SiOL-optika

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Fry » 11. Okt 2007 ob 16:51

BOBI napisal/-a:Kaj se vsi toliko čudite in zmerjate anubisa z raznimi imeni, če vam je človek lepo povedal, da noče nič od T1, pa bil to fiber ali kaj drugega!
Očitno vam ni jasno, da obstojamo tudi taki, ki ne bi nič imeli, če bi od danes naprej obstojala samo T1 optika.
Tudi sam spadam med njih, pa naj je to še ne vem kako neracionalno! Ko ti enkrat pade mrak na oči od Telekoma, ni nič pomembno, samo to, da je vsa njihova struktura čim dlje od nas.
Že prav, ampak tu je odločitev padla, da obdrži bakreno parico in se odpove zastonj ponujeni optiki (ki ni nujno, da jo vzame)
Obenem, pa nima nobene garancije, da bo čez xx mesecev (let) lahko uporabil to parico. Telekom jo mirno lahko da drugemu na uporabo.
Ko bi hipotetično vprašal za VDSL preko nekega XY ponudnika, bi mu mirno odgovorili, da do njega ni prostih kapacitet.
Ker on ni lastnik parice,Telekom prosto razpolaga z njo.
Obenem pa ni pogoj odstranitev bakrene parice za postavitev optike.
Na vrh vsega, sploh ne moreš vedeti, kaj se bo na področju telekomunikacij dogajalo čez nekaj let.
S prodajo telekoma bodo nova lastniška razmerja in se bo morebiti tudi Telekomova optika dajala v najem drugim ponudnikom.

Zato in zgolj zato ni odločitev racionalna. Pri tem je popolnoma vseeno koliko ljubiš Telekom.

Sawyer
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 19. Feb 2007 ob 16:43
T-2: Še nimam
Kraj: Maribor

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Sawyer » 11. Okt 2007 ob 17:23

Dokler je tip sam v hisi na sivem hribcku brez sosedov. Mi dol visi ce ma optiko ali pa ne. Ko pa zarad njega drugi nastradajo pa je to simple svinska poteza, ki si druga ko zmerjanja ne zasluzi. Jaz nerabim tega torej doben drugi nebo mel! Tak smo pac slovenci sej vem. Sramota pac.

btw. Tudi ce obstajajo taki ko nebi nic imelo kot pravis. Vsej podpis daj, da bodo drugi laho meli, ti se jih pozdravit nerabis ce jih srecas. Se jedno pametno govedo.
T-2 še nimam in ga tudi ne želim!

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Anubis » 11. Okt 2007 ob 21:23

Sawyer napisal/-a:Jaz nerabim tega torej doben drugi nebo mel! Tak smo pac slovenci sej vem. Sramota pac.
Mislim, da se karakter Slovencev predvsem vidi iz vseh silnih responsev na moj post (=credno udrihanje po drugacnih mnenjih s strani tistih, ki si mogoce v javnosti ne upajo kaj takega). :roll: Sploh ne bom vec komentiral, vsak ima pac pravico do svojega mnenja. Preprican pa sem, da je na tej lokaciji stanje sedaj tako, da se vecina hoce narociti na T2 prikljucek na optiki, nekaj let nazaj je bil verjetno v prednosti kabelski operater, kdo bo pa cez nekaj let, pa je v tem trenutku tezko napovedovati.
En podpis gor ali dol - itak ga bo dal lastnik, ne jaz - in ne glede na vse podpise sem za to lokacijo vec kot preprican, da tudi Telekomova optika tu slej ko prej bo. Drznem si trditi, da se bo tudi kabelski operater v kratkem odlocil o tem, da bi svojo optiko iz kleti namesto sedanjih koaksialcev potegnil do stanovanj.
Cez par let bom pa bom tako ali tako ze na drugi lokaciji... :mrgreen: Upam, da bo vsaj pol tako bogata s ponudniki in infrastrukturo kot tale. ;)

Uporabniški avatar
sss
Model
Prispevkov: 208
Pridružen: 1. Maj 2007 ob 23:01
T-2: Še nimam
Paket: 20/20 T1
Kraj: Lj-Fužine

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a sss » 11. Okt 2007 ob 22:32

credno udrihanje po drugacnih mnenjih s strani tistih, ki si mogoce v javnosti ne upajo kaj takega
"Čredno udrihanje" gor ali dol, ampak prav vsi smo ti dali argumentirane odgovore kaj s svojim ravnanjem lahko povzročiš in zakaj je bolje, da se podpiše.

