TV meni

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Sadarj79
Navdušenec
Prispevkov: 624
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 20:38
T-2: Že imam
Paket: T-2 optika

Odgovor Napisal/-a Sadarj79 » 23. Jun 2006 ob 10:16

Pr men pa nč hitrej, celo malo počasnej.

sosko
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 9. Maj 2006 ob 10:10
T-2: Že imam
Paket: brezčasni VDSL
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a sosko » 23. Jun 2006 ob 15:01

SLO je napisal

DHCP izklopi na routerju.

DHCP mam izklopljen. Probllem je v te,m da če aminota izklopim ga ne morem več vklopit oz se ne poveže temveč mi skoz vrti tisti krogec. če ga priklopim mimo routerja pa se poveže takoj. danes sem sicer probaval pa mi je menjava programov delala včeraj pa mi je tudi pri menjavi programov obstal.
Slika

Uporabniški avatar
sce
Model
Prispevkov: 269
Pridružen: 27. Mar 2006 ob 20:36
T-2: Že imam
Paket: 20/4 + Telefon
Kraj: area52.us
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sce » 23. Jun 2006 ob 15:53

ti aminota veži na wooda (tista siva škatlica z modro osvetlitev)
Slika

sosko
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 9. Maj 2006 ob 10:10
T-2: Že imam
Paket: brezčasni VDSL
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a sosko » 23. Jun 2006 ob 16:04

ja saj če to naredim zadeva dela bp samo takrat ne morem gledat tv programa preko VLC playerja na računalniku. pristarem meniju teh težav nisem imel saj sem moral aminota direkt no vezati samo takrat ko sem hotel posodobiti playlisto.
Slika

Uporabniški avatar
LyLa
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 13. Jun 2006 ob 07:37
T-2: Že imam
Paket: 10/2 & ipTV
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a LyLa » 24. Jun 2006 ob 20:16

No, pa sem vseeno najdla nekaj kar me moti (sem negativc a :D)

Ce primerjam s Siolovim me moti to, da ko recimo izberem Discovery, mi ne ponuja opcije saltat z ch+/- po tej kategoriji (dokumentarni al kaj je bla) naprej.
Moram pac si rocno ustvarit profile, sam to ni cist isto - kot prvo je (ajde) neki vec dela, kot drugo, mi ni za imet tok profilov, kolikor je zvrsti.

To bi blo pa tudi vse pomoje. Sicer pa se zmeri pravim, da dela odlicno ;)
Slika

Aderca
Znanec
Prispevkov: 80
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 00:51
T-2: Že imam
Paket: FTTH10/10+TV

Odgovor Napisal/-a Aderca » 24. Jun 2006 ob 21:35

evo, o tem jst govorim (par postov nazaj) ko izbereš žanre bi mogo imet opcijo za "flečkat" med programi v žanru. če že ne morejo narediti tako, kot sem predlagal, da se, ko izbreš program, meni ne bi ugasnil in bi lahko prestavljal naprej. bi pa lahko naredili tako da ko izbreš program nastopita tipki levo in desno kot navigacija med programi izbranega žanra (tipki sta itak neaktivni). tipki gor in dol pa itak prestavljata po številkah.

pa programe morajo posortirat tako kot se spodobi.

a kdo blizu t-2 ve, če nameravajo omenjene napeke v bližnji prihodnosti kaj odpravit?

Uporabniški avatar
chipxsd
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 1. Jun 2006 ob 09:51
T-2: Že imam
Paket: 1M/0.2M IPtv VoIP
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a chipxsd » 26. Jun 2006 ob 09:51

A je kdo ze mogoc omenil, da je OSD zdaj poravnan in da se vse lepo vidi na ekranu, pa da nic ni narobe z Sonyjevimi TVji :)

Ta vikend sem imel cas sprobat ta nov GUI in je res super. Designer se je res potrudil :)
Bi bil pa fuuuuuul vesel, ce bi T-2 dodal kaksno aktivno vsebino not, recimo kaksne:
- novicke (splosne novice in T-2jeve novice. Recimo novosti pri T-2, obvestila, ce bodo kdaj vzdrzevalna dela)
- vremensko napoved (ki bi se vezala na tvoj profil)

Zakon bi pa bilo, ce bi T-2 nudil video on demand (cena ogleda bi mogla bit cenej od izposoje DVDjev v videoteki).

