se da precej popraviti kvaliteta segnala z zunanjo UMTS anteno:
recimo ISKRA P-30UMTS:
http://www.iskra-tela.si/www.iskra-ante ... itel.htm#P - 30 UMTS

(sicer sem slišal, da je šla ta ISKRA TELA v stečaj, pa ne vem, ali se da to anteno sploh kje kupiti).

Ima kdo kakšne izkušnje s tem? Kolega je vzel mobitelov instant internet, pa mu speednet pokaže 78kbit/sek (ne kByte). Žalost.

Ima tisti osnovni modemček Huawei E220:
http://www.mobitel.si/slo/Ponudba/GSMna ... i/E220.asp

Ali bi se splačalo vzeti UMTS/HSDPA modem, ki ima možnost priklopa zunanje antene, da bi si popravil link? Do bazne postaje ima okoli 2km.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: T-2 UMTS

Odgovor Napisal/-a madpanter » 24. Sep 2007 ob 13:28

@ Fantocci

Pozdravljen. Ker oče živi v vukojebeni, kjer še 50 let nebo spodobnega interneta je bil prisiljen vzet mobitel UMTS globetroter. Skratka signal je bil podn in je imel prenos do 14-15kb/s. Skratka nato sem mu svetoval naj gre kupit to zunanjo anteno. Nevem kjer model je vzel vem pa da lovi use frekvence GSM,UMTS... No potem sva odkrila kje je antena postavljena (oddajnik, dobr da se izpiše informacija o celici na mobitelu) skratka in nekako sem mu preko geopedije pokazal kje naj anteno postavi na streho. Skratka dovolj nakladanje sedaj mu vleče tudi po 200+kb/s torej on ima prek mobitela večji paket jaz preko bakrene parice :mrgreen: . Probat ni greh z to anteno, samo odkrij kje je postavljen mobitel oddajnik pa če maš kakor tok v vidnem območju ga. Skratka edina slaba stran te antene je da bo 1gb paket premal in bo moral povečat, ker loleki niti na mobitelu niti na simobilu nimajo neomejen UMTS paket :twisted:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Fantocci
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 24. Sep 2007 ob 11:26
T-2: Še nimam
Paket: Amis 4mb/768kb

Re: T-2 UMTS

Odgovor Napisal/-a Fantocci » 24. Sep 2007 ob 13:56

Hvala ti.
Tale Globe trotter kartica, je to PCMCIA ali za v desktop mašino? In na sebi že ima konektor za zunanjo anteno, praviš...
Tale moj znanec nima notebooka (sicer vem, da obstajajo tudi PCMCIA na PCI vmesniki, ampak zakaj bi kupoval še eno reč, če ni treba...)

Lokacijo oddajnika poznam, so mi jo povedali na Mobitelu. Je cca. 2 km stran.

Ali lahko zveš točno oznako kartice?

Hvala še enkrat.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: T-2 UMTS

Odgovor Napisal/-a madpanter » 24. Sep 2007 ob 14:43

No fotr ma tole kartico>>>LINK<<<. Skratka je pa kupil PCI adapter tako da jo ima lahko tudi v desktop mašini prklopljeno. Naslednji korak je naredit wireless po bajti prek te kartice ker ima laptop.

Evo večje slike kjer se vidi priklop za zunanjo anteno:

http://www.option.com/images/presskit/H ... 2Ready.jpg
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Re: T-2 UMTS

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 24. Sep 2007 ob 23:51

madpanter napisal/-a:@ Fantocci

Skratka nato sem mu svetoval naj gre kupit to zunanjo anteno. Nevem kjer model je vzel vem pa da lovi use frekvence GSM,UMTS...
kje je pa kupil anteno in koliko je dal zanjo? a je bil to UMTS al GSM/UMTS model?

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: T-2 UMTS

Odgovor Napisal/-a madpanter » 25. Sep 2007 ob 10:27

Kupil jo je v iskri na vrhniki (naslov: Idrijska cesta 42, Vrhnika, tel. št.: 01/755 80 85). Tam je reku majstru naj mu da umts/gsm anteno. Taka, ki lovi cel spekter frekvenc. Dal je okoli 120-150€ za anteno, mislim da 20m coax kabla pripadajočega, ter pretvornik iz velikega na mali priključek za globetroterja ;-). Za ceno res nisem 100% tako da najbolj da pokličeš :razz:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
dugi
Faca
Prispevkov: 166
Pridružen: 29. Maj 2007 ob 22:47
T-2: Že imam
Paket: optika T-4 giga
Kraj: Fužine

Re: T-2 UMTS

Odgovor Napisal/-a dugi » 26. Sep 2007 ob 11:49

Ali je kdo na forumu iz podjetja T-2 ,ki že uporablja testno UMTS?
Lahko deli z nami prve vtise?

Uporabniški avatar
feeltch
Model
Prispevkov: 319
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 15:54
T-2: Že imam
Paket: UMTS komplet
Kraj: Lj.-Šiška

Re: T-2 UMTS

Odgovor Napisal/-a feeltch » 28. Sep 2007 ob 23:34

Ali je kdo na forumu iz podjetja T-2 ,ki že uporablja testno UMTS?
Lahko deli z nami prve vtise?
Mene bi to tud full zanimalo.
Pa če se kaj ve kakšni bojo paketi pa če bojo na voljo kakšni bonificirani telefoni. :roll:
Slika

there's no home like 87.212.1.184

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: T-2 UMTS

Odgovor Napisal/-a NoName » 29. Sep 2007 ob 11:47

ja.. subvencionirani telefoni bodo nokie. zgledale bojo pa takole :twisted:
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: T-2 UMTS

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 29. Sep 2007 ob 12:34

NoName napisal/-a:ja.. subvencionirani telefoni bodo nokie. zgledale bojo pa takole :twisted:
Slika
Optika 100/10

Zaklenjeno