BTW, ne vidim, da bi te kdo obkladal z žaljivkami in ne vidim razloga zakaj ti tega kdo nebi upal povedati osebno :?:
čisto prava optika

Sawyer
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 19. Feb 2007 ob 16:43
T-2: Še nimam
Kraj: Maribor

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Sawyer » 11. Okt 2007 ob 23:18

To kaj si ti mislis in to kaj je res, glede kdo hoce kaj imeti sta dva razlicna pojma. Jaz tukaj nebom T2 mel a ko je prisla gospodicna pobirati, sem ji dal podpis predno je izgovorila prvi stavek. Prav sokirana je bila, kot da bi ji vrata pred glavo rukno. A tudi v nasem bloku so psihopati glede tega. Baje jo je nasledni sosed celo z bloka vrgel, tako da je moral nasledni dan hisnik priti pobirat podpise seenkrat. To je cisto ista reakcija kot tvoja. Totalno butasta. In se nekaj, cisto vsak podpis je vazni sploh pa v blokah, sej je toliko podnajemnikov, torej ne lastnikov da je ze cudez ce dobis tisto minimalno stevilo lastnikov sploh.
Pa ce se kabelska pride ko ze visim na optiki, se bom z veseljem njim dal, predno bo spregovoril/spregovorila prvi stavek.
T-2 še nimam in ga tudi ne želim!

lulikin
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 7. Feb 2007 ob 17:48
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + TV
Kraj: Lenart

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a lulikin » 12. Okt 2007 ob 08:18

Drznem si trditi, da se bo tudi kabelski operater v kratkem odlocil o tem, da bi svojo optiko iz kleti namesto sedanjih koaksialcev potegnil do stanovanj.

Pa se res vidi, da eni nimate pojma!
Pa dajte pogledat, kdo v Mariboru koplje za kabelsko. Ne boste verjeli. To je GRATEL. V Celju so si teren lepo razporedili, tam ko koplje Turnšek se T-2 ne vmešava in obratno.

Drugače bo pa tako t-2 kot UPC prevzel Tuš, vprašanje je le, ali po do združitve prišlo pred ali po nakupu.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 12. Okt 2007 ob 08:27

Pozabil si našteti tudi Telekom, ki ga bo Tuš prav tako prevzel. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a tonimona » 12. Okt 2007 ob 08:28

In Luko Koper. :mrgreen: :mrgreen:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a BOBI » 12. Okt 2007 ob 09:54

Mirko se je odločil, da bo vse pokupil :lol: , tako kot Telemah pred kakšnim letom :lol: :lol:

lulikin
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 7. Feb 2007 ob 17:48
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + TV
Kraj: Lenart

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a lulikin » 12. Okt 2007 ob 10:49

Pozabil si našteti tudi Telekom, ki ga bo Tuš prav tako prevzel. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Na žalost se bo tukaj odvilo malo drugače. Hrvaški telekom bo zgleda ob dobri pomoči države uspel kupiti naš telekom. Edini, ki bi lahko to ogrozil je Katarski telekom, ki zna ponuditi neverjetno ceno.

Drugače pa fakti :
Zanikaj, če lahko, da v MB Gratel koplje za kabelsko! A ti moram poslati slike?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 12. Okt 2007 ob 10:58

Če mi boš rekel, da si videl trakce "Pozor, KKS", ti bom popolnoma verjel.
In ko je bil rumen kabel "Pozor, Telekom Slovenije" v Ljubljana-Šiški, so tudi vsi analitiki menili, da koplje telekom.

Nauk te zgodbe: "Ne sodi rova po napisu na trakcu." :D
Optika 100/10

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 12. Okt 2007 ob 11:13

Dobro, da ne obešajo trakcev Stop, policija :D :D

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Anubis » 12. Okt 2007 ob 12:35

Hehe, sem pa ze videl tiste rdeckaste "Pozor, energetski kabel", ko so popravljali vodo ali kanalizacijo... :lol: Mogoce so alternativni vir energije dodali. :mrgreen:

lulikin
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 7. Feb 2007 ob 17:48
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + TV
Kraj: Lenart

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a lulikin » 12. Okt 2007 ob 13:20

N.N. : To ne, vendar ti lahko pokažem jaške, ki jih je izkopal Gratel, v njih pa se nahaja kabelska optika.
Mogoče pa te bodo spet odfukali, tako kot so te na Telekomu, pa o tem ti nimaš pojma.


Ne skrbi, mogoče pa ti lahko zrihtam službo pri Tuš-u.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 12. Okt 2007 ob 13:22

Mogoče pa me bodo res odfykali, kot so me pri telekomu. Edino kar NI mogoče, je to, da bi se ti motil.

(Opomba: nikoli nisem bil pri telekomu. :o )
Optika 100/10

Odgovori