A kdo ve, ce je T-2 dal ta GUI outsourceat, al so ga sami napisal?
Slika

Uporabniški avatar
Luco
Znanec
Prispevkov: 79
Pridružen: 25. Mar 2006 ob 21:15
T-2: Že imam
Paket: vDSL (10/2), telefonija (2), televizija
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Luco » 26. Jun 2006 ob 10:17

to bi bilo kul ja :D .
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 26. Jun 2006 ob 10:58

Meni se zdi, da so te pripombe že upoštevane, samo resetirat je treba. :P

Splošne novice, vreme, kino, literarne kritike, TV forum, ipd. pride kasneje.
"Potrpljenje", kot pravijo, "bregove podira".

EDIT:
Pravijo tudi "nov meni, nova navodila".
Prav imajo:
http://www.t-2.net/docs/QuickStart-STB- ... 062006.pdf
Optika 100/10

sosko
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 9. Maj 2006 ob 10:10
T-2: Že imam
Paket: brezčasni VDSL
Kraj: Koper

težave po namestitvi novega menija

Odgovor Napisal/-a sosko » 26. Jun 2006 ob 11:54

Zanima me če ima še mogoče kdo težave po namestitvi novega menija. kot sem že prej napisal moram vedno kadar izklopim aminota z daljinskim upravljalcem, ko ga ponovno vklopim moram izklopit mrežnik kabel iz routerja ter ga priklopit direktno na vood da se amino pobere nato pa ga lahko priklopin nazaj na router. isto težavo sem opazil tudi takrat ko menjam profile. menjava programov poteka normalno brez težav.
Slika

bradek

Odgovor Napisal/-a bradek » 26. Jun 2006 ob 12:00

Verjetno je problem v tem da imas zadevo za svojim routerjem in ne v voodu tako kot bi moral imeti. Posledicno amino ne dobi dostopa do streznika oziroma ne zna resolvat DNS vnosov ali kaj podobnega, saj nov meni komunicira s streznikom in ni staticen, kot prejsnji.

sosko
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 9. Maj 2006 ob 10:10
T-2: Že imam
Paket: brezčasni VDSL
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a sosko » 26. Jun 2006 ob 12:09

saj to se mi je zdelo. a potem sploh še obstaja kaka varijanta da bi lahko z tamalim voodom ( n3 porti ) gledal istočasno tv preko amona in preko vlc playerja na računalniku.
Slika

bradek

Odgovor Napisal/-a bradek » 26. Jun 2006 ob 12:13

Lahko bi dal na tist tretji port ki je namejen IPTV v voodu en majhen switch, potem pa iz tega switcha naprej vlekel kable v PC in aminota.

sosko
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 9. Maj 2006 ob 10:10
T-2: Že imam
Paket: brezčasni VDSL
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a sosko » 26. Jun 2006 ob 14:25

a je mogoče komu znano če bi šla skozi varianta vezave routerja in switcha na naslednji način:

vood lan 1 na router wan
vood lan 3 na switch
potem pa iz switcha ena povezava na amino ena pa na router lan 1
iz routerja pa potem na računalnik

gre se mi namreč zato da nebi rabil dajat dodatnega kabla in mrežne v računalnik
Slika

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 26. Jun 2006 ob 15:18

Taka vezava dela, lahko se pa zgodi da nekdo ki ima isto vezano, pride preko TV porta (vsi Aminoti so namreč v isti mreži) na tvoj računalnik. Sam imam to rešeno tako, da imam namesto tistega switcha na vood 3, router (z linuxom). Amino je priklopljen na LAN port tega routerja (tako da pride direktno do vooda), WAN port pa pelje do mojega internega switcha. V konfiguraciji routerja so nato LAN in WAN porti bridgani tako da prepuščajo samo TV promet.
Slika Optika od 30.5.2008

Zaklenjeno